Menu +

Horké info z tiskové konference: Vrací se číslo 61, vítej doma, Viléme!

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Horácká Slavia před startem Chance ligy i nadále zkvalitňuje a posiluje soupisku. A nyní přichází na střídavé starty opravdu velké hokejové jméno, třebíčský odchovanec, extraligou ošlehaný borec, Vilém Burian.
Sdílejte článek
 

Vilém BURIAN

Narozen: 16.8.1988
Výška: 194 cm
Váha: 94 kg
Hůl: L
V extralize odehrál 525 zápasů s bilancí 164 kanadských bodů za 71 branek a 93 asistencí. Za mateřskou Horáckou Slavii si doposud připsal 289 utkání (71G, 72A). Ceněný je především pro svou pracovitost a poctivost při práci pro tým, ale také pro přátelskou povahu a pozitivní myšlení. Je držitelem bronzové a stříbrně medaile s Kometou Brno. Poslední čtyři sezóny strávil v Olomouci.


Hlavní trenér týmu mužů Horácké Slavie ke startům Viléma Buriana v dresu klubu, kde vyrůstal, tedy v Třebíči, samozřejmě uvítal.

"Nastala možnost získat Viléma Buriana na střídavý start, což jsme samozřejmě rádi využili. Vilda je ale stále hráčem Olomouce, která jej může podle svého uvážení a potřeby povolat zpět. Nicméně Vilém sám chtěl sem domů do Třebíče, kde dostane patřičné herní vytížení. Je to náš odchovanec, hráč, který z Třebíče vzešel, hodně nám zkvalitní sestavu a zvýší konkurenci.
Věřím, že i diváci toto výrazné herní oživení a posílení ocení a přivítají."


 • Kamil Pokorný: Vilém sám chtěl sem domů do Třebíče, kde dostane patřičné herní vytížení.

 • Soupiska Horácké Slavie se před blížícím se startem nové sezóny zaplnila hned několika zvučnými jmény. Připomeňme zkušeného obránce Jiřího Hunkese, úderného a urostlého hráče Martina Dočekala s nímž právě Vilém Burian v Třebíči hokejově vyrůstal - přímo se tedy nabízí jejich spolupráce v jedné formaci. A to už by byla pořádná útočná síla! Oba se navíc hodně dobře znají s Kamilem Pokorným, pod jehož vedením v Třebíči odehráli mnoho těžkých zápasů v mládeži, ale i v mužích. Nově může za třebíčský tým startovat i fanouškům HST dobře známý forvard Silvester Kusko. Zapomenout nemůžeme ani na návrat skvělého beka Lukáše Formana, či příchod štírka Vojtěcha Střondaly.
  Přidejme k tomu kostru mužstva z minulých sezón v čele s nejlepším střelcem Ladislavem Bittnerem a nejlepším brankářem minulého ročníku Chance ligy Pavlem Jekelem, doplněnou několika nadějnými mladými hráči. Vyjde z toho silný tým, který se nemusí obávat střetnutí ani s těmi týmy, které jsou odborníky pasovány na favority.

  Vilém BURIAN v dresu Olomouce (foto: www.hc-olomouc.cz)


 • AKTUÁLNÍ SOUPISKA HST ZDE

 • Podobné články

  Aktuální zprávy

  Ligu zahájíme 14. září domácím zápasem s Pardubicemi B

  04.06.2024
  Aktuální zprávy

  Foto i video: Rekonstrukce nabírá na obrátkách

  31.05.2024
  Aktuální zprávy

  Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!

  14.05.2024