Menu +

Hrával v USA i ve Švédsku, nyní na doporučení od Michala Mikesky zabojuje o třebíčský dres

Rozhovory
T ř e b í č - Bílé hvězdy posílil v útočných řadách malý, ale velmi šikovný hráč Miroslav Rohlík, který si před necelými třemi lety připsal první extraligové starty. Potom hrával jak v Americe, tak i ve Švédsku, ale letos chce zkusit novou výzvu: „Chtěl jsem se vrátit zpátky do České republiky, abych si vyzkoušel, zda se dokážu prosadit."
Sdílejte článek
 

Miroslave, jak se vůbec angažmá do Třebíče uskutečnilo a jak probíhalo?

Nejprve jsem měl nabídky od agenta do zahraničí, ale poté jsem se spojil s Michalem Mikeskou, který mě trénoval v Pardubicích, a on mi působení zde sám doporučil. Hodně tomu pomohlo i to, že Třebíč již nebude mít tak úzkou spolupráci s Kometou.

Od kdy se začalo vaše zdejší působení řešit a jak se vám zatím vše zamlouvá?

Začalo se to řešit někdy už od května a během června se vše doladilo. Zaujala mě nejvíc parta v kabině, samotné město jsem zatím neprošel sice celý, ale velmi se mi líbí.

Znal jste nějaké hráče v kabině vůbec?

Po příchodu jsem znal kluky, se kterými se hrál, či hrál proti nim jako soupeř. Takže jmenovitě to je Tomáš Havránek, Martin Padrnos, Robert Havlát a Filip Jirásek z Hradce Králové.

S jakými cíli přicházíte?

Chtěl bych si získat místo v sestavě a pomoci týmu k postupu do play-off.

Post Číslo Příjmení a jméno Narozen Výška Váha Hůl
Ú 66 ROHLÍK Miroslav 28.3.1997 169 74 L

Co vám dalo angažmá v Americe a poté ve Švédsku?

Určitě to pro mě byla dobrá zkušenost a vyzkoušel jsem si rozdíl ve stylech hokeje. Zjistil jsem i, že v zahraničí je spíše větší konkurence, tudíž víc hráčů bojuje o jedno místo.

Jak byste porovnal obě tyto zahraniční působení?

V Americe jsou lidi uvolněnější a na tréninku to bylo hlavně o tvrdosti a síle. Zatímco ve Švédsku se trenéři zaměřovali nejvíce na techniku a bruslení. Fandění za oceánem je více komornější, tam se moc nefandí. Ve Švédsku na nás sice nechodilo tolik lidí, ale stadion byl menší a atmosféra byla o něco lepší. Samozřejmě fanoušci v Česku jsou nejlepší, sám jsem si to zažil v dresu Pardubic, když jsme zrovna hráli derby s Hradcem Králové.

Na jaké soupeře se nejvíce těšíte?

Nejvíc na Budějovice, jelikož tam chytá můj nejlepší kamarád Milan Klouček. Dále na Ústí, kde je druhý můj kamarád Lukáš Zukal. Na derby s Jihlavou též, jelikož to prý bývá hodně vyhrocený, což mám nejradši.

Jak jste strávil dovolenou?

O letošní dovolené jsem hodně trénoval. Na odpočinku jsem byl s bráchou v Barceloně, takže jsme viděli i stadion Nou Camp.

Přehledy a statistiky hráče

Podobné články

Rozhovory

Životní vítězství! Míša Holík o těžké nemoci a velkém hokejovém zážitku

13.02.2020
Rozhovory

Syn legendy Vladimíra Bouzka o tátovi: V Třebíči trénoval i Patrika Eliáše

05.02.2020
Rozhovory

Pavel Jekel: Věřím, že na desítku máme a že ji dáme!

02.02.2020