Menu +

Informace ke čtvrtečnímu aktivu Chance ligy

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Dnes proběhl určující aktiv Chance ligy pro následující prvoligový ročník. V tomto článku přinášíme podrobnosti včetně rozlosování a termínů. Úvodní kolo je na programu 11. září, Bílé hvězdy jej odehrají v Českých Budějovicích. Domácí premiéra se uskuteční 14. září, soupeřem družiny trenérů Sobotky a Barvíře bude Přerov.
Sdílejte článek
 

Následující ročník Chance ligy se ponese v duchu několika výrazných změn. Již dříve byl schválen nový formát celé soutěže, který byl potvrzen na jejím čtvrtečním aktivu. Soutěž odstartuje 11. září, Bílé hvězdy absolvují zahajovací zápas na ledě českobudějovického Motoru. Domácí premiéra bude na programu o tři dny později, tedy 14. září, to se na Vysočině představí Přerov. Hned třetí kolo zavede třebíčskou družinu do Chomutova, jenž hrál ještě v minulé sezoně extraligu. K prvnímu derby s Jihlavou dojde 19. října v KHNP aréně. Hrací dny zůstávají stejné jako v předešlých letech - pondělí, středa, sobota. V soutěži se představí dva nové kluby, ještě loni extraligový Chomutov a nováček ze Sokolova. K novému formátu Chance ligy se podrobněji vyjadřuje i sportovní manažer HST Radek Novák.

„Šestnáct účastníků soutěže rozjede zápasový kolotoč první části ve středu 11. září 2019. (Horácká Slavia v tento den zahájí svoji sezónu na ledě Motoru České Budějovice. První utkání v Třebíči sehraje HST v sobotu 14.9.2019 proti Přerovu). Tato první část se bude hrát dvoukolovým systémem, celkem v této části čeká každý tým 30 utkání. Po odehrání 30 kol se tabulka rozdělí. Celky na 1. – 8. místě spolu sehrají, čtyřkolově každý s každým, dalších 28 utkání o co nejlepší výchozí pozici pro play-off. Družstva na 9. – 16. místě, po 30. kole, budou hrát mezi sebou také čtyřkolově, což znamená pro každý tým v této části soutěže také dalších 28 utkání. První dva týmy z této skupiny postoupí do předkola play-off, kde budou hrát týmy po 58 kolech umístěné na 7., 8., 9., a 10. místě. 7 tým proti 10. týmu a 8. tým proti 9. týmu v celkovém hodnocení Chance ligy, a to na tři vítězná utkání. 58 kol bude odehráno nejpozději 7. března 2020, poté již nastupuje výše zmíněné předkolo play-off.“

Někdejší vynikající útočník dále pokračuje „Týmy na 1. – 6. místě v celkovém hodnocení postoupí přímo do čtvrtfinále play-off. Družstva na 11. – 16. místě v celkovém hodnocení sezonu končí, přičemž v následujícím ročníku bude soutěž ještě nesestupová,“ říká Novák.

„Po předkolu play-off Chance ligy 2019 – 2020 bude následovat čtvrtfinále, semifinále a od letošní sezóny i finále. Série se v této fázi soutěže budou hrát na čtyři vítězná utkání. Samotné finále v letošním ročníku, nově oproti minulým ročníkům, rozhodne o vítězi Chance ligy pro ročník 2019 – 2020. Zároveň určí, také nově, tým, který přímo postoupí do naší nejvyšší soutěže, tedy do Tipsport extraligy ledního hokeje pro sezónu 2020 – 2021. Jak jsem výše zmínil, baráž o extraligu je v sezóně 2019 – 2020 nahrazena přímým postupem a sestupem mezi soutěžemi. Vítěz Chance ligy, a tedy i přímý postupující do nejvyšší soutěže bude znám nejpozději 29.04. 2020,“ dodává sportovní manažer třebíčského klubu.


 • ROZPIS UTKÁNÍ HST - 30. KOL ZDE.


 • NOVÝ HERNÍ SYSTÉM CHANCE LIGY 2019 - 2020 ZDE.

 • Podobné články

  Aktuální zprávy

  Připomenutí kariéry Radka Nováka. Aneb třebíčský patriot se vším všudy

  včera
  Aktuální zprávy

  První pomoc na ulici a další vzpomínky na Radka Nováka od redakce HST

  před 2 dny
  Aktuální zprávy

  Vzpomínky hráčů na Radka Nováka - NEZAPOMENEME! Zelenka, Hrubec, Erat, Čermák a další

  před 3 dny