“Působím v tomto programu již třetí sezonu. Podmínek pro získání statutu Regionálního trenéra je nutných hned několik. Dlouholetá práce s mládeží a nejvyšší trenérská licence A. Mám na starosti tyto kluby - Znojmo, Velké Meziříčí, Náměšť nad Oslavou, Žďár nad Sázavou, Bystřice nad Pernštejnem a Chrudim,“ přibližuje práci Regionálního trenéra dlouholetý trenér mládeže, ale i mužských týmů Štěpán Oberreiter.
“Každý klub během sezony navštěvuji třikrát a z toho jednou neohlášeně. Hodnotím organizaci tréninků, jejich obsah a zaměření. Jednou za sezonu vedu v každém klubu doškolovací seminář pro trenéry mládeže. Semináře zaměřuji především na rozvoj hokejových dovedností a hry na ledě. Každá návštěva je s trenéry vyhodnocena a je vypracován výkaz hodnocení klubu, který obsahuje 32 bodů. Jako příklad lze uvést připravenost na trénink, obecné údaje o klubu, počet hráčů v jednotlivých mládežnických kategoriích, počet trenérů a jejich licence, odchody a příchody hráčů, činnosti na ledě a prostoje, ice time. Hodnotíme známkou jak ve škole 1 až 5. Výkazy se potom posílají na hokejový svaz, kde se vyhodnocují,“ vysvětluje současný trenér třebíčského mladšího dorostu, jakou činnost musí Regionální trenér během sezóny zvládnout.
Regionální trenéři se dvakrát do roka scházejí na ČSLH, kde probíhá diskuse se zástupci ČSLH a ostatními Regionálními trenéry. Celý tento program má na starosti na ČSLH bývalý vynikající gólman Milan Hnilička.