Jaká byla střelecká produktivita Horácké Slavie ve druhé čtvrtině základní části?

Aktuální zprávy
1. hokejová liga je nyní přesně v polovině své základní části. Mužstvo má odehráno 26 kol. Ve 13 zápasech druhé čtvrtiny základní části nastřílela Horácká Slavia svým soupeřům 21 gólů a inkasovala jich 27. Jak se na produktivitě mužstva podíleli jednotliví hráči?

Po loňském prvoligovém ročníku bylo zřejmé, že Horáckou Slavii opustí řada zkušených hráčů a nahradí je noví, převážně mladší a méně zkušení. To se muselo zákonitě projevit i ve střelecké produktivitě mužstva.

Zkušené útočníky jako byli v loni v Třebíči například Lukáš Valko, David Vrbata, Jakub Žiška nebo Robert Holý není snadné hned nahradit. S jejich odchodem tedy logicky odešlo i množství branek, které tito hráči pravidelně obstarávali. Toto však nemusí být vždy jen negativní fakt, důležité je, že se zatím docela pravidelně dokáží střelecky prosazovat všechny útočné formace.

V sedmi domácích zápasech druhé čtvrtiny základní části nastřílela Horácká Slavia svým soupeřům 12 gólů a inkasovala jich 17. Naproti tomu v šesti utkáních na ledě soupeřů mužstvo dalo 9 gólů a samo jich inkasovalo jen 10. Poměrně vyrovnané skóre v zápasech venku je velmi dobrým výsledkem a mužstvo potvrdilo, že je schopno bodovat i v zápasech venku. Nakonec remíza 1:1 v Mladé Boleslavi ve 22. kole a vítězství 2:1 v Jihlavě ve 24. kole hovoří jasnou řečí.

Ve druhé čtvrtině základní části se Horácká Slavia nejvíce střelecky prosadila v 19. kole, kdy dokázala dát Kadani na jejím ledě 4 branky a připsala si díky tomu nesmírně cenné vítězství v poměru 4:2. Naproti tomu jediný zápas druhé čtvrtiny v němž se mužstvo střelecky nedokázalo prosadit vůbec byl ten v Hradci Králové v 17. kole, který skončil spíše fotbalovým výsledkem, když Východočeši zvítězili 1:0.

Nejlepším střelcem Horácké Slavie byl ve druhé čtvrtině základní části útočník Martin Sobotka, který vstřelil velmi dobrých 5 gólů. Vyšly mu především zápasy s Havířovem a v Kadani v obou vstřelil vždy po dvou gólech. Dokázal mu v jeho produktivitě sekundovat Lukáš Květoň, který dal 3 góly. Ostatní střelci se pak dokázali gólově prosadit dvakrát nebo jednou. Celkem se mezi střelce ve druhé čtvrtině zapsalo dvanáct hráčů.