Menu +

Jaké je dění v klubu? Odpovídají vedoucí jednotlivých úseků

Aktuální zprávy

Tímto navazujeme na pondělní článek a informace týkající se stavu A mužstva mužů v souvislosti s onemocněním Covid-19, které našemu klubu znemožnilo odehrát sobotní domácí utkání s Benátkami nad Jizerou a středeční venkovní utkání v Ústí nad Labem.
Sdílejte článek
 

Současný stav, tedy ke čtvrtku 24. září 2020, je následující. V pondělí ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí, územní pracoviště Třebíč byla na mužstvo mužů uvalena karanténa, která má trvat do 28. září 2020. Ke konci karantény budou provedeny testy kompletního mužstva včetně obslužného personálu a následně bude stanoveno, jak dále postupovat. K dnešnímu dni byly provedeny úvodní testy na Covid-19 sedmi jedincům a až na jeden, byly všechny výsledky pozitivní.

K nastalé situaci se vyjádřil předseda klubu Ing. Martin Svoboda, hlavní trenér mužů Roman Mejzlík a manažer mládeže Ing. Martin Čech.

Martin Svoboda: „Na úvod chci zdůraznit, že v případě onemocnění A mužstva mužů HST a z toho plynoucí navazující karanténa na A mužstvo mužů, se nejednalo o nějaký preventivní krok, ale do soboty se u většiny mužstva objevily známky onemocnění Covid-19 a ve většině případů mělo onemocnění vážnější průběh. Také chci vyzdvihnout spolupráci s třebíčskou pobočkou Krajské hygienické stanice a konkrétně s MUDr. Hanou Pavlasovou, kdy se z její strany se jednalo o profesionální přístup s naprostým logickým postupem, a to jak s ohledem na samotné onemocnění, tak i s ohledem na potřeby a možnosti HST. Také nesmím opomenout na pomoc ze strany MUDr. Jany Šlapákové, která klubu a nemocným hráčům o víkendu taktéž nemalou měrou pomohla.

Roman Mejzlík: „Ke sportovní činnosti A mužstva mužů se chceme vrátit ve 40. týdnu. Od středy 30.9. bychom měli začít trénovat a v sobotu 3.10. bychom měli sehrát první soutěžní zápas ve Vrchlabí. Vše je samozřejmě podmíněno tou skutečnosti, že většina hráčů bude mít negativní výstupní test na Covid-19 a obdobně na tom musí být i soupeř."

Ing. Martin Čech: „Naše všechna dětská a mládežnická mužstva vykonávají sportovní činnost a s výjimkou juniorů odehrála valnou většinu naplánovaných soutěžních utkání. Do zápasového programu by se tento týden měli zapojit i junioři, kteří měli od začátku záři karanténu a nyní se čeká na návrat posledních hráčů. Jelikož jsme si dali za cíl odehrát plnohodnotnou sezónu, prosíme hráče a rodiče o dodržování přijatých opatření, jejichž cílem je co nejmenší pomíchávání jednotlivých mužstev, tak aby v případě vzniku onemocnění v jednom mužstvu, se toto onemocnění nepřenášelo k jiným mužstvům.“

Podobné články

Aktuální zprávy

Schůzka a jednání s Karlem Nedbalem a Václavem Čejkou

20.10.2020
Aktuální zprávy

Dohoda na ukončení spolupráce

16.10.2020
Aktuální zprávy

Vyjádření hráčů HST k událostem v klubu

13.10.2020