Menu +

Je to o gólech, ví Marcel Hrbáček

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Jako den a noc lišily se od sebe třetí a čtvrtý čtvrtfinálový zápas série mezi Horáckou Slavií a Hradcem Králové. Zatímco v prvním klání odcházeli Hradečtí z ledu zcela zdrceni po ostudné desítce a Třebíčští byli na koni, ve čtvrtém zápase jakoby si mužstva své role vyměnila. Na konci zápasu se zaslouženě radovali Východočeši z vítězství 3:0.
Sdílejte článek
 

Domácí přitom zápas začali velmi aktivně, hnáni do útoku téměř třemi tisícovkami natěšených diváků. Bohužel jejich šance zůstaly nevyužity. Tu největší měl Vilém Burian, který obráncům Hradce Králové pláchl do samostatného úniku, ale Vošvrdu překonat nedokázal. Od tohoto okamžiku jakoby hosté získali pevnější půdu pod nohama a postupně získávali také herní převahu.

“Největší rozdíl? Nedali jsme dnes góly. Každý zápas začíná za stavu 0:0 a oni dnes hráli líp, chytali nás hned na červené čáře a my jsme se přes to nedokázali dostat a nahrát si. Navíc jim dobře zachytal gólman. V prvním zápase jsme dali hned z první akce gól, což nám pomohlo. Tentokrát jsme se trápili v koncovce,“ vidí rozdíly mezi oběma domácími zápasy nejzkušenější hráč Třebíče Marcel Hrbáček, jenž má na svém kontě více než 600 zápasů v první lize.

Marcel Hrbáček v souboji s útočníkem Hradce Králové

“Bylo hned včera jasné, že dnes to bude jiný zápas. Tyhle play-off zápasy se hrají každý jinak. Když vyhraješ jeden, je to jen jeden bod a musíš hrát naplno i to další utkání. Nemyslím si, že bychom dnes hráli nějak špatně zezadu, ale chyběl nám klid v koncovce, nahrát si tam a trocha štěstíčka. Kdyby nám tam jeden gól spadl, tak by to asi šlo, ale bohužel jsme gól dnes nedali,“ vidí jasnou příčinu neúspěchu nedávno čtyřicetiletý třebíčský patriot.

Hostující hráči po vstřelení branky hráli hodně pozornou hru vycházející ze zabezpečené obrany. To byl pro Třebíčské velký problém, protože jejich akce končily většinou už ve středním pásmu, kde hosté rozestavěli téměř nedobytnou obrannou hráz.

„Hrálo se nám špatně celou dobu, nějaké šance jsme měli, ale prostě bez gólu nevyhraješ,“ lituje Marcel Hrbáček porážky před domácím publikem.

V prozatímním průběhu čtvrtfinálové série se oba celky střídají v tom, kdo vyhraje. První a třetí zápas patřily Třebíči, druhý a čtvrtý pak Hradci Králové. Nejdramatičtější ze čtyř čtvrtfinálových sérií se teď stěhuje na východ Čech, kde se v pondělí odehraje její páté pokračování. V Třebíči se pak bude znovu hrát ve středu.

“Máme před sebou ještě pátý a šestý zápas a stát se může cokoli, začíná se za stavu 0:0. Musíme dát ze začátku gól a ono to půjde. Jedeme tam vyhrát a uvidíme co se v Hradci bude dít. Nemyslím si, že by Vošvrda byl nějakou výraznou postavou zápasu. Když se nám podaří dát mu jeden gól, přijdou i další. V prvním zápase v Hradci jsme dali rychlý gól a šlo to. Ve druhém jsme se střelecky trápili, jak říkám, je to o gólech a o štěstí.“ říká zkušený Marcel Hrbáček, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem Horáků ve čtvrtém utkání série.

“Za vyhlášení nejlepším hráčem děkuju, ale je to jen slabá náplast. Od nás by dnes asi nikdo neměl být vyhlášen nejlepším hráčem, protože jsme nic pořádného nepředvedli,“ končí kritickou větou hodnocení čtvrtého zápasu, po němž je stav čtvrtfinálové série mezi Horáckou Slavií Třebíč a Hradcem Králové vyrovnaný 2:2.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Důležité jsou body pro tým, říká střelec Bittner. Proletěl by se vrtulníkem

před 2 dny
Ohlasy po utkání

Soupeř měl kvalitu, byl to hodně těžký zápas, říká Antonín Bořuta

27.09.2022
Ohlasy po utkání

Musíme hrát celých 60 minut, jinak zápasy vyhrávat nebudeme, říká Krliš

25.09.2022
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
PSG Zlín