Menu +

Je to pro nás veliká čest, říká junior Patrik Mojdl. Platil už pokutu?

Rozhovory
T ř e b í č - Junioři Zdeněk Vedral a Patrik Mojdl nabírají velké zkušenosti u A-týmu Horácké Slavie. Však už od letní přípravy se poctivě připravují a hrají dokonce zápasy. Oba už také bodovali, Patrik dokonce vstřelil svou první branku za muže. Stále jsou oba součástí prvního týmu!
Sdílejte článek
 

„Je to pro nás oba obrovská čest. Vůbec jsme s tím nepočítali, že bychom mohli naskočit v přátelských zápasech. Překvapilo nás to, že nám to trenéři umožnili a stále umožňují,“ těší devatenáctiletého Patrik Mojdla. „Uvidíme, jak to bude pokračovat,“ dodává.

Třebíčský mladík si působení u mužů velmi váží. „Je to skvělá zkušenost. Určitě to je o hodně jiné než v juniorce. Jsem moc rád, že jsem si doposud mohl vyzkoušet zápasy v dospělém hokeji,“ říká s úsměvem nadějný odchovanec Třebíče, který doposud odehrál za muže tři utkání, dokonce si v tom prvním (proti Havlíčkovu Brodu) připsal i branku a asistenci!

„Před prvním zápasem jsem byl nervózní, ovšem na ledě šla nervozita rychle stranou. Za gól jsem byl moc rád," přiznává. Byl už v kabině zkasírován? „Pokuta zatím žádná nebyla, ale určitě mě ještě čeká,“ směje se Patrik Mojdl, na kterého se byli pokaždé podívat členové rodiny. „Zatím byli na všech zápasech a jsou docela spokojeni, alespoň prozatím,“ usmívá se třebíčský mladík, který si zatím nejvíce užil derby s Jihlavou. „Byl to pro mě velký zážitek a dobrá zkušenost do budoucna. I přes omezený počet diváků byla skvělá atmosféra,“ chválí si.


Branka Patrika Mojdla!


V utkáních hraje nejvíce po boku svého kamaráda Zdeňka Vedrala, kterého zná už mnoho let. „Rozumíme si hodně. Hrajeme spolu už od mladších žáků, dokonce jsme spolu chodili na stejnou školu. Takže se bavíme hodně a vyhovuje nám to nejen na ledě, ale i mimo něj,“ pochvaluje si spolupráci. Jejich spoluhráči jim navíc hodně pomáhají.

„Přijali nás naprosto skvěle. Se všemi kluky se bavíme v podstatě stejně. Možná o trošku více s těmi mladšími. Musím říct, že se všemi je velká sranda,“ vypráví Patrik Mojdl, který je se Zdeňkem Vedralem u A-týmu přes tři měsíce, což je podle něj znát.


Foto: Markéta Křížová

„Myslím si, že jsem za tu dobu silnější. I na ledě mě to už hodně posunulo a udělal jsem pokrok oproti třeba předchozímu roku,“ prozrazuje spokojeně. Na co si ještě musí zvykat? „Nejvíce si musím zvykat na prudší přihrávky a rychlejší pohyb.“ A co mu spoluhráči třeba radí? „Říkají mi, ať se nebojím tolik hrát a abych neodpaloval puky od sebe. Hodně mi pomáhají.“ dodává.

Patrik Mojdl začínal s hokejem v pěti letech v třebíčské přípravce. Od té doby prošel všemi kategoriemi a teď se u mužů opět setkal s trenérem Jaroslavem Barvířem. „Pan Barvíř mě trénoval už v žácích i dorostu. Alespoň myslím. Přísný je ale asi stále stejně,“ pousmál se.

Jaké jsou jeho cíle? „Samozřejmě co nejvyšší, asi jako každý hokejista. Prostě co mi zdraví a štěstí dovolí,“ praví na závěr Patrik Mojdl.


Foto: Markéta Křížová

Podobné články

Rozhovory

Kapitán? Je to pro mě čest a výzva, říká Lukáš Nedvídek

13.09.2020
Rozhovory

Pro úspěch uděláme společně maximum, velí před novou sezonou Jaroslav Barvíř

11.09.2020
Rozhovory

Marek Laš o konci kariéry: Další sezonu s léky proti bolesti už jsem přidat nechtěl

23.08.2020