Menu +

Je to tady! K prvnímu mistrovskému zápasu zavítá do Třebíče tým Přerova

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Diváci se konečně dočkali, ve středu 7. 9. začne WSM liga dalším ročníkem. Do Třebíče zavítá k prvnímu domácímu zápasu Přerov, který si zachoval většinu hráčů z minulé sezóny a dá se očekávat, že bude dělat problém zase mnoha soupeřům svoji bojovnou a týmovou hrou. V přípravě se soupeři utkali a úspěšnějším mužstvem byli Třebíčští, kteří zaslouženě zvítězili 2:1. Dokáží Bílé hvězdy zvítězit i tentokrát, ovšem v mistrovském zápase? To se dozvíme ve středu 7. 9. od 17:30 na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 

HC Zubr Přerov, nováček minulého ročníku

Přerov dokázal postoupit do druhé nejvyšší soutěže v minulé sezoně. A nevedli si vůbec špatně. V základní části skončili na krásném šestém místě. A mohlo to být ještě lepší, s Prostějovem měli stejný počet bodů, a tak rozhodovaly vzájemné zápasy, které měli lepší Jestřábi z Prostějova. V play – off narazili Zubři na velice silné České Budějovice. V prvních dvou zápasech na ledu týmu z Jihočeského kraje vybojoval tým Přerova jedno velmi cenné utkání, a tak se do domácího prostředí Zubrů jelo za stavu 1:1 na zápasy. Domácího prostředí ale nevyužili, prohráli oba zápasy a České Budějovice si to doma pohlídaly a postoupily do semifinále. I přes vyřazení měl Přerov velice úspěšnou sezonu.

V přípravě Zubři odehráli celkem osm zápasů, ze kterých byli čtyřikrát úspěšní, a to proti celkům Krakov (6:2), dvakrát proti Prostějovu (5:2 a 4:6) a poté na ledě Vsetína (5:3). Zvítězit se jim nepovedlo proti silné Kometě Brno (1:5), dvakrát proti nováčkovi letošního ročníku Frýdku – Místku (4:2 a 2:6) a pak právě na třebíčském ledě v poměru 2:1.

Ohledně hráčského kádru…

Nejnovějšími posilami jsou z Nového Jičína Jakub Ižacký, z Popradu Lubomír Malina, a potom si Přerov pojistil služby svého odchovance Mikuláše Zbořila.

Posilou by mohl být zkušený útočník Karel Plášek, který odehrál v české extralize přes 700 zápasů a nasbíral 262 kanadských bodů. Do Přerova přišel ze sestupujícího Šumperka. Střídavé starty ze Zlína má domluvené forvard David Šťastný, který v minulém ročníků pomohl Zubrům ve 26 zápasech a připsal si pěkných 20 bodů za 10 branek a stejný počet asistencí. Dále z útočníků by měli za Přerov nastupovat např. Milan Procházka, Marek Sikora, Tadeáš Král a nejspíš by se mohl v dresu přerovských v mistrovských zápasech objevit i Vlastimil Dostálek.

Z obránců patří k oporám mužstva např. Jakub Grof, Jakub Ferenc a mladíci Jakub Šnajnar s Lukášem Vágnerem. V letošní sezoně májí Zubři silnou brankářskou dvojici, kterou tvoří Lukáš Klimeš společně s Lubošem Horčičkou. Oba brankáři dobře znají třebíčské prostředí.

Karel Vejmelka nastopil v generálce na ligu za Třebíč proti Jihlavě, je tedy možné, že ho uvidíme i ve středu.

Třebíč chce zažít rozhodně úspěšnější sezónu než tu předešlou…

Změny nastaly prvně na trenérské pozici, které se ujal nový trenér Martin Sobotka společně se svým asistentem Jaroslavem Barvířem a podle jejich slov chce Třebíč hrát především atraktivní hokej, aby mu diváci mohli zatleskat. Hráčský kádr se také docela hodně obměnil, přišli hlavně mladí hráči např. Richard Kristl, z Brna Petr Mrázek, Radim Zohorna, Adam Raška, Tomáš Havránek. Tým posílil i produktivní bek Jan Zdráhal, Tomáš Bartejs a pokud se jednání podaří s Martinem Lojkem, tak také on by měl posílit defenzívu Třebíče.

Kompletní rozpis 1. kola – středa 7. 9. 2016

HC Most – Hokej Ústí nad Labem s.r.o.
HC Dukla Jihlava – LHK Jestřábi Prostějov
HC AZ Havířov 2010 – Stadion Litoměřice
Rytíři Kladno – HC Benátky nad Jizerou
HC Slavia Praha – ČEZ Motor České Budějovice
SK Kadaň – HC Frýdek - Místek

Utkání mezi SK Horácká Slavia Třebíč – HC Zubr Přerov začíná ve středu od 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENĚ.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020