Menu +

Jiří Mífek přišel, viděl a zvítězil

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Bitva o Vysočinu přilákala na třebíčský zimní stadion nevídanou návštěvu. Téměř čtyři tisícovky diváků navíc viděly skalp vedoucího celku soutěže. V prodloužení rozveselil diváky útočník Jiří Mífek, který posílil pro tento zápas Třebíčské z druholigového Blanska. Trenéři udělali skvostný tah. “Chtěl bych hlavně říct, že ten gól je sice připsán mě, ale největší práci tam odvedl „Kytka“ /Lukáš Květoň – pozn. red./. Na mě už vlastně zbylo jen do puku plácnout a trefit prázdnou branku, takže to nebyla až tak moje zásluha. Největší zásluhu na téhle brance bych připsal opravdu Lukáši Květoňovi,“ bránil se slávě skromný Jiří Mífek.
Sdílejte článek
 
Derby, na které se těšily tábory fanoušků obou mužstev začalo lépe pro domácí Horáckou Slavii, která vedla již od čtvrté minuty 1:0. Za hostující Duklu Jihlava však už za pár minut srovnával Ota Lazorišák po asistenci Jonáše Fiedlera. “Já jsem stál chvilku sám před bránou a Jonáš Fiedler mi tam poslal puk. Bránu jsem už měl odkrytou, ještě jsem si to pohlídal a dal jsem puk po zemi do branky,“ popisuje střelec situaci, po které se radovali fanoušci hostů.

Přestože Dukla vyrovnala, nakonec odjíždí z třebíčského ledu poražena v prodloužení. “Doufám, že to na nás žádnou stopu nezanechá. Jsme rádi za ten bod, i když jsme chtěli vyhrát. Uhráli jsme tady bod a ten je důležitý,“ stručně uvedl Lazorišák.

První branku velmi sledovaného utkání před vynikající návštěvou vstřelil Jiří Hanzal již ve čtvrté minutě první třetiny. Nejen pro něj to bylo v dresu Třebíče první mistrovské utkání s jihlavskou Duklou. “Dneska byli diváci skvělí. Určitě se nám hrálo líp před takovou návštěvou a byli bychom rádi, kdyby příště přišli znovu,“ pochválil největší dosavadní návštěvu sezóny střelec první branky domácích.

Velmi důležitý první gól padl v přesilovce pěti proti čtyřem a Jiří ji viděl takto: "Byla to přesilovka, dostal jsem od Denise Reháka vybojovaný puk před bránu a pak už pro mě bylo jednoduché ten gól dát."

Ten, kdo si zašel o přestávce mezi třetí třetinou a prodloužením na klobásu, asi přišel o rozhodující okamžik celého utkání. Horácká Slavia totiž za pouhých dvanáct vteřin rozhodla o vítězi tohoto prestižního souboje. Takhle rychlá branka byla pro třebíčské hokejisty povzbuzením do dalších utkání což potvrdil i Jiří Hanzal. “Je to super. Určitě je to jen dobře, že jsme v prodloužení ten zápas rozhodli. Každý bod je pro nás dobrý a takovéhle vítězství každému týmu pomůže a psychicky ho zvedne.“

Přišel, viděl, zvítězil. Tak tohle úsloví si s klidným svědomím může říkat útočník Jiří Mífek po středečním vítězství Horácké Slavie nad Duklou Jihlava. Byl to totiž právě on, kdo ve dvanácté vteřině prodloužení rozhodl o prémiovém bodu pro domácí a o vítězi zápasu.

Jednozápasové hostování se Jiřímu povedlo, ale jeho další působení v Třebíči je zatím ve hvězdách. “Vůbec nevím jak to bude dál. V Blansku máme taky nějaké zraněné hráče a asi se tam chystá odchod jednoho hráče do Rakouska, takže vůbec nevím, jestli se kluby nějak domluví. Zatím neumím odpovědět na otázku, zda bych zde mohl hrát i dále.“

Jiří rozjásal velmi brzy po začátku prodloužení velmi slušně zaplněné třebíčské ochozy a korunoval tak svůj výkon v utkání. “Já bych hlavně chtěl říct, že ten gól je sice připsán mě, ale největší práci tam odvedl „Kytka“ /Lukáš Květoň – pozn. red./. Na mě už vlastně zbylo jen do puku plácnout a trefit prázdnou branku, takže to nebyla až tak moje zásluha. Největší zásluhu na téhle brance bych připsal opravdu Lukáši Květoňovi,“ bránil se slávě Mifek. “Po vítězství v takhle těžkém zápase se nám všem bude i lépe regenerovat," už s úsměvem dodal spokojený střelec.

Autor rozhodující trefy také naznačil jak se asi zrodil jeho start v dresu Horácké Slavie “Myslím si, že za to tak trochu může Jirka Otoupalík, protože jsme spolu hráli v Rosicích, a pak mě i trénoval. Vím taky, že se na mě byl podívat, když Blansko hrálo na Technice v Brně. Jsem rád, že jsem si zde dneska mohl zahrát a pomoci."

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024