Menu +

Jiří Oliva: Snažili jsme se, ale jsme v křeči

Ohlasy po utkání
Po vstupu do třebíčské kabiny bylo úplné ticho. Každý jen zamyšleně seděl a přemýšlel, v čem to bylo tentokrát, že znovu doma nedokázali zvítězit. Nikomu se do rozhovoru příliš nechtělo. Čemu se také divit, vždyť dnes to bylo proti Olomouci již desáté prohrané utkání z jedenácti. Nakonec jsme o pár slov o zápasu poprosili autora první třebíčské branky - Jiřího Olivu.
Sdílejte článek
 
Byl to jistě špatný začátek, jenž předznamenal vývoj zápasu. Dvě brzy za sebou obdržené branky v úvodu první třetiny hokejisty Horácké Slavie na čas paralyzovaly a z letargie se dokázali probudit až v závěru prvního dějství, kdy nejdříve skóroval Oliva a brzy poté Sobotka.

Jiří Oliva sice vsítil kontaktní gól, ale po zápase radostí rozhodně nehýřil. "Dneska jsme ze špatného začátku dokázali srovnat, potom jsme si ale nechali dát gól na 2:3, a to už jsme nezvládli," zhodnotil v krátkosti zápas stále platný třebíčský matador. Po obdržené brance se ale domácí nesesypali a snažili se uspět v nadcházející přesilové hře, leč neúspěšně. Nad nezdarem při sehraných početních výhodách si Jiří Oliva posteskl: "Kdybychom dokázali využít přesilovky, kterých jsme měli dost a dali nějakou tu branku, tak by to bylo jistě lepší. Myslím však, že naše hra zase tak špatná nebyla, snažili jsme se, ale jsme v takové křeči, že se nám nedaří prosadit se a nemůžeme dát gól."

A jakou vidí nejzkušenější hráč v třebíčském dresu cestu z tohoto psychicky velmi špatného stavu celého mužstva? "Musíme se pořádně semknout, dál bojovat a nevzdávat to. Je třeba pořádně potrénovat a ono to příjde samo. Je to v nás a my si s tím musíme poradit sami, nikdo to za nás nevyřeší."

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020