Menu +

Již v pondělí opět šlágr kola a souboj o čelo tabulky, Bílé hvězdy míří do Šumperka

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Dalším, již osmým kolem běží ve vloženém pondělním zápase souboje na prvoligových hokejových kluzištích. V pondělí 29. září 2014 od 18 hodin zkříží své hokejky týmy, kterým doposud vyšel start ročníku na jedničku. Mužstvo Salithu Šumperk přivítá na svém ledě Bílé hvězdy z Třebíče. Jak se povede v tomto zápase třebíčským hráčům v souboji s nejlepším útokem ligy?
Sdílejte článek
 

Tým Salithu Šumperk se představuje

Asi nebylo moc týmů, kterým by zavedení předkola udělalo takovou radost jako Šumperku. Draci totiž v předcházejících třech ročnících vyřazovací boje nehráli, letos by ovšem neúčast v osmifinále play-off zaváněla neúspěchem. Odešel sice brankář Tomáš Štůrala, největší hrdina Šumperka v minulých čtyřech sezónách, ale vedení Draků sehnalo do svého kádru několik zvučných posil.

Nejprve pochopitelně museli Severomoravané vyřešit otázku gólmanské jedničky. Zatímco Štůrala, který se nejprve vrátil do Zlína, s nímž loni slavil extraligový titul, aby se posléze stal oporou Bílých hvězd, Draci hledali adekvátní náhradu. A jejich hledání nakonec bylo úspěšné! Na nabídku kontraktu totiž kývl Vladislav Koutský, brankář s bohatými zkušenostmi. Ano, Tomáš Štůrala je sice nenahraditelný, ale díky příchodu ex-pardubického gólmana bude i po jeho odchodu post brankáře největší předností týmu. Všichni si jistě moc dobře pamatují, jak Vladislav Koutský zazářil v play-off 2011. Za jeho výkony v bráně Vrchlabí jsme ho tehdy dokonce vyhlásili vůbec nejlepším hráčem vyřazovacích bojů.

Nutno dodat, že Šumperk bude špičkové výkony Koutského moc potřebovat. Defenziva Draků se totiž asi bude nést v duchu předcházejících prvoligových sezón, kdy Šumperk patřil i přes Štůralovy neskutečné zákroky k nejčastěji inkasujícím mužstvům soutěže. Draci sice mají dva špičkové obránce – Aleše Holíka a Tomáše Sedláka, ale při vší úctě k nim se nejedná o zrovna ideální defenzivní beky, spíše jsou to hráči podporující ofenzivu. Toto duo sice může dohromady nasázet přes dvacet branek, ale často na ledě působí dojmem čtvrtých útočníků než zadáků. Nechme se ovšem překvapit, zda trenér Radek Kučera vymyslel na nadcházející ročník novou taktiku, nebo bude i nadále věřit útočnému pojetí hokeje.

A nyní se dostáváme k bližšímu pohledu na útočníky Draků. Důležitou zprávou pochopitelně bylo to, že v týmu zůstaly loňské opory v čele s Pláškem, Žálčíkem, Staňkem a Moskalem. Klíčovým momentem letní přestávky byly především návraty Michala Veleckého a Daniela Vrdlovce. Právě příchodem ztracených synů Šumperk přesvědčil fanoušky, že to s útokem na play-off myslí vážně.

Úvod soutěže vyšel týmu Radka Kučery a Jaromíra Jindřicha na výbornou!

Sedm odehraných kol tohoto prvoligového ročníku znamená, že Drakům za získaných třináct bodů patří průběžná třetí pozice této tabulky, což je určitě slibný vstup do soutěže.

Šumperk spoléhá především na zápasy před vlastním publikem, odkud si soupeři moc bodů nevozí. Letos tak prozatím odjely s nepořízenou týmy Ústí nad Labem, České Budějovice či Litoměřice. Přidáme-li i bodové příspěvky z ledu soupeřů, např. všechny body z Prostějova, či bod z Jihlavy, není s podivem, že tento tým je tam, kde je.

Poslední tři zápasy Salithu

LHK Jestřábi Prostějov – Salith Šumperk 2:5, branky Šumperka: Moskal 2, Holík, Sedlák, Vávra

Salith Šumperk – HC Stadion Litoměřice 7:3, branky Šumperka: Žálčik 2, Vávra, Plášek, Drtil, Berger, Sedlák

HC Dukla Jihlava – Salith Šumperk 3:2 pp, branky Šumperka: Žálčik, Sedlák

Bílé hvězdy dál září, což v sobotu pocítili Rebelové

Sedmnáct bodů z jednadvaceti možných a průběžná první pozice. To je vizitka Bílých hvězd před jejich soubojem s Draky. Na štítu týmu trenérské dvojice Mička, Novák doposud zůstala mužstva Havířova, Českých Budějovic, Prostějova, Litoměřic, Jihlavy či Havlíčkova Brodu, sklonit se Bílé hvězdy musely týmu Chomutova, hlavnímu adeptu na barážové zápasy o extraligu.

Pikantní příchuť bude mít pondělní zápas hlavně pro Tomáše Štůralu, který prožil na severu Moravy příjemné chvíle. “Zápasy proti mému poslednímu týmu, kde jsem působil, budou zajímavé. Sám nevím, co od toho mám čekat. Určitě se na zápasy s nimi těším, zvlášť když budeme hrát v Šumperku. Těším se na to, jsem zvědav, co bude,“ prohodil šibalsky sympatický gólman po přípravném zápasu s brodskými Rebely.

Poslední tři zápasy Horácké Slavie

HC Dukla Jihlava – Horácká Slavia 2:4, branky Třebíče: Burian 2, Havel, Dolníček

Piráti Chomutov – Horácká Slavia 4:1, branka Třebíče: Havel

Horácká Slavia – HC Rebel HB 5:2, branky Třebíče: Havel,Zuzin, Holec, Čuřík, Křivohlávek

Jak již bylo uvedeno výše, souboj třetího proti prvnímu týmu tabulky započne již v pondělí 29. září 2014 od 18 hodin a domácí redakce pro všechny fanoušky připraví tradiční on-line přenos.

Podobné články

Aktuální zprávy

Týden hokeje je za půlkou, sledujete témata?

26.11.2020
Aktuální zprávy

Rodinná brankářská tradice pokračuje

25.11.2020
Aktuální zprávy

Tým Horáků posílí dva hráči Znojma

24.11.2020