Již ve středu do Berouna!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Závěr základní části 1. hokejová ligy se kvapem blíží, na programu je již 43. kolo z celkových padesáti dvou. Po málo vídaném obratu v pondělním utkání s Olomoucí zajíždí Horáci již ve středu 25. ledna na led Berounských Medvědů. Proti tomuto týmu se jim příliš nedaří, v tomto soutěžním ročníku brali Středočeši sedm bodů z devíti možných! Podaří se tento nepoměr korigovat v té nejvhodnější možné chvíli? Příští soupeře dělí pouhé čtyři body a každý získaný nebo ztracený je v této fázi soutěže nesmírně cenný!

Pád Medvědů tabulkou

Medvědi pokračují i v tomto ročníku ve spolupráci s extraligovými pražskými celky Spartou a Slavií, kteŕé do Berouna posílají na zkušenou své mladíky i zkušenější hráče formou střídavých startů. Jmenujme například osmnáctiletého Dmitrije Jaškina, velkou naději českého hokeje či devatenáctiletého Daniela Přibyla. Tohoto Sparťana si mohou pamatovat diváci ze 30. kola, kdy svými dvěma brankami přispěl k vítězství Medvědů na ledě Třebíče v prodloužení.

Středočeši dlouho patřili mezi typické týmy středu tabulky. Solidně jim vyšel úvod sezóny a ve velmi dobrých výkonech pokračovali i v zápasech odehraných v říjnu. Potom však přišel zlom. Středočechům se vůbec nevydařily zápasy, které odehráli v listopadu, kdy měli velmi nepříjemnou sérii porážek. Solidní bodový zisk z první čtvrtiny soutěže tak do značné míry v dalších zápasech prohospodařili. Ani v posledních odehraných zápasech se tým výsledkově příliš nezvedl a vypadl tak navíc i přes výhru v Litoměřicích v minulém kole z elitní osmičky. Mezi opory Medvědů patří golmani Dominik Furch a Robert Slipčenko, v obraně potom zkušený Jaroslav Nedvěd, Robin Malý, Lukáš Špelda, v útoku především David Švagrovský a Jiří Hašek a také mladíci Miroslav Forman nebo Pavel Klhůfek.

Poslední odehrané zápasy Medvědů:

Jihlava – Beroun 5:2 (0:1, 2:0, 3:1), branky Berouna: Poletin, Přibyl

Beroun – Kadaň 4:7 (1:1, 2:3, 1:3), branky Berouna: 2 Kupec, Besser, Poletin

Litoměřice – Beroun 4:5 (2:4, 0:1, 2:0), branky Berouna: Švagrovský, Přibyl, Kupec, Poletín, Doležal

Kanadské bodování týmu HC Berounští Medvědi:

Švagrovský David 41Z – 11G+15A

Nedvěd Jaroslav 37Z – 7G+13A

Rubeš Tomáš 31Z – 4G+13A

Horáci by chtěli klidný závěr sezóny

Jak již bylo napsáno v úvodu, první liga se blíží do finiše základní části a před touto rozhodující částí sezóny zbývá odehrát již jen deset střetnutí. Poté se týmy rozdělí na ty šťastnější, které mohou hrát play–off a na týmy, které budou v play–out bojovat o vyhnutí se baráži. Třebíčští dokázali v posledních třech duelech získat důležitých šest bodů. Zejména cenná výhra nad třetí Olomoucí se nerodila vůbec lehce a mohla by Horákům zvýšit sebevědomí před dalším veledůležitým zápasem.

„Po prohrané první třetině 3:0 nás soupeř přehrával kombinačně, dal pěkné branky. Nám nezbývalo než hrát dál a rvát se o každou branku. Přeházeli jsme sestavu. Prvních sedm minut druhé třetiny ještě nebylo ideálních a nás nastartovala až první branka a hráči si začali více věřit. V poslední třetině naši hráči bojovali a zaslouženě jsme vyhráli.“ Takto si váží posledního vítězství slávisů trenér Kamil Pokorný.

Vzájemné zápasy obou týmů odehrané v této sezóně:

4. kolo: Třebíč – Beroun 2:3 (1:2, 1:0, 0:1), branky: Sobotka, Burian – Žalčík, Rubeš, Hašek

17. kolo: Beroun - Třebíč 3:2 sn (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0), branky: Švagrovský, Doležal, Klhůtek - Heřman, Dolníček

30. kolo: Třebíč – Beroun 3:4 pp (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1), branky: 2 Havlíček, Přibyl – 2 Přibyl Dan, Pavel, Barák

Hokejisté Berouna nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Slipčenko – Malý, Špelda, Nedvěd, Barák, Soldán, Jebavý, Hertl, Beňovič – Kupec, Švagrovský, Stromko – Přibyl, Klhůfek, Doležal – Poletín, Besser, Vlček – Palaščák, Milfait, Jonáš.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Hrubec - Rangl, Sláma, Kadela R., Valenta, Brož, Dietz, Sobotka - Sedláček, Dolníček, Laš - Vondráček, Dočekal, Přibyl - Finsterle, Stejskal, Fořt - Paták, Heřman, Čech - Kaut.

Utkání Berounští Medvědi - Horácká Slavia Třebíč začíná na Zimním stadionu Beroun ve středu 25. ledna 2012 od 18:00 hodin, domácí redakce přinese již tradiční onlajn přenos.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!