Již ve středu na led vedoucího týmu tabulky, Ústí nad Labem

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V pořadí dvacátým šestým kolem pokračuje 1. hokejová liga již ve středu 23. listopadu 2011. Horáci se po pondělní prohře s Piráty z Chomutova představí na ledě lídra soutěže, týmu HC Slovan Ústečtí Lvi. Severočeši zatím v nové sezóně potvrzují i přes drobná zaváhání roli favorita soutěže. Třebíčští však potřebují bodovat v každém utkání. A šanci na dobrý výsledek jistě mají i ve svém nejbližším utkání, neboť svého příštího soupeře na svém ledě porazili ve třináctém kole 3:2 po prodloužení. Utkání HC Slovan Ústečtí Lvi - Horácká Slavia Třebíč začíná v 17:30 hodin ve Zlatopramen aréně.

Severočeši patří k tradičním účastníkům 1. hokejové ligy a tedy i k tradičním soupeřům Horácké Slavie Třebíč. Největším úspěchem v novodobé historii hokeje v Ústí nad Labem byla sezóna 2006/2007, kdy se mužstvo mohlo radovat z postupu do extraligy. Účinkování v ní však bylo z pohledu Severočechů pouze epizodní a trvalo jen jedinou sezónu. Severočeši se pak o postup pokoušejí od té doby každou sezónu znovu. Postoupit se tedy pokoušeli i v minulém ročníku, ovšem také bezúspěšně. Severočeši tedy mají jasný cíl – boj o extraligu. Hráčský kádr oproti minulé sezóně doznal určitých změn.

Trenér Petr Rosol má stále k dispozici kvalitní kádr, ve kterém hrají opět prim především zkušení borci s extraligovými zkušenostmi. Hráči jako Zdeněk Orct, Jan Klobouček, Jan Alinč, Milan Vobořil mají v našem hokeji stále zvuk a i přesto že jmenovaní již nepatří k žádným mladíkům, svými výkony prokazují stále kvalitu. Severočeši se mohou spolehnout na dvojici kvalitních gólmanů. Zdeněk Orct a v Třebíči dobře známý a stále populární Pavel Francouz tvoří vyrovnanou dvojku v brankovišti.

Aktuální forma obou soupeřů

Severočechům patří v aktuální tabulce první příčka, když zatím vybojovali 65 bodů a na druhý Chomutov mají luxusní náskok 13 bodů. Za zmínku určitě stojí i jejich střelecká potence. Posuďte sami – nikdo jiný v tomto ročníku nevstřelil již 118 branek. Vítečně však Lvům pracuje i obrana, která „dovolila“ soupeřům vsítit pouze 37 branek. I v tomto má náš příští soupeř prim! Aktuálně mají na kontě dvanáct! vítězství v řadě, když naposledy apetit Lvů okusil tým Litoměřic. Horáky tedy čeká soupeř z nejtěžších a překazit jejich vítěznou šňůru bude obtížné.

Nejproduktivnějším Lvem je po odehraných dvaceti pěti kolech Jan Alinč, který má na svém kontě úctyhodných 28 bodů (8 + 20) a aktuálně vyřízen střídavý start do Slavie Praha. Nejlepším střelcem Ústeckých je s 12 brankami Jaroslav Roubík.

Aktuální info z kabiny HST

Jak jsou na tom Horáci? Roli nejproduktivnějšího hráče a nejlepšího střelce týmu plní kapitán David Dolníček, který má bilanci 15 bodů (8 + 7). Jak však pozorný fanoušek Horácké Slavie ví, byl tomuto hráči po zápase s Benátkami nad Jizerou odebrán registrační průkaz. Nyní už je jasné, že David Dolníček může v Ústí nastoupit. Svůj trest určený na dva zápasy si totiž odpykal neučastí v utkáních s Rebely a Piráty. Jasné však také je, že do tohoto utkání nenastoupí Jakub Kania, který je po pondělním utkání zraněný a lékař mu naordinoval desetidenní klid.

Poslední odehrané zápasy hokejistů HC Slovan Ústečtí Lvi:

Litoměřice – Ústí 2:5 (0:2, 0:2, 2:1), branky: Roubík, Ludvík, Boháč, Třetina, Handlovský.

Ústí - Kadaň 5:1 (2:0, 2:0, 1:1), branky: Sklenička, Rod, Boháč, Třetina, Handlovský

Jihlava – Ústí 0:2 (0:2, 0:0, 0:0), branky: Roubík, Boháč.

Hokejisté Ústí nad Labem nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Orct - L. Poživil, Holomek, Klobouček, Sklenička, F. Pavlík, Gureň, Jiří Suchý, A. Sedlák - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pazourek, Daniel Boháč - Lev, Rod, Handlovský - R. Kovář, Majdan.

Poslední odehrané zápasu hokejistů Horácké Slavie

Třebíč – Chomutov 2:5 (0:2, 1:2, 1:1), branky: Burian, Havel

Havl. Brod – Třebíč 3:4sn (3:1, 0:2, 0:0 – 0:0), branky: Rang, Burian, Kania, nájezd: Havlíček

Třebíč – Benátky 1:2 (0:1, 1:1, 0:0), branka: Burian

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Hrubec - Rangl, Kania, Sláma, Valenta, Brož, Dietz, Stejskal, Kadela - Havel, Dočekal, Laš - Heřman, Havlíček, Burian - Přibyl, Fořt, Čech - Vondráček, Kovalský, Vítek.

Utkání HC Slovan Ústečtí Lvi - Horácká Slavia Třebíč začíná ve středu 23. listopadu 2011 v 17:30 hodin ve Zlatopramen aréně a domácí redakce pro Vás přinese tradiční onlajn.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!