Menu +

Jsem spokojený, zápas se mi povedl a v tabulce jsme zase čtvrtí, říká Lukáš Dusík

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Horácká Slavia znovu okupuje čtvrtou příčku tabulky a to díky zcela zaslouženému vítězství v Berouně, ke kterému pomohl výborným výkonem třebíčský odchovanec, brankář Lukáš Dusík. Ten musel zastoupit zdravotně indisponovanou brankářskou jedničku Marka Čiliaka a povedlo se mu to na jedničku. Po utkání Lukáš sklidil ovace třebíčských fanoušků, kteří za svým týmem přicestovali.
Sdílejte článek
 

Třebíčští bojovníci zajížděli do Berouna bez extraligových pendlů, kteří si plní povinnosti v mateřských klubech, ale také bez brankářské jedničky Marka Čiliaka, který dostal na doporučení klubového lékaře volno k doléčení menšího zdravotního problému. Do branky se tak postavil teprve dvacetiletý odchovanec Horácké Slavie Lukáš Dusík. Ten utkání zvládl skvěle, svůj tým několikrát podržel a po utkání se stal terčem redakčního mikrofonu při pozápasových ohlasech.

Lukáš DUSÍK

“Na zápas jsem se těšil. Věděl jsem, že na mě nepůjde nějak moc střel, protože Beroun patří k těm týmům, kterým se zrovna moc nedaří. My jsme hlavně potřebovali body, to je pro nás v této fázi ligy nejdůležitější, ty jsme získali, takže jsem spokojený,“ zhodnotil zápas mladý brankář, který od začátku chytal v této sezóně za Třebíč teprve druhý zápas. Na jeho výkonu to však znát vůbec nebylo, v brankovišti si při krizových situacích počínal jako ostřílený mazák.

Od začátku soutěže je v třebíčském brankovišti jasnou jedničkou Marek Čiliak, který předvádí výborné výkony a Lukáše Dusíka do branky moc nepouští. Dusík tedy jezdí chytat druhou ligu do Chotěboře, kde si zachytá opravdu dosyta.

“Že budu dnes chytat, jsem se dozvěděl v pátek večer, když jsem se přišel v Třebíči podívat na zápas juniorky. Vzal jsem to poctivě, šel jsem brzo spát a zápas se mi dnes povedl, takže jsem spokojený,“ usmíval se po utkání mladík s maskou, jenž v utkání zlikvidoval dvacet tři ze dvaceti čtyř střel Medvědů.

Jedinkrát však přece jen musel lovit puk ze své sítě a to těsně před koncem druhé periody, kdy ho v přečíslení dva na jednoho překonal za stavu 0:2 Poletín prudkou střelou mezi betony.

“Jeli na mě dva na jednoho, náš bek si tam pěkně vzal druhého hráče, ale já jsem si nepohlídal díru mezi nohama, takže tenhle gól jde na můj vrub,“ nehledá žádné výmluvy sympatický a talentovaný gólman.

Třebíčští ale hned na začátku druhé třetiny udeřili a to už po sedmi sekundách hry, kdy se podruhé v utkání prosadil Jan Káňa a zvýšil na 3:1 z pohledu hostů. Třebíčští pak přidali ještě dvě branky a v poklidu dovedli zápas do vítězného konce. Pátý gól v sítí Medvědů však nebyl uznán pro úmyslné posunutí branky domácím gólmanem Sedláčkem, takže konečné skóre zní 1:4.

“Jo, spokojenost. Posunuli jsme se na čtvrtou příčku a za to jsme rádi. Teď pojedeme domů, stavíme se na svačinku na meku, takže klídeček,“ vyhlíží zasloužené a oblíbené občerstvení jedna z hvězd zápasu mezi Berounem a Třebíčí Lukáš Dusík.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024