Menu +

Juniorka i dorost HST hlásí postup z nadstavbových skupin!

Mládežnický hokej
Informace ze zápasu dorostu a juniorky HST tentokráte vezmeme trošku obšírněji, jelikož dny minulého víkendu byly posledními hracími dny nadstavbových částí daných soutěží. Jak již napověděl nadpis, obě naše mládežnická mužstva splnila své cíle a postoupila do dalších bojů ve svých kategoriích.
Sdílejte článek
 

Začneme kategorií juniorů, na kterou minulý týden čekaly poslední tři zápasy nadstavbové části soutěže. Pouze vítěz nadstavbových skupin si mohl zajistit pokračování sezóny v play off a tak před třebíčskými kluky nebyl snadný úkol. Junioři HST se s tím ale vypořádali bez ztráty kytičky, když v pondělí porazili na domácím ledě HC Lvi Břeclav 4:1, v sobotu, opět doma, zaznamenali vítězství 9:5 nad Bobry z Valmezu a neděli strávili na cestách do a z Lanškrouna, odkud si taktéž dovezli tři body, tentokráte za vítězství v poměru 10:1.

Těmito výsledky ukončili část nadstavbové soutěže Regionální ligy juniorů, ve které sehráli 15 zápasů. Mimo jedné smolné prohry na ledě Břeclavi, všechny zápasy opanovali a dá se říci, že se touto částí soutěže prostříleli. V celkem 15ti zápasech soupeřům nastříleli 109 branek a naopak pouze 19 branek obdrželi. HST tak byla nejproduktivnějším celkem v ČR v této fázi soutěže a i nejméně inkasujícím mužstvem. To se samozřejmě promítlo i do individuálních statistik, kde se v první pětce bodování umístili hned čtyři hráči našeho mužstva a to David Michalčuk, Zdeněk Vedral, Zdenko Hudeček a Denis Štorek. Obdobný úspěch přineslo i hodnocení gólmanů, které ovládl Lukáš Vejmelka s 1.35 góly na zápas s tím, že gólman, který se umístil druhý v pořadí, měl o více než dvojnásobný počet obdržených branek na zápas.

Tým juniorů po výhře 10:1 v Lanškrouně

Už nyní se jedná o velký úspěch, kdy se juniorka HST dostala mezi poslední čtyři mužstva z původních 66 startujících účastníků. Vedení mužstva i samotní hráči si však uvědomují, že nesmí usnout na vavřínech, jelikož je čeká vrchol sezóny v podobě play off soutěže, ze které vzejde vítěz Regionální ligy juniorů s právem účasti bazáže o Ligu juniorů. Do závěrečných bojů soutěže se dostali kromě juniorů HST i týmy HC Tábor, HC Škoda Plzeň B a HC Benátky nad Jizerou. A právě s posledně jmenovaným týmem, tedy s juniory Benátek nad Jizerou, si to naši kluci rozdají v prvním kole play off. Tato část soutěže se hraje na dva zápasy, kdy velký význam má vedle výhry i dosažené skóre. V pátek 18.3. sehraje juniorka první zápas na ledě v Benátkách nad Jizerou a v neděli 20.3., přesně ve 13:30, je čeká odveta na domácím ledě.

Dorost HST neměl tak nabitý program jako junioři, ale rozhodně se nedá říci, že by měl úplně hotovo. Minulý týden jsme informovali, že dorost splnil základní úkol této sezóny a to umístění do druhého místa nadstavbové části, které zajišťuje právo účasti v Lize dorostu pro příští sezónu. V jediném zápase minulého víkendu se však hrálo o vítězství v nadstavbové skupině, které ještě zajišťovalo pokračování sezóny v další nadstavbové části. Utkání v Písku naši dorostenci zvládli vítězně s výsledkem 4:1 a právě před píseckými králi uhájili první postupové místo.

Dorost zvítězil v Písku 3:1

I tady je na místě malá rekapitulace. Dorost HST dosáhl ve 21 zápasech 18 vítězství a zaznamenal pouze 3 prohry. Je nutno konstatovat, že se vůbec nejednalo o lehkou skupinu, jelikož od samotného počátku se o první dvě příčky přetahovalo hned pět mužstev. Naši dorostenci byli druhým nejlépe skórujícím mužstvem ve skupině a prvním v nejmenším počtu obdržených branek s průměrem 1,86 branky na zápas. V individuálních statistikách této části soutěže se do první pětky dostali Filip Svoboda a Jakub Hájek. Brankařské statistiky ovládl Jan Trvaj s průměrem 1,31 branky na zápas, ale toho od půlky ledna mužstvo nemělo k dispozici kvůli zranění kolene, které utrpěl v zápase v Jindřichově Hradci.

Nyní třebíčské dorostence čeká závěrečná nadstavbová skupina Ligy dorostu, ve které se dvoukolově utká s mužstvy HC Energie Karlovy Vary B, Polsko U16 a HC Náchod. První utkání začíná již zítra na třebíčském ledě proti HC Náchod. I u dorostu se již není radno dívat zpět, ale pouze do předu a pokusit se o co nejlepší výsledek i v této části soutěže. Kluci na to mají a určitě na ledě nechají vše.

Juniorce i dorostu v následujících utkáních a dnech přejeme hodně zdaru a přejeme dotažení sezóny až na samotný vrchol!

Podobné články

Mládežnický hokej

Hokejový víkend třebíčské mládeže

před 2 dny
Mládežnický hokej

Víkend plný žákovských a mládežnických utkání a jejich výsledky

28.11.2022
Mládežnický hokej

Výsledky mládeže HST posledních dní

21.11.2022
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC ZUBR Přerov
SK Horácká Slavia Třebíč