Menu +

K poslednímu zápasu letošního roku přijede do Třebíče Slovan Ústí nad Labem

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Prvoligoví hokejisté vyjedou na ledovou plochu naposledy v tomto roce, a to v pondělí 29. prosince 2014. Na programu bude 39. kolo první hokejové ligy, které tímto zároveň uzavře třetí čtvrtinu základní části. Třebíčští hokejisté potřetí v tomto ročníku změří své síly s týmem Slovanu Ústí nad Labem. Předchozí souboje obou soupeřů přinesly zajímavý hokej. I pro fanoušky je poslední zápas v tomto roce dostatečným důvodem k tomu, aby po vánočních svátcích opět vyrazili na prvoligový hokej.
Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Slovan Ústí nad Labem začíná v pondělí 29. prosince 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 

Ústečtí hokejisté patří dlouhodobě k tradičním prvoligovým týmům. Řadu let se pohybovali v nejvyšších patrech tabulky a patřili k hlavním favoritům soutěže. Především minulá sezóna ale znamenala značný ústup z dřívějších pozic. Slovan však má v této sezóně k dispozici znovu kvalitní kádr, který má na to, aby se pohyboval ve vyšších patrech tabulky než doposud. Podle očekávání patří k oporám hlavně zkušení hráči. Největší osobností týmu a jednou z největších osobností celé soutěže je bezpochyby zkušený forvard Jaroslav Roubík. Takového borce by v kádru určitě uvítal každý prvoligový trenér. Mezi útočníky se dále hodně prosazují i Tomáš Rod, Vít Budínský nebo také David Tůma a Jan Kloz. Mezi beky patří k nejproduktivnějším Tomáš Kolafa a Martin Vágner. V bráně Slovanu dostává častěji příležitost Michael Petrásek než zkušený Martin Volke.

Výsledky severočechů v posledních zápasech vypadají jako na houpačce. Po vyhraném zápase většinou následuje porážka. Také proto Slovanu patří po 38. kole až desátá příčka s padesáti body. Jedenáctý Šumperk má se stejným bodovým ziskem horší skóre. Slovan tedy ještě čeká v poslední čtvrtině základní části těžká šichta, aby si udržel minimálně desátou příčku a účast v předkole play – off. Horácká Slavia Třebíč má poněkud jiné starosti. Třebíčští budou v poslední čtvrtině základní části hájit své postavení mezi nejlepšími šesti týmy tabulky. Toto umístění by jim zajistilo přímý postup do dalších bojů bez nutnosti hrát právě předkolo, které je vždy náročné, jelikož se v něm mažou předchozí výsledky a prakticky se začíná od nuly. Prvoligová tabulka je zejména v pořadí od druhého do osmého místa ale řádně našlapaná a ještě může dojít k mnoha nečekaným změnám. Každý získaný bod může hrát v konečném účtování po odehrání základní části hodně důležitou roli. To je dobře známo i z minulých let.

Celkem dvakrát v dosud odehrané základní části sezóny se utkaly oba soupeři. Ve 13. kole v Třebíči domácí barvy přehrály Slovan dle konečného výsledku jednoznačně, ale úplně jednoduchý zápas to nebyl. Důležitým faktorem byly dvě rychlé branky Horácké Slavie již v první třetině. Ke smůle hostujících borců šlo v obou případech o vlastní branky. Slovan ale nesložil zbraně a ještě do konce první části snížil. Utkání se lámalo v polovině prostřední části, kdy Matěj Pekr důležitým gólem v přesilovce dal Bílým hvězdám opět dvoubrankový náskok. Severočeši i v této části utkání hráli velmi dobře a měli šance, vždy je však zradila koncovka. Ve třetí dvacetiminutovce si domácí tým už výsledek zkušeně pohlídal a ještě přidal další dvě trefy. Po vítězství 5:1 zůstaly všechny body v držení Bílých hvězd.

Odveta na ledě Slovanu přinesla opět zajímavý duel a jen polovinu branek oproti prvnímu měření sil v Třebíči. Celkem třikrát se v průběhu utkání měnilo skóre. Vždy ve prospěch domácích. Zápas přinesl vyrovnanou hru, obě mužstva měla šance, ale pouze Slovan je využil. Klíčové okamžiky se odehrály v první polovině druhé třetiny, kdy se domácí dvakrát prosadili, což se v dalším průběhu ukázalo jako rozhodující. Třebíčští nakonec nedokázali vstřelit tolik potřebnou kontaktní branku a odejeli domů nejen bez bodového zisku, ale i bez alespoň jedné vstřelené branky. Severočeši tak dokázali Horácké Slavii oplatit porážku ze 13. kola a připsali si na své konto po výsledku 3:0 důležité body v boji o postup do vyřazovací části.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Ústí nad Labem:

Litoměřice – Ústí 3:1 (0:1, 2:0, 1:0), branka: Budínský.

Ústí – Prostějov 8:5 (1:2, 4:1, 3:2), branky: 2 Rod, 2 Roubík, Merta, Tůma, Suchan, Kloz.

České Budějovice – Ústí 6:5 (PP) (3:1, 2:1, 0:3 – 1:0), branky: 2 Vávra, 2 Merta, Baránek.

Kanadské bodování týmu Ústí nad Labem:

Jaroslav Roubík - 37Z – 26G+21A

Tomáš Rod - 36Z – 7G+28A

Vít Budínský - 31Z – 12G+14A

Vzájemné zápasy obou týmů již odehrané sezóně:

13. kolo: Třebíč – Ústí 5:1 (2:1, 1:0, 2:0).

Branky a nahrávky: 4. Wasserbauer (Holec), 7. Holec (Pekr), 32. Pekr (Bartoň), 45. Pekr (Holec, Bartoň), 53. Havel (Dočekal, Erat) – 19. Roubík (Budínský). Rozhodčí: Jeřábek – Kašík, Wesley. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1220. Střely na branku: 44:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

26. kolo: Ústí – Třebíč 3:0 (0:0, 2:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 25. Budínský (Kloz, Merta), 30. Gengel (Vágner), 60. Tůma (Rod, Vágner). Rozhodčí: Smitka – Zídek, Kotlík. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 685. Střely na branku: 27:34. Průběh utkání: 3:0.

Hokejisté Ústí nad Labem nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Volke (Petrásek) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Smetana, Zdvořáček – Tůma, Roubík, Rod – Budínský, Kloz, Merta – Suchan, Baránek, Vávra – Kuchynka.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Horčička (Dusík) – Zdráhal, Malena, Bartoň, Čejka, Přibyl, Šaur, Jaroš – Havel, Dolníček, Erat – Pekr, Řípa, Vodný – Čuřík, Raška, Wasserbauer – Mrázek, Králík, Čech – Juráň.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Slovan Ústí nad Labem začíná v pondělí 29. prosince 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Kompletní program tohoto kola – pondělí 29. prosince 2014 – 39. kolo:

Třebíč – Ústí, Most – Šumperk, Jihlava – Havířov (odehráno 21.12.2014), Kadaň – Kladno, Prostějov – Chomutov, Litoměřice – České Budějovice, Havl. Brod – Benátky.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Ve středu zápas o všechno. Která ze Slavií se bude radovat?

16.03.2021
Pozvánky na zápas

Bitvu dvou Slavií čeká za vyrovnaného stavu série přesun na pražské kolbiště

13.03.2021
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje. Horáky čekají dva zápasy ve dvou dnech proti Slavii

10.03.2021