Menu +

K úvodnímu zápasu play-out přijedou Draci ze Šumperka

Pozvánky na zápas
T ř e b í č – Do play-off se Bílým hvězdám bohužel na poslední chvíli procpat nepodařilo, ale sezóna ještě nekončí. Třebíčtí se v následujících třech týdnech utkají se soupeři v nadstavbě o udržení. V prvním zápase přivítají na domácím ledě Draky ze Šumperka. Úvodní buly utkání SK Horácká Slavia Třebíč – Hokej Šumperk 2003 bude na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL aréně vhozeno v sobotu 20. února v 17:30. Připraven bude i tradiční on-line přenos.
Sdílejte článek
 

Krátký pohled do historie klubu

Jako mnoho jiných českých hokejových klubů vznikl ten šumperský krátce po druhé světové válce, konkrétně v roce 1945. Pouhých pár let po založení je však na téměř deset let fungování klubu z důsledků rivality mezi dvěma městskými kluby přerušeno. A není to bohužel v historii šumperského hokeje naposledy, kdy se zde tento sport vůbec nehrál.

Již v premiérové prvoligové sezóně 1999/2000 se začali objevovat zprávy, že klub nemá dostatek financí na tuto soutěž. Vše však vyvrcholilo před ročníkem 2001/2002, kdy vedení klubu nezvládlo včas dojednat patřičné záležitosti pro fungování klubu a licence na první ligu se přesunula do Olomouce. Šumperk tak na dva roky zcela přišel o seniorský hokej.

Obrod přišel v sezóně 2003/2004 (odtud letopočet v názvu klubu) přihlášením nově vzniknuvšího občanského sdružení do krajského přeboru, odkud klub okamžitě postoupil do druhé ligy. V následujících šesti letech klub pendloval mezi první a druhou ligou až se od ročníku 2011/2012 stal stabilním účastníkem druhé nejvyšší soutěže.

V loňské sezóně Šumperk skončil na 11. místě a o 5 bodů mu uniklo play-off. O to propastnější se tedy byl rozdíl 18 bodů mezi jedenáctými Draky a dvanáctým Mostem.

Hokej Šumperk 2003

Letos se Drakům v základní části vedlo ještě hůř a po 52. kole se nacházejí na posledním místě. V play-out pro ně tedy každý ztracený či získaný bod bude existenční.

V brankovišti Šumperka se aktuálně střídá třebíčským divákům známý Daniel Zelenka (91,80%) a Miroslav Svoboda (92,35%).

Dalším z hráčů, kteří v minulých sezónách oblékali dres HST je šikovný obránce Jan Zdráhal (6+9). Z pravidelných hráčů základní sestavy Draků se však žádný obránce nemůže chlubit kladným kanadským bodováním. Šumperská obrana navíc již inkasovala 182 branek, hned po Mostu nejvíce z celé ligy.

Bodově tým Šumperka táhne trojice útočníků Tomáš Fořt (26+23), Daniel Vrdlovec (9+29) a Jan Milfait (12+29). Celkem Draci nastříleli soupeřům 132 branek, což je o 3 více než se povedlo Třebíči.

Předzápasové informace

Týmu Šumperka se celou sezónu nepodařilo naladit na vítěznou vlnu. Po skončení základní části mají Draci na svém kontě stejně bodů jako Most ale nacházejí se na posledním místě.

V Třebíči zavládlo velké zklamání, když výborné výsledky minulých kol nedokázal tým Bílých hvězd potvrdit v posledním kole a na ledě Ústí nad Labem padl po výsledku 1:0. O jediný bod tedy unikl třebíčským postup do předkola play-off.

Soupisky obou soupeřů v minulém kole

Hokej Šumperk 2003: Svoboda – Gewiese, Sedlák, Prokop, Holík, Zdráhal, Drtil, Horyna – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Miškovský, Brunec – Staněk, Plášek, Šimun – Ostřanský, Hlinka, Hroch

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Podlipnik, Malena, Niko, Čejka, Šaur, Schejbal – Kristl, Dolníček, Erat – Psota, Polodna, Kusko – Přibyl, Juráň, Wasserbauer – Pokorný, Baldwin, Čech

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

14.09.2020
Pozvánky na zápas

První mistrovské utkání je tady! Bílé hvězdy míří k předehrávce třicátého kola do Litoměřic

10.09.2020