Menu +

Kamil Pokorný: Doplnili jsme baterky, do dalších bojů chceme vstoupit co nejlepe.

Rozhovory
T ř e b í č - Vánoční období je pro hráče první ligy časem, kdy mají jedinou přestávku v soutěži. Málokdo ji ale stráví opravdovým odpočinkem, sledováním pohádek a konzumací cukroví, či dalších pochutin. Právě naopak. Všechna mužstva přestávku využijí k tréninkům a přípravě na další a rychle se blížící rozhodující fázi základní části ligy. Nejinak tomu bylo i v Horácké Slavii Třebíč.
Sdílejte článek
 

Už dva dny po Štědrém večeru se na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENĚ sešli hráči třebíčského A – týmu, aby absolvovali první z řady povánočních tréninků, jejichž účelem bylo znovu nabrat fyzickou kondici, ale také dopilovat souhru, která se v následujících zápasech závěrečné fáze základní části první ligy bude určitě velmi hodit.

“Svátky jsme využili nejprve v té první fázi vánoční přestávky ke krátkému odpočinku. Ale ten odpočinek byl opravdu jen krátký, od 26. prosince znovu naplno trénujeme. Chtěli jsme trochu doplnit baterky, pracovali jsme na síle a i na ledě jsme se zaměřili na kondiční stránku tréninku. Myslím si, že tahle fáze splnila svůj účel,“ spokojeně konstatuje hlavní trenér a sportovní manažer A – týmu Horácké Slavie Třebíč Kamil Pokorný.

Třebíčský tým trápila před přestávkou poměrně rozsáhlá marodka. Fanoušky jistě zajímá, zda se alespoň částečně vyprázdnila. Bohužel zprávy o marodce nejsou úplně nejlepší, ale někteří hráči, se do hry vrací, což je určitě pozitivní zpráva.

“Někteří zranění hráči se přes přestávku dali dohromady, někteří ne. U dlouhodoběji zraněných jsme ani nepředpokládali, že by se v průběhu této přestávky vrátili do hry, přesto nám přestávka prospěla, doléčili jsme různé menší šrámy. Do hry se vrací obránce Rostislav Malena, který s námi absolvoval kompletní blok této přípravy, v pořádku by měl být i útočník Tomáš Fořt, který by nám také měl pomoci. Bohužel stále není stoprocentně fit David Dolníček a na marodce zůstává i David Rangl a Lukáš Paták,“ vypočítává hlavní lodivod třebíčské střídačky.

Fanoušci Horácké Slavie mohli ale třebíčské hráče na ledě sledovat i v průběhu vánoční přestávky. Nebylo to ovšem v první lize, ale v nejvyšší soutěži. V dresu Pardubic nastupoval Lukáš Nahodil a v dresu brněnské Komety pak Tomáš Vondráček. Ten navíc zaznamenal v duelu se Zlínem svoji vůbec první extraligovou branku a jeho výborné výkony ho vynesly až do první formace Komety.

“Někteří hráči z našeho kádru absolvovali o přestávce zápasy extraligy a na nás teď je, abychom dali tým zase správně do kupy a zahájili další část sezóny co nejlépe už 4. ledna v Benátkách nad Jizerou. Samozřejmě není ideální, že jsme neměli po celou přestávku celý tým pohromadě, ale pracujeme v podmínkách, kdy máme nastavené určité dohody s některými extraligovými kluby. Proto s tím, že někteří hráči nám nebudou v určitých fázích sezóny k dispozici, musíme počítat. My jsme měli přestávku a extraligové kluby v ní měly zájem o naše hráče, takže jsme těm klukům umožnili, aby extraligu hráli. Jak říkám, ideální to není, ale taková je dohoda a my ji musíme respektovat.“

Vánoční svátky bývají časem hodování a lenošení… To ovšem neplatí pro hokejisty, ti místo polehávání u televize nabírají fyzičku pro pokračující boje první ligy. Do konce základní části zbývá odehrát už jen sedmnáct zápasů, na domácím stadionu z nich třebíčské Bílé hvězdy odehrají devět duelů, osmkrát pak zamíří na led soupeřů. Poprvé hned v sobotu 4. ledna, kdy budou bojovat o další cenné body na ledě Benátek nad Jizerou, které se snaží proklouznout mezi osmičku týmů, jež mají zaručené boje v play – off. Třebíčskému publiku se pak hokejisté Horácké Slavie představí v pondělí 6. ledna v utkání s Mostem, který už nyní bojuje o záchranu v soutěži. O to těžší však tento zápas bude, protože hrát s týmem, který hraje doslova o všechno, je vždycky velmi těžké. Most navíc v přestávce sáhl k výměně trenéra, což bývá pro hráče impuls k tomu předvést se v tom nejlepším světle.

Přibral, nepřibral? Někdo by přibrat potřeboval, jiný naopak, v Třebíči ale hráči žádné příkazy v tomto směru nedostali.

“Kluky jsme po svátcích nijak nekontrolovali. V tomhle panuje vzájemný respekt a důvěra. Hráči jsou profesionálové a dobře vědí, co si mohou dovolit a co ne. Od 26. prosince naplno pracujeme, tréninky byly kvalitní a nemuseli jsme při nich řešit žádný problém,“ vysvětluje Kamil Pokorný, že hráčům žádné příkazy ani doporučení ohledně životosprávy dávat nemusel.

První liga pokračuje v lednu bleskovým tempem. Hrací dny jsou ve druhém lednovém týdnu hned čtyři - sobota 4. ledna, pondělí 6. ledna (Třebíč – Most), středa 8. ledna a sobota 11. ledna (Třebíč – Mladá Boleslav). Jak je vidět hráči, ani fanoušci se nudit určitě nebudou. Nezbývá tedy, než si přát, aby se hokejistům Horácké Slavie vstup do roku 2014 vydařil co nejlépe.

Podobné články

Rozhovory

Kapitán? Je to pro mě čest a výzva, říká Lukáš Nedvídek

13.09.2020
Rozhovory

Pro úspěch uděláme společně maximum, velí před novou sezonou Jaroslav Barvíř

11.09.2020
Rozhovory

Marek Laš o konci kariéry: Další sezonu s léky proti bolesti už jsem přidat nechtěl

23.08.2020