Menu +

Kapitán Žiška: Dnes se nám nepovedlo absolutně nic, zítra začínáme od nuly

Ohlasy po utkání
C h o m u t o v - Nečekaně vysokou prohru utrpěli dnes hráči Třebíče na ledě severočeského Chomutova. V polovině první třetiny navíc musela na čas postrádat o svého kapitána Jakuba Žišku, který kuriózně přišel o nůž na své brusli. "Už jsem jel v podstatě sám na bránu, jenže mezi útočnou modrou a červenou mi vypadl z brusle nůž a na plastu se opravdu nedá bruslit - skoro jsem se ani nedostal na střídačku," vyprávěl po zápase s usměvem na rtech třebíčský kapitán.
Sdílejte článek
 
Horácká Slavia přijela do Chomutova s jednoduchou strategií - ubránit útočnou sílu Severočechů a z brejků vstřelit branky. Dnes jim však tato taktika vůbec nevyšla, devět inkasovaných branek svědčí o tom, že hosté obranné povinnosti nezvládli. "Doufám, že to bude zítra jinak. Play-off je zrádné, snadno se přihodí takovýto výsledek. I když mužstvo ten první zápas vyhraje větším rozdílem, tak samozřejmě druhé utkání začíná opět od začátku, a může to být úplně jiné utkání. Věřím proto, že zkoncentrujeme všechny síly a že zapomeneme na dnešní debakl, protože se nám to vyloženě nepovedlo po všech stránkách a domácím naopak ano. Myslím, že kvalita domácích byla určitě znát, ale my jsme jim to značně ulehčili," hodnotil Jakub Žiška dnešní zápas a neskrýval optimismus před pondělním duelem.

Hráči Slavie splnili svůj cíl již postupem mezi vyvolenou osmičku, přesto domácí kapitán naznačuje, že v úvodu sezóny byly plány úplně jiné. "Předsezónní cíl jsme měli trošku jiný, dávali jsme si za cíl postoupit do semifinále. Zhatila nám to první čtvrtina, kdy jsme měli obrovskou ztrátu a byli zralí snad na baráž, ale v dalších dvou čtvrtinách jsme se zdvihli a myslím, že mužstvo potom ukázalo svou sílu a kvalitu. Takže jsme tuto sérii rozhodně nepřijeli odevzdat ..."

Účast v playoff si Třebíč zajistila až v samém závěru základní části, ve 40. kole si na domácím ledě těsně poradila s Kadaní, a odsunula ji tak v přímém souboji na nepostupovou devátou příčku. Dnes jako by právě síly, které Třebíčtí vydali v posledním utkání, trochu chyběly. "To si nemyslím, protože tam byl docela dlouhý časový odstup, vlastně čtyři dny - hrálo se ve středu a teď až v neděli. Je fakt, že v závěru soutěže jsme vydali asi větší množství sil než Chomutov, který to měl v podstatě už jasné, a my jsme pořád bojovali, každý zápas jsme museli dřít, takže síly samozřejmě ubývaly. Ale na play-off se musíme zkonsolidovat, nejde se vymlouvat na nedostatek sil," nesouhlasí Žiška.

On a jeho družina má v pondělí příležitost k reparátu. Trenér Čapek vidí šanci na úspěch pouze v případě, že jeho svěřenci úplně zapomenou na dnešní debakl. "Pokud se budeme zaobírat dnešní vysokou porážkou a úplně ji nevymažeme z hlavy, pak tu v pondělí nemáme co dělat," tvrdí Karel Čapek.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Matěj Zabloudil: Bylo to náročné utkání pro obě strany, za výsledek jsme rádi

dnes
Ohlasy po utkání

Zápas jsme si prohráli vlastními chybami, mrzí Douderu. Góly by vyměnil za tři body

17.10.2021
Ohlasy po utkání

Jakub Stehlík: Citím se tady skvěle, super parta a lepí nám to

13.10.2021