Menu +

Kolotoč WSM ligy jede svižně dál, na programu je středeční prověrka v Benátkách nad Jizerou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V rychlém tempu se zraky týmu a fanoušků Horácké Slavie upírají k Benátkám nad Jizerou, kam Bílé hvězdy míří hned ve středu. Benátky nad Jizerou mají na svém kontě po třech kolech velmi dobrou bilanci, neboť obraly o bod Slavii a Kladno a na půdě Jihlavy dokonce vyhrály za tři body. Třebíč vstoupila do WSM ligy ještě lépe a může se pochlubit dvěma výhrami a jednou porážkou v prodloužení. Celek ze středních Čech je aktuálně devátý, Třebíč druhá. Napínavý souboj celků ve formě začíná v Benátkách nad Jizerou ve středu v 17:30.
Sdílejte článek
 

Soupeř se představuje


Cesta benáteckého hokeje byla započata v roce 1934, kdy se tehdejší skupina nadšenců ze Sokola rozhodla založit hokejový oddíl. V začátcích ke hře sloužily pouze zamrzlé tůně nebo ledem pokrytá Jizera. Až v roce 1938 se benátečtí hokejisté dočkali zbudování nízkých mantinelů a postavení dřevěné boudy, která sloužila jako šatna a ohřívárna. Vybudování dostatečného zázemí se benáteckému hokeji vyplatilo a poskytlo ideální podmínky pro jeho rozvoj, a tak později vznikly oddíly SK a AFK Benátky, které se v roce 1948 sloučily ve Spartak Benátky.

V roce 1964 se Benáteckým dostalo opět lepších podmínek. Hřiště se totiž přestěhovalo na letní stadion, kde byly již vysoké mantinely a výbojkové osvětlení, byť se stále hrálo na přírodním ledě. V sezoně 1969/70 mužstvo postoupilo do krajského přeboru a do kabin zavítalo i několik hráčů z Mladé Boleslavi, kteří výrazně ovlivnili kvalitu hry. Benátky v dalších letech hrají divizi, či krajský přebor I. třídy. Až v sezoně 1985/86 se mužstvu po suverénním vítězství v krajském přeboru podařilo postoupit přes Strakonice a Havlíčkův Brod do II. celostátní ligy.

V roce 1998 se v Benátkách otevřela nová hala s celkovou kapacitou 1 700 diváků. O necelých deset let později, v sezóně 2007/2008, Benátečtí slavili úspěch, když si vybojovali místo ve druhé nejvyšší soutěži – první lize. Tentýž rok také navazují spolupráci s extraligovými Bílými Tygry z Liberce, a stávají se tak oficiální libereckou farmou. Pod taktovkou Tygrů hrají Benátky nad Jizerou dodnes.


Předzápasový informační servis


V bráně Benátek se ve třech zápasech vystřídali tři muži s maskou. Byli to Tuomas Tarkki, Petr Kváča a Filip Novotný. Nejproduktivnějším obráncem je Petr Kolmann. V útoku soupeřům nejvíce zatápí Jan Ordoš a Jan Víšek.


Benátky v přípravě a dosavadním průběhu sezóny

Benátky nad Jizerou odehrály v letní přípravě celkem 10 zápasů. Připsaly si 6 výher a jen 4 prohry. Poradily si s Almetyevskem, Ústím nad Labem, dvakrát s Mostem a dvakrát s Kadaní. Nad síly Benátek nad Jizerou v přípravě byly celky Mladé Boleslavi a Litoměřic, v odvetách si vzaly své vítězství zpět Ústí nad Labem a Almetyevsk. Celkové skóre benátecké přípravy činilo 35:29. Vstup do WSM ligy nevyšel týmu od řeky Jizery vůbec špatně. S ligovými obry Kladnem a Slavií urvaly Benátky po jednom bodu za prohru v prodloužení, a zle tak trápily celkové favority soutěže. Ve třetím kole si v Jihlavě dokonce vyšláply na místní Duklu a obratem ve třetí třetině si odvezly všechny body.


Okénko do několika statistik obou týmů

Nejlepší střelci Benátek: Jan Víšek 2 G, Jan Ordoš 2 G
Nejlepší střelci Třebíče: Radim Zohorna 2 G, více hráčů 1 G.
Kanadské bodování Benátek: Jan Ordoš 4 (2+2), Jan Víšek 3 (2+1).
Kanadské bodování Třebíče: Radim Zohorna 3 (2+1), Roman Erat 3 (0+3).
V bráně se za Benátky rozchytali: trojice golmanů ve 3 zápasech
V bráně se za Třebíč rozchytali: Karel Vejmelka s úspěšností 92,42 % a průměrem 2,50 a Dominik Svoboda s úspěšností 90,91 % a průměrem 2,90.

Využití přesilovek Benátek: 8,33 %.
Využití přesilovek Třebíče: 14,29 %.
Úspěšnost oslabení Benátek: 86,67 %.
Úspěšnost oslabení Třebíče: 87,50%.
Trestné minuty Benátek na zápas: 11,33.
Trestné minuty Třebíče na zápas: 12,67.

Průměr benáteckých střel na branku za zápas: 28,67.
Průměr třebíčských střel na branku za zápas: 27,67.
Průměrná divácká podpora Benátek loni: 356 diváků.
Průměrná divácká podpora Třebíče loni: 1 538 diváků.
Průměrná divácká podpora Benátek letos: 567 diváků.
Průměrná divácká podpora Třebíče letos: 1 735 diváků.

Poslední zápasy

Kadaň - Benátky 1:2 sn., přípravný
Kladno - Benátky 3:2 pr.
Benátky - Slavia 2:3 pr.
Jihlava - Benátky 2:3

Jihlava - Třebíč 3:2 pr., přípravný
Třebíč - Přerov 5:3
Prostějov - Třebíč 3:2 pr.
Třebíč - České Budějovice 3:2

Sestavy Benátek a Třebíče v minulém kole

Benátky: Tarkki (Kváča) – Krejčí, Kolmann, Mikliš, Pyrochta, Havlín, Kočí, Husa – Hrníčko, Plodek, Volf – Ordoš, Musil, Víšek – Ďurač, Hrabík, Bittner – Musliu, Janele (C), Prokeš.

Třebíč: Vejmelka – Lojek, J. Zdráhal, Niko, Bartejs, Schejbal, Čejka, Přibyl – R. Zohorna, Dolníček, R. Erat – Kristl, Milfait, Kusko – Psota, T. Havránek, Jan Wasserbauer – Paták, Juráň, Čech.


Program 4. kola WSM ligy


17:30 ČEZ Motor České Budějovice – HC Most
17:30 HC Benátky nad Jizerou – SK Horácká Slavia Třebíč
18:00 HC Stadion Litoměřice – Hokej Ústí nad Labem
18:00 HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek
18:00 LHK Jestřábi Prostějov – SK Kadaň
18:00 HC AZ Havířov 2010 – HC Dukla Jihlava
18:00 Rytíři Kladno – HC Slavia Praha

Zápas 4. kola WSM ligy startuje v Benátkách ve středu 14. září v 17:30! Připraven bude klasický online přenos.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Po bravurně zvládnutém restartu sezony přivítá Horácká Slavia vedoucí Benátky nad Jizerou

včera
Pozvánky na zápas

Kolotoč Chance ligy se po nucené odmlce opět rozjíždí! Prvním soupeřem bílých hvězd bude Sokolov

20.11.2020
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020