Kometa byla o kousek štěstíčka lepší, myslí si Petr Zahradník

T ř e b í č - Po výhře nad Prostějovem v minulém kole pátá Horácká Slavia cestovala do nedalekého Brna na led třetího celku tabulky Komety Brno. Ve velmi rušném a zajímavém utkání padly jen tři branky, přesto se diváci ani chvilku nenudili. Ke smutku hostujících hokejistů a zhruba šedesátce jejích fandů, kteří je přijeli podpořit, dvě ze tří branek zápasu padly do třebíčské sítě. Ale při troše štěstí mohl být výsledek klidně i opačný. Potvrdil to i Petr Zahradník, kterého jsme po zápase požádali o krátké zhodnocení.

Petr Zahradník je v posledních utkáních na ledě hodně vidět a téměř pravidelně buď skóruje, nebo se na brance podílí asistencí. V dnešním zápase s Kometou se mu získat další bod nepovedlo, přesto odvedl velmi dobrý výkon.

“Myslím, že to byl hodně vyrovnaný zápas, který rozhodly šťastné branky Komety:“ zhodnotil krátce, ale výstižně utkání urostlý forvard

Oba týmy si vypracovaly řadu téměř stoprocentních gólových šancí, ale oba gólmani, jak domácí Pavel Maláč, tak hostující Jan Chábera se doslova překonávali. Horácká Slavia měla několik výborných šancí zejména ve druhé třetině. Tyto šance však zůstali nevyužity a vyrovnávací branku vstřelili hosté paradoxně, ne z nějaké vypracované šance, ale střelou od modré čáry, což se v dalším průběhu utkání ukázalo jako rozhodující:
„Nám chybělo jen trošku štěstíčka, jak oni, tak my jsme si vypracovali dobré šance, ale jak říkám chyběl nám kousek štěstí. Domácí byli o ten kousek šťastnější a o branku vyhráli:“ myslí si hráč s číslem 25 na dresu.

Útočníky Brna přiváděl svým výkonem Jan Chábera v brance hostů doslova k šílenství a svůj tým tak držel stále ve hře ať už za stavu 1:0 ale i za stavu 2:1 pro domácí.

“Určitě, Honza nás hodně podržel a všechny zápasy co u nás chytal podal vynikající výkon. O to víc nás mrzí, že to štěstí se k nám tentokrát nepřiklonilo:“ pochválil Petr Zahradník výkon mladého brankáře, který v Třebíči hostuje z Českých Budějovic.

Po druhé třetině hosté odcházeli do kabin určitě spokojeni, protože těsně před jejím skončením vyrovnal na 1:1 Marcel Hrbáček střelou od modré. Puk zapadl přesně do horního rohu brněnské branky. Bohužel pro hosty vyrovnaný stav trval jen necelé dvě minuty třetí části zápasu. Ve dvaačtyřicáté minutě totiž na poslal Brňany do vedení 2:1 výborně hrající Miroslav Barus. Od té doby byla Kometa lepším mužstvem a hosté se prosazovali jen velmi těžko.

“Byla to taková divná střela, puk se nečekaně odrazil od ledu a my už jsme na tenhle gól nedokázali odpovědět. Nějaké šance byly, ale už se nám je nepovedlo proměnit:“ uzavřel hodnocení dobrého utkání se špatným koncem pro Horáckou Slavii Petr Zahradník.

Už v sobotu přivítá Třebíč na svém ledě dalšího silného soupeře z čela tabulky, aktuálně čtvrtý Chomutov. První buly tohoto utkání bude vhozeno v 17 hodin.