Menu +

Kometa v Třebíči brzy zhasla

Ohlasy po utkání
23.kolo první ligy přineslo drtivé vítězství Horácké Slavie proti celku Brna. Rekordní výhra se začala rodit od prvních minut střetnutí, když se nejprve ve druhé minutě trefil Bouz. Za další dvě minuty to již bylo 2:0 po Mazancově nahození téměř od půlicí čáry. Po této brance již Kometa zcela rezignovala a utkání bylo plně v režii domácích hokejistů. Celé utkání se také vydařilo domácímu brankaři Filipu Luňákovi, který udržel čisté konto.
Sdílejte článek
 
"My jsme konečně takový zápas potřebovali, protože jsme dříve měli dost udřené zápasy, vydřená vítězství, žádný zápas jsme neuhráli, jak se říká zadarmo a potřebovali jsme taky trochu toho štěstí, které se k nám dnes přiklonilo a konečně to tam napadalo," říká šťastný střelec David Mazanec, kterému se podařilo vsítit první dvě branky v dresu HS. "U nás bylo hodně důležité, že jsme vedli hned od začátku, dostali jsme se rychle do herní pohody a Kometa se brzy položila."

Již v páté minutě utkání požádali hosté o oddechový čas a zřejmě zde se utkání zlomilo."Tak určitě, oni dostali dva rychlé góly a následně na to si vybrali oddechový čas, takže si myslím, že náš rychlý vstup do utkání a ty dvě branky ovlivnily celý zápas." Po brance z páté minuty se musel zřejmě červenat hostující brankař Smolka..."Já jsem to nastřelil, dá se říci z půlky hřiště a prostě to tam prošlo. Takové góly asi gólman dostat nemůže, nebo by neměl.Ale já jsem jen rád, že mi to tam padlo, protože v každém utkání mám dost střel na bránu a pokaždé mi to brankaři vychytají."

Snad každé mužstvo musí vítězství 9:0 psychicky nabudit. Horáckou Slavii nyní čekají dva nejsilnější týmy první ligy, nejprve Chomutov a po něm Dukla Jihlava. "Tak určitě teď budeme mít víc klidu na hokejkách, budeme si více věřit a doufám, že nás to nastartuje k lepším výsledkům."

V utkání s Kometou Brno mohli také diváci shlédnout opět pohromadě útočnou trojici Kaňka, Žiška, Holý. A tento útok podporovaný obrannou dvojicí Černý, Mazanec se výrazně zapsal do střelecké listiny. Sám navrátilec Michal Kaňka vstřelil jednu branku."Nám na co jsme dnes sáhli, tak nám tam padlo, po těch dvou úvodních šťastných brankách se nám hrálo úplně lehce a k ničemu jsme je nepustili, oni pak už jen čekali na konec, jak na smilování." Právě v Opavě, odkud se Michal Kaňka po měsíci vrátil patřil k oporám mužstva, svoji střeleckou potenci potvrdil i v dnešním zápase."Já jsem se chtěl do Třebíče moc vrátit, hlavně z rodinných důvodů, protože do Opavy je to hrozně daleko a tady se mi líbí a chtěl bych zde zůstat i nadále."

Podobné články

Ohlasy po utkání

Byla to náročná série, za kterou se nemusíme stydět, shodují se Nedvídek s Psotou

18.03.2021
Ohlasy po utkání

Rozhodne to, kdo bude mít větší srdíčko. Jsem si jistý, že jsme to my, burcuje Michálek

16.03.2021
Ohlasy po utkání

Hrdina Jekel: Musím před klukama smeknout. Jaký zákrok byl nejtěžší?

14.03.2021