Menu +

Konečně jsme dali víc než jednu branku - říká Pavel Kubiš

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Třebíčští ve 23. kole první ligy doma přivítali KLH Chomutov, třetí tým tabulky. A vedli si v utkání proti favoritovi velice dobře. Přestože první třetinu byli pod tlakem, nepustili soupeře do většího gólového úniku, a drželi tak šance na dobrý výsledek. Ve druhé třetině šli do vedení brankou Pavla Kubiše, s nímž se za zápasem ohlédneme.
Sdílejte článek
 

"My hlasem, Vy srdcem,"

napsali tentokrát na transparent domácí fanoušci. Hráči opravdu srdcem hráli a výsledek v podobě vítězství a tří bodů se dostavil. Po utkání jsme vyzpovídali střelce vedoucí branky Horácké Slavie na 2:1 a člena reprezentační dvacítky Pavla Kubiše. Útok Martin Sobotka – Pavel Kubiš – Martin Čech byl v utkání velice aktivní a svojí hrou působil soupeři nemalé problémy. Vedoucí branka Třebíče ve 24. minutě byla proto více než zasloužená. „Martin Čech to zavážel do třetiny a puk mi nechal do tandemu, já jsem si ho přikopl a pod rukou gólmana prošel se štěstím do brány. Byl v tom i kus štěstíčka,“ popsal gólovou situaci šťastný střelec. "To štěstí už se musí otočit na naši stranu a my už začneme vyhrávat. Pořád věříme, že se to zlomí.“
Velmi důležitý byl první vyrovnávací gól domácích, kterým si ověřili, že s Chomutovem se dá hrát. “Ano, určitě. Sice jsme dostali první branku, ale ta vyrovnávací nás hodně povzbudila. Na střídačce to hned ožilo. Když je tým dole, tak mu každý takový gól velice pomůže. Konečně jsme se taky trefili víckrát než jednou,“ dodává s úsměvem sympatický mladík.

TRECHO

Během utkání s Chomutovem se na trestné lavici objevilo hned pět hostujících hráčů.
FOTO: Pigi

Pavel Kubiš se zúčastnil s reprezentačním výběrem ČR20 Turnaje čtyř ve Švédsku. Proto další otázka vedla k tomuto tématu. "Cítil jsem trochu únavu. Přijel jsem dnes v noci. Hráli jsme vlastně tři dny za sebou a neděli jsem celou procestoval. Domů jsem se dostal až dnes ráno o půl druhé.“ Na ledě však třebíčský odchovanec, v současnosti hráč Zlína, unaveným dojmem určitě nepůsobil. Právě naopak. Útok Sobotka - Kubiš - Čech odehrál i několik přesilovek včetně té pět na tři. Tam Pavel odvedl výbornou práci před bránou a schytal tam spoustu ran od soupeřovývh obránců. „Tam se prostě v přesilovce pět na tři chodit musí, aby měl gólman trochu zakrytý výhled. V těchhle situacích rozhodčí pouští trochu tvrdší hru, ale s tím se musí počítat. Někdo tam musí jít. Já jsem mladej, tak jsem tam šel já,“ dodává s úsměvem hráč s číslem 28 na dresu.
Výborně zapracovala spolupráce celého útoku s Martinem Sobotkou a Martinem Čechem, s nímž se Pavel Kubiš zná již od žáků. „Určitě. To, že nás s Martinem Čechem dali trenéři k sobě do lajny, byla pro nás výhoda. My se známe, křikneme na sebe, vytvoříme nějaké šance, ale ještě se musíme více sehrát. Určitě to přijde,“ optimisticky uzavřel Kubiš.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020