Menu +

Kostru týmu máme pod smlouvami, doplňují ji mladíci z Komety, říká Radek Novák

Rozhovory
T ř e b í č - Spolupráce Horácké Slavie Třebíč s Kometou Brno trvá již delší dobu a neustále se vyvíjí. Nejinak je tomu i letos, kdy první rok vykonává v Horácké Slavii funkci sportovního manažera Radek Novák. Ten přivedl zajímavé posily i z jiných klubů, než je právě Kometa. Jmenovat můžeme například Adama Rašku, Vladimíra Brože, Vlastimila Bilčíka, či Lukáše Nedvídka a Šimona Szathmaryho. Zkušenější hráče doplňuje řada mladíků, několik z nich má své nejen hokejové kořeny u nás v Třebíči. Jakou formou spolupráce funguje, na to jsme se Radka Nováka zeptali.
Sdílejte článek
 

Jak funguje spolupráce mezi Kometou a Třebíčí?

Je potřeba říct, že naše vzájemná spolupráce je dlouhodobá a je oboustranně prospěšná. Každá sezona se rozjíždí tím způsobem, že proběhne jednání na úrovni vedení klubů, stejně jako před touto sezonou, kde jsme se potkali s vedením a trenéry Komety. Stanovili jsme si základní pravidla, jak sezonu rozjedeme. Od letní přípravy přes předzávodní období až po to, jak by mohla spolupráce fungovat v samotné sezoně. Pokud se budeme bavit o letní přípravě, tak si stanovíme, kteří hráči se budou připravovat s Třebíčí a kteří s Kometou. Pak se postupně další věci upravují. Je již tradicí, že zahajujeme blok přípravných utkání zápasem s Kometou Brno na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.

Chápu, že Kometa si u vás obehrává hráče ročníku 1999 a 2000. V čem je spolupráce výhodná pro Třebíč?

Nejsou tam jen hráči ročníku 1999 a 2000, jsou tam i kluci z ročníku 1996, jako Tadeáš Král, nebo 1997, jako Petr Kratochvíl, pár startů za nás měl i Luboš Horký. Výraznou pozici v našem týmu má např. Silvester Kusko, ročník 1995, v týmu máme brankáře Pavla Jekela, ročník 1995, a další hráče ročníku 1998, např. Tomáše Mlynáře, Radima Ferdu a Matěje Nováka, což je junior a hráč ročníku 1999, kteří jsou odchovanci Horácké Slavie Třebíč. To už nejsou hráči juniorského věku. Je tam možnost i startu zkušenějších hráčů, nad rámec zmíněných hráčů je u nás Lukáš Vágner, který je z Komety na hostování v Karlových Varech. Po dohodě s vedením Karlových Varů i Komety teď u nás Lukáš startuje na hostování se střídavým startem zpět do Karlových Varů. Abych upřesnil odpověď na otázku, tak kostru týmu máme poskládanou z našich buď kmenových hráčů nebo hráčů, které máme dlouhodobě pod smlouvou i třeba s následnými opcemi. Kolem těchto hráčů máme buď mladé kluky z Komety, kteří u nás hrají a které, pokud potřebuje, si samozřejmě Kometa může stáhnout zpátky, nebo i hráče, jako je například Petr Kratochvíl, který je v současné době bohužel zraněný, ale který normálně patřil do stabilních dvou pětek našeho kádru.

Jakým způsobem jsou vyřizovány střídavé starty mezi Kometou a Třebíčí? Je zapotřebí souhlas obou týmů, případně i samotného hráče?

Samozřejmě k tomu musí být souhlas obou klubů. Pokud má hráč přestoupit nebo má hostovat z jednoho klubu do druhého, tak s tím musí být obeznámeny oba kluby a musí s tím souhlasit. Podmínky těchto hostování a přestupů si řeší kluby mezi sebou. Bez toho to nejde, to napovídá logika věci.

A souhlas hráče je také vyžadován?

Souhlas hráče je vyžadován v případě, že je bez smlouvy v mateřském klubu. Do naší spolupráce jsou zahrnuti hráči různého věku, vždy záleží na naší společné dohodě, jak jsem zmiňoval. To nejsou jen mladíci ročníku 1999 a mladší, ale i ti starší, zkušenější.

Nedávno byly vyřízeny střídavé starty Tomáši Bartejsovi, tak mě zajímá jestli on musel souhlasit, nebo jestli je to jen na dohodě Komety s Třebíčí.

Ne, pokud je hráč pod smlouvou v Kometě, tak se jedná vyloženě o dohodu mezi kluby. Pokud se tedy Kometa dohodne s Třebíčí na hráči, kterého má Kometa pod smlouvou, tak se jedná o dohodu mezi kluby a hráči se vyřídí hostování do Třebíče se střídavým startem zpět do Komety nebo jiná forma startů.

Takže nejde udělat střídavý start z extraligy do 1. ligy?

Jsou různé způsoby, ale my to máme udělané u Tomáše Bartejse touto formou.

Ve druhé polovině října jsem četl, že za Třebíč může nastoupit i Marek Langhamer. U něj šlo o stejnou formu, tedy hostování do Třebíče se střídavým startem zpět do Komety?

Marek Langhamer už působí v Rusku, ale v momentě, kdy byl součástí této spolupráce mezi Kometou a Třebíčí, měl vyřízené hostování do Třebíče se střídavým startem do Komety Brno. V případě, že zkušení hráči herní vytížení v Kometě neměli, tak dostali prostor u nás. Třeba Tomáš Bartejs, který je třebíčským odchovancem, za nás hrál letos skvěle. Nebyl v tom žádný problém.

Jak dlouho před utkáním se dozvíte, kdo z hráčů bude, případně nebude, k dispozici pro utkání Třebíče?

Někdy je ta doba krátká, někdy je delší, ale o tom, kde budou hráči daný den hrát, mezi sebou řeší trenéři. V případě, že nastane situace, že Kometa potřebuje v daném konkrétním utkání využít některého z hráčů, například Vojtu Střondalu, tak se spojí trenéři Komety s našimi trenéry a ti pak následně informují daného hráče. Musím podotknout, že komunikace je velice pružná, na základě jednoho telefonu hráč ví, že se přesouvá do Komety, kde má nastavený program Komety. Po ukončení programu v Kometě nebo naopak v Třebíči hráč dostává další informace, jestli zůstává v Kometě, nebo se vrací do Třebíče a naopak.

Podobné články

Rozhovory

Míša se vrátil k hokeji: Musíte snít! A mluví o boji s leukémií i pomoci Vejmelky

15.02.2021
Rozhovory

Cílem je získat první čtyřku! burcuje před závěrem základní části kapitán Nedvídek

15.02.2021
Rozhovory

Ladislav Bittner: Třebíč mi přirostla k srdci! Pan Novák? Věřím, že by byl pyšný

09.02.2021