Kvapík první ligy pokračuje, Třebíč míří na led o play - off bojujícího Šumperku

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - První liga se rychlým kvapíkem blíží do svého finiše. Ke 44. kolu zajíždí hokejisté Horácké Slavie Třebíč na sever Moravy, kde se postaví místnímu týmu Salith Šumperk. Třebíčští získali ze vzájemných utkání zatím sedm bodů z devíti možných, svoji bodovou sbírku se budou snažit maximálně navýšit i v pondělním duelu, který startuje v 18:00 a sledovat jej můžete na onlajny.com.

Tým Salith Šumperk je již tradičním účastníkem 1. hokejové ligy. V minulých sezónách se pohyboval spíše ve spodních patrech tabulky. Klub z města z podhůří Jeseníků měl špatný start i do této sezóny. Severomoravané se ale rychle výsledkově zvedli a v současné době patří mezi týmy bojující o postupovou osmičku, na kterou ztrácí v současné době šest bodů. Třebníčské Bílé hvazdy tak čeká boj s o vše bojujícím soupeřem.

Šumperk disponuje velmi dobrými gólmany. Především Tomáš Štůrala patří k výrazným oporám a dostává příležitost ve většině zápasů. Také Libor Kašík a Vratislav Vajner jsou ale bezpochyby kvalitními gólmany. Mezi beky se může trenér Kučera opět spolehnout na výkony zkušených Tomáše Sedláka nebo Aleše Holíka. A Karla Pláška, Patrika Moskala nebo Aleše Staňka mezi útočníky. Šumperk je v domácím prostředí hodně silný. Horácká Slavia bude chtít navázat na výsledky ve venkovních utkáních, protože v této statistice ji patří druhá příčka za lídrem z Mladé Boleslavi.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Salith Šumperk:

Havl. Brod - Šumperk 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), branka: Sedlák.

Šumperk - České Budějovice 3:4 (0:1, 2:1, 1:2), branky: Žalčík, Plášek, Holík.

Olomouc - Šumperk 8:5 (5:3, 1:0, 2:2), branky: Novotný, Staněk, Sedlák, Haas, Dudáš.

Vzájemné zápasy obou týmů odehrané v této sezóně:

5. kolo: Třebíč – Šumperk 3:4 (SN) (1:1, 0:2, 2:0 – 0:0 – 0:1 ), branky: 2 Dolníček, Vondráček – Staněk, Hlinka, Sedlák, Hulva.

První měření sil obou soupeřů v nové sezóně byl sehrán v Třebíči. Úvodní třetina přinesla vyrovnanou hru i výsledek. V té druhé ovšem byli lepší hosté, kteří odskočili do dvoubrankového náskoku. Horácké Slavii se v této části utkání nedařilo. Třebíčští v poslední třetině museli zabrat, aby ještě s výsledkem něco udělali. A skutečně se jim podařilo srovnat skóre zásluhou přesných tref Davida Dolníčka. Zápas nakonec dospěl až do nájezdů a ty pro sebe rozhodl Šumperk.

18. kolo: Šumperk – Třebíč 2:4 (1:2, 1:0, 0:2), branky: Půhoný, Žálčík – Laš, Čech, Nahodil, Bilčík.

Druhý zápas obou soupeřů v sezóně se odehrál na ledě Šumperka. Třebíčským hokejistům se odveta vydařila. Domácí Šumperk především doplatil na hrubé chyby v obraně. Horácká Slavia v zápase dvakrát skórovala v přesilové hře, což byl důležitý moment utkání. Třebíčští, kteří nastoupili poprvé v sezóně v sestavě s Michalem Mikeskou, si tak připsali cenné vítězství.

31. kolo: Třebíč - Šumperk 7:1 (4:0, 2:0, 1:1), branky: Vondráček 2, Laš 2, Křivohlávek, Čuřík, Wasserbauer - Haas.

Třetí utkání mělo jednoznačný průběh. Třebíč hned v první třetině nasázela Drakům během deseti minut tři branky a o utkání bylo prakticky rozhodnuto. Štůralu střídal Vajner, ale skóre se neustále navyšovalo. Hosté se prvního a jediného zásahu dočkali ve 44. minutě z hole Haase. Přesto poslední slovo měli těsně před koncem domácí borci a upravili tak na konečných 7:1

Sestavy obou týmů z posledních zápasů

Salith Šumperk: Štůrala – Holík, Novotný, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Gewiese, Pastor, Starý – Půhoný, Plášek, Cink – Žalčík, Moskal, Staněk – Skoumal, Semorád, Brunec – Langr, Chomič.

SK Horácká Slavia Třebíč: Novotný – Bilčík, Malena, Dietz, Čejka, Dujsík, Dlapa – Čuřík, Kaut, Laš – Vondráček, Mikeska, Fořt – Přibyl, Nahodil, Čech – Kadela, Dolníček, Křivohlávek.

Utkání Salith Šumperk - Horácká Slavia Třebíč začíná v pondělí 27. ledna 2014 v 18:00 hodin na Zimním stadionu v Šumperku. A jako tradičně pro Vás bude připraven online přenos, který připraví šumperská redakce, popř jej můžete sledovat na internetové televizi LIFETV