Menu +

Letní příprava začala. Kluci se u ní nadřou i pobaví, říká Jaroslav Barvíř

Rozhovory
T ř e b í č - Letní příprava hráčů prvního mužstva Horácké Slavie odstartovala ve středu 3. května 2023. Model přípravy bude hodně podobný, jako minulý rok. "Kluci se během přípravy dostanou i na led a utuží partu", popisuje po první tréninkové jednotce asistent trenéra Jaroslav Barvíř.
Sdílejte článek
 

V tomto týdnu Vám začíná letní příprava, můžete prozradit, co bude náplní přípravy?

Náplň letošní přípravy bude velmi obdobná, jako minulý rok. Tento model se nám už osvědčil, což šlo vidět i v sezoně. Během přípravného období absolvují kluci devět týdnů plných komplexních cvičení. V první fázi budeme pracovat na jejich silové stránce, zajdeme do posilovny, něco naběháme a v druhé části se zaměříme na výbušnost a dynamiku. Během přípravy budeme dvakrát týdně chodit i na led a budeme mít soustředění v Rouchovanech, což stmelí tým, za to jsem velmi rád.

Dalo by se tedy říci, že vydařenou sezonu má na svědomí i dobře zvládnutá letní příprava?

Já jsem přesvědčený, že tým byl každý rok dobře nachystaný. Teď je příprava na suchu a poté přichází příprava na ledě a přípravná utkání. Věříme, že tým opět připravíme dobře a vstup do sezony bude na obdobně výborné úrovni, jako byl i právě skončenou sezónu.

Nese se letní příprava spíše v tvrdém režimu nebo volíte cestu volnější rukou?

Úplně bych neřekl, že volnější rukou, příprava v určitých částech bolí, ale kluci jsou mladí a rychle dokáží zregenerovat a pokračovat dál. Během sezony je hodně stresu, proto si přípravu je potřeba trošku zpříjemnit a pobavit se u ní, abychom se i poznali trochu více s novými kluky, aby zapadli do party, na které je to zde postaveno. Věřím, že bude příprava pro kluky přínosná a pobaví se u ní.

Sledujete způsoby, jakými se připravují Vaši konkurenti v Chance lize?

Abych se přiznal, tak nesleduji. Některé věci řeším s kondičním trenérem od naší mládeže. Některé kondiční trenéry ostatní znám, takže se můžu poradit i s nimi a můžeme něco obměnit. Jak ale přesně trénují ostatní celky, to nesleduji. Věříme naší přípravě, která se nám osvědčila a nemáme tak důvod sledovat ostatní.

Třebíč dosáhla krásného třetího místa, budou si podle Vás dávat ostatní celky větší pozor, když proti nim nastoupíte?

Já osobně věřím, že z nás budou mít větší respekt a budou si na nás dávat větší pozor. Vybudovali jsme si už nějaké jméno za posledních pár sezon v této soutěži. Každý z týmu bude určitě dobře připraven a plný sil.

Podobné články

Rozhovory

Mičán o sezoně, svých začátcích i pokroku. A co oblíbené jídlo?

09.11.2023
Rozhovory

Marek Berka: Jsem rád, že zde můžu hrát se svými kamarády. Vyrůstali jsme na jednom ledě

05.09.2023
Rozhovory

Michal Vodný: Spadl mi kámen ze srdce! První gól v přípravě přišel pozdě, ale hlavní je, že přišel.

01.09.2023