Menu +

Lukáš Květoň - dostali jsme hloupý gól, ale pak jsme se rozjeli

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Poslední derby Vysočiny v této sezóně se odehrálo na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. Po velmi zajímavém průběhu, kdy se oba celky vystřídali ve vedení, se po šedesáti minutách body dělily. V následném prodloužení pak rozhodli domácí o zisku prémiového bodu pro Duklu za výhru 4:3 v prodloužení. Tento výsledek znamená, že pomyslný boj o krále hokejové Vysočiny letos skončí bez vítěze. Oba celky totiž ze čtyř vzájemných zápasů vydolovaly stejný počet šesti bodů. Celkově je na tom však lépe Dukla, kterou čekají boje v play-off, zatímco Horácké Slavii v pondělí sezóna skončí posledním zápasem základní části, v němž doma přivítá Chomutov. Po utkání jsme si k mikrofonu pozvali kapitána Bedřicha Ščerbana a oba střelce třebíčských branek Denise Reháka, a Lukáše Květoně. Za domácí zhodnotil utkání autor vítězného gólu Jonáš Fiedler.

Fotografie z utkání najdete ZDE.

Sdílejte článek
 
Derby jako řemen vidělo šestnáct stovek diváků, kteří přišli na Horácký zimní stadion v Jihlavě. Od začátku se hrál otevřený hokej a již v první minutě šla domácí Dukla do vedení po důrazném zakončení Oldřicha Bakuse. Teprve pak Třebíčští zapnuli a byli Jihlavanům vyrovnaným soupeřem. Zejména Olivova formace dělala v obranném pásmu domácích pěkný vítr. Odměnou jí byly ještě v první třetině a to v jedenácté a šestnácté minutě, dva góly za zády Suchanovými. Oba padly po spolupráci Jiří Oliva-Lukáš Květoň, když druhý jmenovaný hráč byl tím, kdo se puku před jeho cestou do sítě dotkl jako poslední. Zvláště druhý gól po kombinaci na jeden dotek a zakončení do prázdné byl velmi pohledný. Začátek druhé části zápasu vyšel opět lépe domácím, kteří ve dvaadvacáté minutě vyrovnali na 2:2. Hra byla ve druhé části poznamenána velkým množstvím vyloučených. Nervozita na ledě vyvrcholila vyloučením Lukáše Květoně do konce zápasu za nesportovní chování. Oba celky měly v druhé třetině několik výborných příležitostí, ale brankáři svá mužstva podrželi. Jak Jaroslav Suchan, tak Filip Šindelář byli opravdovými oporami svých mužstev. Více štěstí měl domácí muž s maskou, který udržel čisté konto až do čtyřicáté minuty. Filip Šindelář přece jen jednu branku ještě v šestatřicáté minutě inkasoval z hole Daniela Hodka. Chvíli před tím však stejnému hráči dokázal zlikvidovat samostatný nájezd téměř od poloviny kluziště. Do třetí části tedy vstupovali domácí s náskokem jednoho gólu za stavu 3:2. Hráči Horácké Slavie ale bojovali a nechtěli z Jihlavy odjíždět s hlavami sklopenými. Udělali pro to maximum a po jednom ze závarů před brankou Suchanovou prostřelil shluk těl i samotného Suchana krásnou střelou od modré obránce Denis Rehák. To na časomíře svítila minuta sedmačtyřicátá. Ve třetí třetině měli hosté možnost přesilové hry pěti proti třem a v ní domácím pořádně zatápěli. Snad největší šanci měl Petr Zahradník, ale překonat již ležícího Suchana se mu nepovedlo. Domácí diváci nezvládali někdy trochu přísné výroky rozhodčího a několikrát zasypali led odpadky. Nutno říci, že rozhodčí se nepřesností dopustil na obou stranách a nervozita se přenesla i mezi hráče.
TRECHO

Bedřich Ščerban se snaží nepustit útočníka Dukly k dorážce

Do konce zápasu však už branka nepadla a oba týmy si po šedesáti minutách připsaly po jednom bodu. V prodloužení se zřejmě projevil fakt, že Horácká Slavia už je v soutěži zachráněna a prakticky už jí o nic nejde, zatímco Dukla potřebuje každý bodík, aby si zajistila pro vyřazovací boje co nejlepší pozici a do prodloužení nastoupila s větším důrazem. Hned v první minutě nastavení ukončil čtvrtou část zápasu Fiedler po přihrávkách Bakuse a Hodka, když překonal již bezmocného Filipa Šindeláře.

Jonáš Fiedler v prodloužení připravil natěšené diváky o čtyři a půl minuty hokeje. Ti, kteří fandili domácí Dukle mu to ale jistě rádi odpustí. Jonáš totiž prodloužení ukončil již po jedenatřiceti vteřinách hry brankou na konečných 4:3 pro domácí Duklu.

Já už jsem v téhle sezóně stačil nedat spoustu šancí, ale tohle už nedat nešlo. Byla to perfektní nahrávka od Bakyho (Oldřich Bakus – pozn. red.) a já už jsem puk jen doklepl do prázdné brány.“

Utkání bylo poznamenáno nervozitou a také několika menšími strkanicemi. Jonáš Fiedler to ale hodnotí s nadhledem a s úsměvem: „Myslím si, že tohle k derby prostě patří. Spíš by bylo smutné, kdyby se nic takového nedělo. Docela mě to dneska bavilo.

„Byl to dobrý hokej nahoru, dolů, dobře se bránilo a oba týmy chtěli vyhrát. Hrálo se s velkým nasazením. Na hráčích Třebíče bylo vidět, že si to nějak moc neberou. Hráli svůj hokej dál i po tom našem rychlém gólu, dostali se i do vedení, takže myslím, že dneska to tady zvládli dobře:“ pochválil výkon Třebíčských Fiedler.

TRECHO

Lukáš Květoň má důvod k úsměvu. Před okamžikem totiž podruhé překonal jihlavského Jaroslava Suchana

Kapitán Horácké Slavie Bedřich Ščerban odehrál další z výborných utkání a po zápase zhodnotil poslední derby sezóny následovně: „Na nás se už projevuje to, že soutěž vlastně dohráváme. I když se snažíme vyhecovat, tak dneska jsme do zápasu nastoupili nesoustředěně a to nás stálo ten první gól a možná i vítězství v zápase, protože, když se podíváme na vývoj utkání, tak ten jeden gól vlastně rozhodl. Pak pod tíhou toho, že se jedná o derby a také díky tomu, že hra se přiostřila jsme se dokázali dostatečně motivovat. Naštěstí už na nás neleží ta tíha toho, že musíme, takže s tím rychle obdrženým gólem jsme se vyrovnali poměrně dobře. Dřív to bývalo o hodně horší a každý gól, který jsme dostali nás hodně srážel.“

Lukáš Květoň v derby potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče Horácké Slavie a dvěma brankami výrazně přispěl k zisku bodu z ledu krajského rivala.

„Utkání jsme nezačali moc dobře. Sice jsme dostali hloupý první gól, ale pak jsme se rozjeli a vyrovnávacím gólem jsme se dostali do zápasu. Určitě se dnes nemáme za co stydět.“

Lukáš Květoň si v utkání připsal již svůj šestnáctý a sedmnáctý gól v této sezóně. Oba padly po spolupráci s centrem Jiřím Olivou.

Při té první brance mi to od mantinelu výborně přihrál Jirka Oliva. Já jsem z mezikruhů vystřelil pod lapačku a prošlo to do brány. Ten druhý gól byl ještě jednodušší. Jirka Oliva tam výborně vyřešil situaci a nahrál mi to vlastně před prázdnou bránu.

TRECHO

Denis Rehák, střelec krásné třetí branky Horácké Slavie

V polovině utkání však skvělé Květoňovo vystoupení v zápase utnulo vyloučení do konce zápasu. Rozhodčí Dvořák se z jeho úst dozvěděl něco co mu asi nebylo příliš příjemné a šikovného útočníka bez rozmýšlení poslal pod sprchy. Lukáš Květoň viděl situaci ze dvacáté deváté minuty takto: „Dostával jsem puk na modrou a jeden z hráčů se mě pokoušel podrazit. To jsem ještě ustál, pak mě podrazil znovu a rozhodčí na to nereagoval. Neudržel jsem nervy na uzdě a řekl jsem mu nějaké slovíčko, které jsem asi neměl. Ohodnotil to tak jak to ohodnotil, ale během zápasu tam na jeho adresu padala i horší slova.

Obránci obecně moc branek nedávají, když už se ale povede střela od modré a skončí tam, kde má, tedy v síti, bývají to výstavní branky. A přesně taková byla třetí třebíčská, kterou dal Denis Rehák. Tahle branka navíc zajistila hostujícímu týmu bod, protože to byla vyrovnávací branka na 3:3 a toto skóre na světelné tabuli svítilo i o šedesáti minutách hry.

„Byl to gól v přesilovce. Jožka ( Jozef Lukáč – pozn. red.) to tam výborně zavezl a pak mi to hodil na střed. Vystřelil jsem z první a beci před bránou trochu zazmatkovali, puk se znovu dostal ke mně, tak jsem ho tam znovu vypálil a tentokrát prošel až do brány. Skoro jsem si myslel, že tam ani projít nemůže a že trefím nějakého hráče z toho chumlu před bránou, ale prošlo to tam. Byl v tom i kousek štěstí:“ s úsměvem popsal důležitou třetí branku Třebíče mladý obránce.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

17.09.2020
Ohlasy po utkání

Makali jsme, na ligu jsme připraveni, říká po vítězné generálce střelec vyrovnávací branky Václav Krliš

08.09.2020
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že mi trenéři věří a že můžu hrát, říká Tomáš Šoustal po utkaní s Porubou

20.08.2020