Lukáš Nahodil: Brod byl po vyrovnání jako opařený, toho jsme chtěli využít a povedlo se

T ř e b í č - I třetí utkání čtvrtfinálové série mezi Havlíčkovým Brodem a Horáckou Slavií má stejného vítěze. Ze třetí výhry a vedení v sérii 3:0 na zápasy se mohou radovat Třebíčští. Bílé hvězdy v sérii ve třetím utkání poprvé prohrávaly, ale díky vyrovnávací brance Lukáše Nahodila přesně pět vteřin a sedmdesát pět setin vteřiny před třetí sirénou došel zápas až do prodloužení. V něm rozhodl o vítězství Třebíče "malej, ale šikovnej", tedy Jakub Čuřík.

Lukáši teď už s trošku chladnou hlavou poprosím o hodnocení třetího čtvrtfinálového utkání.

No, s chladnou hlavou to ještě nebude. (úsměv) Lehké to určitě nebylo, Brod je houževnatý soupeř a hraje dobře. My jsme měli pár šancí v první třetině, nějaké střely tam od nás byly i ve druhé třetině, ale nevyužili jsme je k více než jedné brance. Brod zas až tolik šancí dnes neměl, ale čekali na naše chyby, ve třetí třetině dali dva góly a nám pak už nezbývalo nic jiného, než vsadit všechno na jednu kartu. Sérii chceme co nejdřív ukončit. Tohle vítězství nám hrozně pomohlo a Brod to doufám trošku srazí. Snad to zítra ukončíme.

Vedete na zápasy 3:0, ale asi nemůžeme od Brodu čekat, že by sérii už vypustil.

To bychom se museli zeptat jich. (úsměv) V takovýchto zápasech a v takovýchto sériích se může stát všechno, my ale doufáme, že se nic zvláštního už nestane. Zápasy jsou strašně vyrovnané, je to dnes třetí zápas, který rozhodlo buď nastavení, nebo nájezdy. Po šedesáti minutách to zase byla remíza, proto bychom ve čtvrtek chtěli zažít klidnější zápas.

Ve třetí třetině jste poprvé v sérii prohrávali, i když jen o jednu branku. Jaké pokyny trenéři dávali do dalších minut zápasu?

Jednoduché, dát ten gól, o který jsme prohrávali. Od desáté minuty třetí třetiny jsme po nich chtěli jít, víc napadat. V play – off nezáleží na tom, jestli třeba prohrajete 2:1, nebo 6:1, důležitý je zisk toho zápasu, toho jednoho bodu. Ten gól jsme prostě chtěli za každou cenu dát a pak počkat na prodloužení, nebo nájezdy a pak vytáhnout našeho žolíka.

Nakonec jste právě Vy vyrovnal necelých šest sekund před koncem, už jste někdy vstřelil takovouto branku, tak důležitou?

Ne, takovou branku jsem ještě nedal. Byl tam od kluků tlak do brány, Martin Dočekal hodil puk před branku, odrazilo se to ke mně a já jsem do něj jen plácl. Ani jsem nevěděl, že skončil v bráně. Začal jsem se radovat, až se začali radovat všichni kolem mě. Do puku jsem šťoural víckrát, ani nevím, jak jsem puk do branky dostal.

Pro diváky to asi dopadlo nejlíp, jak mohlo, ta euforie po otočení zápasu a vítězství v prodloužení byla na stadionu neskutečná.

Jasný, jak se říká, Brod byl po tom vyrovnání „blbej“, byli z toho takoví opaření, tak jsme toho chtěli využít a co nejdřív dát ten rozhodující gól. Zaplať Pán Bůh, že se nám to povedlo.

Čtvrté čtvrtfinále se hraje znovu v Třebíči a to hned dnes, ve čtvrtek 27. února od 17:30 hodin. Stadion a pokladny budou otevřeny už od 16:00.

PER ASPERA AD ASTRA - PŘES PŘEKÁŽKY KE HVĚZDÁM!