Menu +

Luňákovi se chytalo dobře, prohra ale samozřejmě mrzí

Ohlasy po utkání
T ř e b í č – Souboj posledního s prvním vyzněl ve prospěch Českých Budějovic. Asi nejlepším hráčem Horácké Slavie byl přesto muž v brance – Filip Luňák. Ten zlikvidoval víc jak třicet soupeřových střel, přesto však na tři nedosáhl, a nedokázal tak zabránit porážce v poměru 0:3. Smutný, ale přesto ochotný gólman nám zhodnotil zápas ze svého pohledu.
Sdílejte článek
 
České Budějovice předváděly opravdu technický hokej. Gólmanům se při takovýchto utkáních vede většinou lépe, než v zápasech, kdy to mužstva "zabetonují". "V takových zápasech se opravdu chytá dobře. Nebýt té třetí branky, měl bych asi 38 střel a dva obdržené góly, což by pro mě bylo super. Ta poslední branka mě hodně mrzí, ale je pravda, že se mi proti takovýmto mužstvům chytá lépe, než proti mančaftům, které více brání," souhlasí třebíčský brankář.
Ve třetí třetině došlo k zajímavé situaci, kdy Luňáka málem překvapila střela z půlky. "Málem mi to zlomilo prst. Věděl jsem, že mám puk pod sebou, ale v tu chvíli mě tak bolela ruka, že jsem o něj ani nezajímal," vysvětluje se smutným úsměvem.
Prohra jistě mrzí. Mrzí Luňáka také fanouškovský bojkot? Jak se cítil, když viděl, že se o hokejovou atmosféru snaží hrstka budějovických příznivců? "Radši bych se k tomu ani moc nevyjadřoval," přemýšlí. "Asi jsme si to zavinili sami, ale takovýmhle přístupem se asi nezvedneme. Předváděli jsme zde hokej, za který bychom se měli sami drbat na hlavě, ale potřebovali bychom je. Je to ale jejich věc," uzavírá.

Pozorní diváci si všimli, že od začátku třetí třetiny se na ledě neobjevoval obránce Jiří Kučný. Co se mu vlastně stalo? "Prudce jsem se otočil, když jsem šel do souboje," vysvětluje. "Pak mě píchlo v tříslu. Snad to ale bude do zápasu v Kadani v pořádku," doufá mladý bek. "Zkusím si vzít nějaké prášky, zítra si dám volno, v pátek půjdu na led a uvidím. Teď se ale těžko dá předvídat."

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek ve třetí třetině? Bylo to nahoru dolů, říká Lukáš Chalupa.

dnes
Ohlasy po utkání

Ohlasy trenérů a Zdeňka Vedrala po přípravném utkaní Třebíč - Jihlava

06.08.2020
Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020