Luštění tajenky - udrží Bílé hvězdy páté místo i po utkání na ledě Středočechů?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Poslední kolo základní části sezóny 2013/2014 je tu. Horácká Slavia Třebíč míří na led týmu, který celou sezónu vévodí pelotonu prvoligových klubů - týmu BK Mladá Boleslav. Bruslaři mají jistý postup do play-off z prvního místa. Zato Třebíč ještě musí svést na dálku souboj o páté místo s Havířovem. I tentokrát pro vás bude připraven textový online přenos.

Loňský účastník baráže o extraligu tým BK Mladá Boleslav zatím plně potvrzuje roli horkého favorita 1. hokejové ligy i v tomto ročníku. Středočeši zatím soutěží procházejí velmi suverénně. Tým v jehož kádru najdeme řadu zkušených extraligou ostřílených borců pod vedením trenéra Františka Výborného se již od samotného začátku sezóny podle očekávání pevně usadil v čele prvoligové tabulky. Hokejisty jakými jsou například David Výborný, Tomáš Nouza, David Vrbata, Tomáš Klimenta nebo Michal Broš netřeba dlouze představovat. Jejich zkušenosti a stabilní forma je automaticky řadí do role prvoligových lídrů i v kanadském bodování 1. hokejové ligy.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Škodováků:

Havl. Brod - Ml. Boleslav 2:3 (0:1, 0:1, 2:1), branka MBL: Látal 2, Vrbata.

Ml. Boleslav - České Budějovice 4:3sn (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0), branka MBL: Starý, Nouza, Mikulík, rozhodující nájezd Klimenta.

Olomouc - Ml. Boleslav 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), branky MBL: nikdo.

Vzájemné zápasy obou týmů odehrané v této sezóně:

13. kolo: Třebíč – Ml. Boleslav 1:2 (0:1, 1:2, 0:3), branky: Malena – Broš, Loskot, Protivný, Jiránek, Vrbata, Jindra.

Středočeši šli do vedení již v deváté minutě brankou Broše. Naději na domácí hokejky přinesla vyrovnávající branka Rostislava Maleny ve dvacáté šesté minutě. Do druhé sirény však šli hosté do dvoubrankového vedení, které navršili ve třetině třetí dalšími dvěma brankami v pětiminutové přesilové hře po nesmyslném faulu Přibyla. Konečný stav 1:6 tomuto utkání dal v poslední vteřině Jindra.

26. kolo: Ml. Boleslav – Třebíč 4:5sn (0:2, 3:1, 1:1 - 0:0), branky: Starý, Nouza, Lenc, Broš – Raška, Nahodil, Mikeska, Laš, rozhodující nájezd Čuřík.

Ve třetí minutě se prosadil Raška a v šesté poslal Třebíč navíc do dvoubrankového vedení Nahodil. Domácím se podařilo vstřelit dvě branky na začátku druhé dvacetiminutovky, kdy nejprve využil přesilovou hru Starý a záhy se prosadil i Nouza. Za třiatřicet vteřin ovšem skóroval do prázdné po souhře s Čuříkem Mikeska. Mladá Boleslav vyrovnala při další výhodě o jednoho hráče v poli a v úvodu třetí třetiny přidala další branku. Třebíčští však dokázali v čase 57:41 zásluhou Laše vyrovnat na 4:4. Rozdílová branka padla až v samostatných nájezdech a byla připsána Jakubu Čuříkovi. Martin Falter podal v brance vynikající výkon a v nájezdech vychytal všechny tři střelce domácích.

39. kolo: Třebíč - Ml. Boleslav 3:4 (1:4, 2:0, 0:0), branky: Fořt, Kaut, Čuřík – Lenc, Klimenta, Pabiška, Jarůšek.

Konec třetí čtvrtiny základní části první ligy uzavřela Horácká Slavia na vlastním ledě proti lídrovi z Mladé Boleslavi. Hosté dali v první části domácím lekci z produktivity, vstřelili čtyři branky a hřálo je po dvaceti minutách tříbrankové vedení. Bílé hvězdy se nevzdaly, ve druhé periodě vstřelily dvě branky. I když se Třebíči však ani při hře bez brankáře srovnat nepodařilo, odešla z ledu se vztyčenou hlavou.

Sestavy obou týmů z posledních zápasů

BK Mladá Boleslav: Will (19:09 – 19:30 Ašenbrenner) – Meland, Toman, Ovčačík, Jindra, Pojkar, Protivný - Nouza, Loskot, Lenc - Mikulík, Broš, Klimenta - Jarůšek, Musil, Kubica - Látal, Vrbata, Demel.

SK Horácká Slavia Třebíč: Novotný – Bilčík, Malena, Valenta, Čejka, Dietz, Přibyl – Dočekal, Dolníček, Laš – Čuřík, Nahodil, Fořt – Moučka, Kaut, Křivohlávek – Čech.

Třebíč se v současnosti drží na pátém místě a má jistý postup do vyřazovacích bojů. Na pátém místě však má těsný jednobodový náskok na šestý Havířov. Takže v souboji na dálku bude Třebíč bojovat o postup do čtvrtfinálových zápasů z pátého místa. V případě, že Horácká Slavia zůstane na místě pátém čeká ji sobotu 22.února Havlíčkův Brod, v případě poklesu na místo šesté pak Dukla Jihlava.

Utkání BK Mladá Boleslav - SK Horácká Slavia Třebíč začíná ve středu 10. února 2014 v 17:30 hodin ve ŠKOENERGO Aréně. A jako tradičně pro Vás bude připraven online přenos, který připraví mladoboleslavská redakce.