Menu +

MÁME FORMU! Ve středu do Karlových Varů, dokážeme bodovat?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Po třech domácích zápasech čeká Třebíč venkovní zápas, a to ve vzdálených Karlových Varech, které jsou na druhém místě za Motorem, i díky porážce právě s Jihočechy pět kol zpátky. Karlovarští poslední zápas nezvládli a ve Vsetíně prohráli 3:2, před tím ale doma ve dvou zápasech po sobě vyhráli, a to s Kadaní a Frýdkem. Třebíč má skvělou formu, vítězná série již čítá pět vítězství po sobě. Naposledy zápas s Ústím došel až do nájezdů, ale i ty zvládl lépe tým z Vysočiny. Třebíčští jsou z posledních 10 zápasů druhým nejlepším týmem a z pěti posledních dokonce nejlepším. První vzájemný zápas obou soupeřů skončil jasným vítězstvím Varů, ale v odvetě Třebíč zabojovala a získala doma cenný bod. Zápas začíná v 17:30.
Sdílejte článek
 


 • VIDEOPŘENOS ZÁPASU KARLOVY VARY - TŘEBÍČ SLEDUJTE ZDE

 • Historie karlovarského hokeje

  Nejlepším obdobím tohoto klubu je určitě období roku 2008 a 2009, v prvně zmiňovaném roku Energie došla až do finále, kde ovšem nakonec podlehla Slavii. O rok později se oba týmy opět setkaly až ve finále a Karlovy Vary oplatily Slavii porážku z minulého roku a oslavily svůj historický titul! Poslední zápas na zimním stadionu v Rybářích byl zlatým opojením.

  Od sezony 2009/2010 se klub přestěhoval do moderní KV Areny. Přechodem do luxusu ze skromného ale prakticky rodinného prostředí jakoby se vytratila vítězná atmosféra. Změna prostředí i započatá obměna kádru zanechaly své stopy, mužstvo se navíc nedokázalo vyrovnat s pozicí obhájce. Nakonec se jen tak tak nezachraňovalo v baráži. I další sezony nebyly moc radostné. Ekonomická situace nedovolovala A-mužstvu pomýšlet na pozice v play-off, a závěr většiny sezon se tak nesl v duchu větších či menších obav o extraligovou příslušnost. V sezonách 2015/16 a 2016/17 došlo až na účast v baráži o extraligu a zatímco v prvním případě Karlovarští nejvyšší soutěž udrželi, na jaře 2017 museli své místo přepustit Jihlavě. S českou extraligou se tak Karlovy Vary rozloučily po 20 sezonách.

  Karlovy Vary letos

  Po sestupu z nejvyšší soutěže vyhlásila Energie jasný cíl – okamžitě se vrátit mezi elitu.

  Enegie před sezónou přišla o mladého brankáře Davida Honzíka, ale přišla adekvátní náhrada, kterou je Filip Novotný. Navíc jako druhý brankář je Tomáš Závorka, který má v nejvyšší soutěži přes 220 zápasů.

  Defenzívu posílil Matic Podlipnik, kterého třebíčští fanoušci si určitě pamatují z působení dva roky zpět, nasbíral v patnácti zápasech skvělých 10 bodů. Letos tento hráč má na kontě neskutečných 26 bodů a vede týmové bodování. Dobře si vede i slávistický odchovanec Daniel Krejčí, jenž má 13 bodů. Jedenáct bodů si připsal Vladimír Sičák.

  Největší osobností v útoku je Tomáš Rachůnek, v 21 zápasech zaznamenal 23 bodů, zkušenosti má i z KHL, protože působil ve Lvu Praha. Stejně bodů jako Rachůnek má i Jakub Flek. Nejlepším střelcem je Ondřej Beránek., ten se trefil již dvanáctkrát. V týmu pokračuje i Henri Tuominem, který přišel do Enegie v minulé sezóně ze Slavie, momentálně má ale i střídavé starty do Hradce Králové. Nejvíce zkušeným hráčem je Václav Skuhravý, který odehrál skoro 850 zápasů v extralize a nastřádal 427 bodů. Staronovou posilou je Stanislav Balán (8+5), ten v minulý dva roky strávil ve Vítkovicích.

  Statistiky obou týmů

  WSM liga, 29. kolo
  Karlovy Vary - Třebíč

  2. místo
  umístění v tabulce
  8. místo
  97:52 - 55. bodů
  skóre a body
  69:70 - 44 bodů
  Matic Podlipnik 26b (9+17)
  nejproduktivnější hráč
  Roman Erat 19b (4+15)
  Ondřej Beránek - 12 branek
  nejlepší střelec
  Luboš Horký - 9 branek
  Matic Podlipnik - 17 nahrávek
  nejlepší nahrávač
  Roman Erat - 15 nahrávek
  Matic Podlipnik 26b (9+17)
  nejproduktivnější obránce
  Karel Nedbal 7b (3+4)
  Filip Novotný (92,99%)
  Tomáš Závorka (89,05%)
  úspěšnost brankářů
  Pavel Jekel (92,62%)
  Lukáš Dostál (90.94%)
  Karel Vejmelka (91,45%)
  Dominik Svoboda (79,17%)
  18,06% - 6. nejlepší
  úspěšnost v přesilovce
  16,94% - 9. nejlepší
  90% - 2. nejlepší
  úspěšnost v oslabení
  83,47% - 7. nejlepší
  284 minut
  tresty celkem
  306 minut

  Soupisky obou soupeřů v minulém zápase

  HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Sičák, Krejčí, Podlipnik, M. Rohan, Kovačevič, J. Tomeček, Šafář – Gorčík, Balán, T. Rachůnek – Kohout, Kverka, Stloukal – Flek, Skuhravý, Rezek – Davídek, M. Zadražil.

  SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – L. Vágner, Nedbal, Čejka, Furch, D. Mikyska, Kaláb – Erat, Dolníček, Kratochvíl – Vodný, Kusko, T. Havránek – Malec, Tadeáš Král, R. Zohorna – Půža, Jan Wasserbauer, Kristl.

  Podobné články

  Pozvánky na zápas

  Horácká Slavia si v sobotu na jihlavském ledě zopakuje bitvu o Vysočinu

  dnes
  Pozvánky na zápas

  V sobotu DERBY! Třebíčští budou bojovat na ledě rivala. Pojedťe s námi!

  05.12.2019
  Pozvánky na zápas

  Třebíčské publikum bude ve středu svědkem bitvy dvou Slavií

  02.12.2019