Menu +

Máme to strašně těžké, ví Bedřich Ščerban

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Po čtvrtém utkání čtrvtfinálové série mezi Horáckou Slavií a Mladou Boleslaví vedou Boleslavští už 3:1 na zápasy. Navíc teď série pokračuje nedělním zápasem na jejich ledě. Ve čtvrtém utkání to ale dlouho vypadalo na další drama, když domácí vedli gólem Davida Dolníčka ze čtvrté minuty. Až ve 42. minutě se hosté dostali do vedení, které si pak už pohlídali až do závěrečné sirény.
Fotografie z utkání najdete TADY.
Sdílejte článek
 
Utkání však mělo ještě dohru na tiskové konferenci, kde se do třebíčských hráčů opřel evidentně nervózní trenér hostů Jiří Režnar.
Zvukový záznam tiskové konference si můžete poslechnout V REPORTÁŽI Z UTKÁNÍ.
Důvod jeho narážek však zůstal všem přítomným utajen, neboť ti, kdo utkání viděli, si společně s vylučovanými třebíčskými hráči, mohli při některých vyloučeních hlavy ukroutit. Pan Rozhodčí Fraňo totiž jakoby měl až přílišný respekt ze jmen v kádru Mladé Boleslavi a nedokázal udržet stejný metr na oba soupeře. Tomáš Kaláb, Martin Lučka, Bedřich Ščerban, či Karel Šefčík šli na trestnou po minimálně sporných zákrocích, které však ve stejném provedení na druhé straně zůstaly hlavním sudím nepovšimnuty. S takovým rozhodováním může být a byl spokojen, podle vlastních slov, snad jen trenér Režnar, který na tiskovce k prohlášení o padajících třebíčských hokejistech nezapomněl dodat: „rozhodčí jim na to dnes naštěstí neskočil a tak to má být“.
Čtvrteční těžký zápas, častá vyloučení a těžký soupeř stály domácí hráče mnoho sil, což se projevilo hlavně ve třetí třetině, kdy byla Boleslav jasně lepším týmem a zaslouženě v ní Třebíč přehrála. Ale vystoupení jejího trenéra zanechalo hořkou pachuť arogance, kterou si trenér Režnar coby profesionál mohl odpustit, protože s kádrem plným extraligových a zkušených hráčů podobné excesy určitě nemá zapotřebí.

Po utkání, které hostům opět vrátilo dvouzápasové vedení v sérii, jsme ve ztichlé kabině třebíčského mužstva požádali o zhodnocení utkání kapitána domácích Bedřicha Ščerbana a Ondřeje Látala.

ctvrtfinale4

Bedřich Ščerban

Kapitán Bedřich Ščerban odehrál utkání s notnou dávkou sebezapření, neboť si ze třetího čtvrtfinále odnesl nepříjemné zranění ruky, do které dostal sekeru a do stejného místa byl navíc ještě zasažen prudce letícím kotoučem.
“Já jsem s naším výkonem spokojen. Je pravda, že nám docházely síly, ale to bylo na základě velkého množství oslabení, která jsme hráli. Radši se k tomu nebudu více vyjadřovat, protože já bych byl ten špatný a postih by skončil u mě,“ nechtěl výkon rozhodčího komentovat velezkušený obránce.

Že je Bedřich Ščerban správný kapitán, který jde svým spoluhráčům příkladem, dokresluje i to, že i přes své bolestivé zranění do zápasu nakonec naskočil.
“Stalo se mi to v průběhu druhé třetiny, kdy jsem dostal sekeru a do stejného místa mě zasáhla ještě tvrdá střela od modré. Zřejmě mi to trefilo nerv, protože jsem asi půl hodiny nemohl hýbat prsty. Prsty jsem necítil, jen se mi klepaly a nemohl jsem je ovládat. Naštěstí v té půlhodině byla i přestávka, takže to pak odeznělo a dalo se s tím hrát. Zůstal mi na ruce ale silný otok. Během dnešního zápasu jsem bolest necítil, ale teď to opět přichází k sobě a bolest cítím. Na rozcvičce, dokud je čas na to myslet, tak jsem bolest cítil, ale během zápasu jsem to nevnímal.“

Domácí kapitán jen s úsměvem komentoval názor trenéra Režnara o padajícíhc hráčích Horácké Slavie.
“Předpokládám, že mířil do vlastních řad, a pokud tomu tak nebylo, tak se silně spletl.“

Bedřich Ščerban si je velmi dobře vědom faktu, že v neděli na boleslavském ledě může série skončit, pokud hosté nezvítězí.
“Musíme posbírat zbytky sil. Ta série ještě není u konce a my furt žijeme. I přesto, že to máme hrozně těžké a nehrajeme jenom proti soupeři, tak do toho musíme jít a musíme udělat všechno pro to, abychom ten zápas v Mladé Boleslavi vyhráli, protože my už jinou variantu nemáme.“

ctvrtfinale4

Ondřej Látal

Bojovníkem a výborným bruslařem je Ondřej Látal. Ten po zápase uznal kvalitu soupeře, ale i na něm bylo znát rozladění.
“Ze začátku byl dnešní zápas stejný jako včera, což mohli diváci sami vidět. Postupem času ale měl soupeř navrch a začalo se to přibližovat těm dvěma prvním zápasům série. Hráči Boleslavi pak byli rychlejší, byli dříve u nahozených puků a asi i víc mohli.“

Stejně jako Bedřich Ščerban ani Ondřej Látal ještě flintu dožita nehází.
"Určitě do Mladé Boleslavi nikdo z nás nejede prohrát. Ani v těch prvních dvou zápasech jsme prohrát nechtěli. Prostě tam pojedeme a budeme chtít vyhrát. Jak se bude utkání odvíjet, je už na nás."

Vyjádření trenéra Mladé Boleslavi o padajících třebíčských hráčích Ondřej Látal nechtěl komentovat. Jen se pousmál.
“K tomu snad není co dodat.“

Podobné články

Ohlasy po utkání

Martin Šťovíček: První třetina byla z naší strany výborná a prakticky rozhodla o zápase

dnes
Ohlasy po utkání

Zatím můj nejšťastnější den v roce 2021, směje se dvoubodový David Michálek

20.01.2021
Ohlasy po utkání

Matěj Psota: Bylo to ubojované utkání, ale na soupeře se nám povedlo najít recept

17.01.2021