Marek Čiliak: Mrzí nás nevyužité šance, teď se těšíme na domácí zápasy

T ř e b í č - Druhé semifinále mezi Mladou Boleslaví a Horáckou Slavií Třebíč mělo zcela jiný obraz, než zápas číslo jedna. Třebíčští sice inkasovali jako první, ale pak soupeře zatlačili, vyrovnali a po většinu zápasu byli aktivnějším týmem. Jen škoda nevyužitých šancí a zvonící tyčky necelou minutu a půl před třetí sirénou. Nakonec favorizovaná Boleslav rozhodla o vítězství až v posledním nájezdu.

Ve druhém semifinále chtěli Třebíčští pokračovat v aktivní hře ze druhé poloviny prvního utkání a to se jim povedlo. Přestože Bruslaři šli skrytou střelou do vedení, Bílé hvězdy ukázaly velké srdce a soupeře většinu zápasu přehrávaly. Vyrovnání z hole Martina Dočekala bylo zcela zasloužené a byly i další šance. Té největší necelou minutu a půl před třetí sirénou, kterou měl Tomáš Fořt, chyhěly jen milimetry a zastavila ji tyč Willovy brány. Ani v prodloužení se nerozhodlo, a tak se šlo do nájezdů. V nich se až ve třetí sérii trefil domácí Vrbata a Mladá Boleslav teď vede v sérii už 2:0 na zápasy.

Třebíčští ale ukázali bojovného ducha, domácí vůbec nepustili k jejich hře a teď se těší na domácí duely před svým publikem, před svými diváky, kteří je celou sezónu podporovali a určitě budou podporovat i v domácích semifinálových duelech v úterý 12. a ve středu 13. března od 17:30.

Druhý semifinálový duel zhodnotil krátce po skončení utkání jeden z jeho hrdinů, brankář Horácké Slavie Marek Čiliak.

“Dnes jsme hráli dobře a myslím si, že od druhé třetiny jsme byli lepší, minimálně při hře pět na pět určitě. Bohužel jsme neproměnili šance. Bruslařsky jsme byli lepší a rychlejší, asi je to tím, že máme mladé mužstvo, soupeř zase hrál techničtější hokej, ale tahle hra nám vyhovuje,“ vyzdvihl třebíčský čaroděj s číslem 1 na dresu hlavní atributy druhého semifinále.

Marek ČILIAK

Od poslední minuty první třetiny byl stav až do poslední minuty prodloužení vyrovnaný 1:1. A to i přes to, že oba týmy měly několik, lze říci, že gólových šancí. Oba brankáři ale svá mužstva podrželi.

“Takhle jsem na to nemyslel, hlavně jsem se snažil neudělat chybu a to mi vycházelo až do toho posledního nájezdu,“ nedělal si Marek Čiliak zbytečnou hlavu ze situace, kdy každá střela mohla utkání rozhodnout, nebo alespoň naklonit na jednu, či druhou stanu.

Protože zápas nerozhodlo ani desetiminutové prodloužení, muselo se rozhodnout v dovednostní disciplíně samostatných nájezdů. Ještě než k nim došlo, vyjádřily skoro dvě stovky třebíčských fanoušků skandováním jména podporu brankáři Třince Šimonu Hrubcovi, který v Třebíči působil v minulé sezóně a nesmazatelně se zapsal do jejich srdcí. V nájezdech pak dlouho kralovali oba brankáři. Až v posledním nájezdu třetí série se povedlo skórovat domácímu Vrbatovi.

“U prvních dvou hráčů (Němeček a Nouza – pozn red) jsem nevěděl, co udělají, u toho třetího, který mi dal gól, ano. Čekal jsem, že udělá kličku do bekhendu, a tak jsem se tam chtěl celým tělem přesunout. Jenže mi sklouzla noha a tak jsem zůstal v bráně na břichu a on mi puk přehodil nad beton. Škoda, měl jsem to chytit,“ posmutnělým hlasem popisuje miláček třebíčských fanoušků rozhodující okamžiky zápasu.

Hokejisté Horácké Slavie Třebíč sice prohrávají v semifinálové sérii 2:0, ale nic není rozhodnuto a ani samotní hráči nic nevzdávají, právě naopak. Těší se na zápasy na domácím stadionu před svými fanoušky, na jejichž podporu také spoléhají.

“No nic, pokud doma budeme hrát tak jako tento druhý zápas, tak máme velkou šanci vyhrát. A když nás doma v Třebíči ještě poženou diváci alespoň tak, jako dnes tady, tak věřím, že si ty zápasy společně všichni hodně užijeme,“ říká na závěr dvavadvacetiletý sympaťák, který si v zápase mnohokrát vyslechl skandování svého jména.