Menu +

Marek Laš - záchrana už by nám neměla uniknout

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Zápas, který měl domácím dát již téměř definitivní jistotu zachování soutěže pro Třebíč, sehráli hokejisté Horácké Slavie proti Vajgaru Jindřichův Hradec. Zápas zvládli vcelku v pohodovém tempu a od stavu 3:0, bylo o vítězi vlastně rozhodnuto. Vajgar sice ve třetí třetině snížil na 4:2, ale víc již utkání zdramatizovat nedokázal. Díky prohře Prostějova 8:2 s Mladou Boleslaví se tak již jen prakticky velmi nepravděpodobnou stala možnost, že by Třebíčští mohli o dvanáctou, první nebarážovou příčku ve zbývajících pěti utkáních ještě přijít. K ohlasům jsme si po utkání pozvali kapitána domácího celku Bedřicha Ščerbana a střelce druhé a čtvrté branky Slavistů Marka Laše a Davida Dolníčka.

Fotografie ze zápasu najdeteZDE.

Sdílejte článek
 
První třetina přinesla tlak domácích, z něhož však hráči v červených dresech nedokázali vytěžit více, než jednu branku z hole Martina Fryaufa. Zato úvod druhé dvacetiminutovky jim vyšel výborně, když na rozdíl tří branek zvyšovali Marek Laš a Lukáš Květoň. Teprve za tohoto stavu se prosadili i hosté, když rozhodčí nechal pokračovat dosti dlouho ve hře i přesto, že na ledě zůstal ležet zraněný hráč hostů, domácí jakoby čekali až bude hra přerušena a Vajgar Kocarem snížil na 3:1. Veškeré šance Jindřichohradeckých na jakýkoli bodový zisk utnula skvěle sehraná přesilovková kombinace po ose Ščerban – Šefčík -Dolníček – 4:1. Domácí opět vedli o tři branky a již jen kontrolovali utkání. Do třetí třetiny vystřídal v brance Vajgaru Cháberu mladý Štůrala, který předvedl několik výborných zákroků a zachránil tak svůj tým od většího gólového přídělu. Zejména akce po níž David Dolníček mohl po nezištné přihrávce od Pavla Kubiše zasunout puk do prázdné, ale kde se vzal, tu se vzal Štůrala, roztleskala prochladlé diváky v ochozech třebíčského stadionu. Jen malou a spíše jen kosmetickou změnou byla branky na 4:2, kterou dal v pětapadesáté minutě Fiala. Víc již domácí hráči Vajgaru nedovolili a získali tak další velmi důležité body.

TRECHO

Marek Laš po utkání s Vajgarem, v němž vstřelil krásný druhý gól domácích.

Marek Laš byl v zápase hodně vidět a za svou aktivitu slízl sladkou odměnu v podobě krásné branky v síti Cháberově. Nejprve si po přihrávce od Lukáše Slámy vychutnal obránce Vajgaru a pak utěšenou střelou do pravého horního rohu také brankáře Cháberu, který na prudkou a umístěnou střelu nedokázal reagovat.

Mladý útočník třebíčského celku popsal utkání takto: „Řekl bych, že jsme zápas hráli docela v klidu, protože jsme zvládli důležitý minulý zápas s Prostějovem. Určitě jsme nemohli dnešní zápas nějak podcenit, ale už jsme hráli docela v klidu. Myslím, že jsme měli po celý zápas převahu a vyhráli jsme zaslouženě.“

Výstavní branku, kterou dal Marek svým spoluhráčům další dávku uklidnění na jejich hokejky, vsítil po přihrávce jiného třebíčského mladíka, obránce Lukáše Slámy. „Dostal jsem v obranném pásmu puk, povedlo se mi udělat dvě kličky na modré čáře a vystřelit. Vypadalo to, že brankář tu střelu asi nečekal, docela se mi to povedlo:“ popsal Marek vstřelení gólu na 2:0.

Nejbližší konkurent Horácké Slavie podlehl vysoko 8:2 Mladé Boleslavi, čímž se rozdíl mezi dvanáctou Třebíčí a Jestřáby zvýšil na třináct bodů. „Myslím, že už můžeme hrát v klidu a záchrana by nám neměla uniknout. Věřím, že ještě nějaké body uděláme a dotáhneme to do zdárného konce."

Již druhou sezónu pomáhá svými bohatými zkušenostmi k záchraně bez přehánění nejzkušenější hráč v první lize vůbec, Bedřich Ščerban. Jeho pohled na zápas s Vajgarem je následující: „Zápas pro nás byl dost důležitý. Potřebovali jsme dnes udělat body, protože, jak jsme si zdůrazňovali před zápasem, čeká nás šňůra čtyř zápasů venku a dnes byla k zisku bodů velká příležitost. My zvenku moc body nevozíme, proto jsme dnes chtěli naplno bodovat.“

TRECHO

Bedřich Ščerban, kapitán Horácké Slavie.

Kapitán domácího celku se také vyjádřil k situaci kolem záchrany první ligy pro svůj tým.

„Když se podíváme do statistiky, pak vidíme, že my získáváme 1,2 bodu na zápas, zatímco Prostějov pouze 0,8 bodu, takže záchrana by nám neměla uniknout. Toto je řeč statistiky. Praxe je taková, že pokud my bychom neuhráli do konce soutěže žádný bod, musel by Prostějov vyhrát všech pět utkání aby nás v tabulce přeskočil, což je prakticky nemožné. Navíc sami Prostějovští řekli do novin, že pro ně byl rozhodující zápas u nás a teď už jsou smířeni s tím, že je čeká baráž.“

Z důvodu změny pravidel první ligy (první kolo play off se bude hrát ne na tři, ale na čtyři zápasy a základní část musí skončit do 20. února) a přesunu termínu posledního utkání s Olomoucí na 18. února, čeká třebíčské hráče šňůra čtyř zápasů na hřištích soupeřů. Je mezi nimi i derby s Jihlavou, které se rovněž odehraje ve změněném termínu a to ve čtvrtek 16. února od 17:30 v Jihlavě.

„Naší výhodou je, že můžeme hrát naprosto uvolněně a můžeme předvést co v nás opravdu je, nemáme už na zádech ten kámen, který jsme vozili doteď. Na druhou stranu ale nesmíme nic podcenit a do všech zápasů musíme jít naplno. Jak říkám, musíme hrát naplno, ale už na sobě nemáme tu psychickou zátěž, protože si myslím, že už je opravdu rozhodnuto. Myslím, že jsme schopni bodovat s kýmkoli, což už se ukázalo několikrát."

TRECHO

David Dolníček v souboji s Vojtěchem Mrkvičkou.

Od přelomu roku působí v Třebíči navrátilec David Dolníček a vede si nad očekávání dobře. Také on zhodnotil utkání s Vajgarem jako těžké a důležité.

„Byl to pro nás důležitý zápas. Všichni jsme věděli o co jde a to nám trochu svazovalo ruce. Naštěstí nám pak nějaké góly do jejich brány spadly a pak už to bylo dobré.“

David Dolníček potvrdil, že důležitost zápasu se podepsala zejména na neproměněných šancích v první třetině.“Určitá nervozita tam určitě byla. To bylo vidět i na neproměněných šancích v první třetině. Kdybychom je dali, mohlo být rozhodnuto dřív. Ale jak se říká, poslední krok bývá vždy nejtěžší, naštěstí jsme ho zvládli.“

Jak sleduji výsledky Prostějova, myslím že naše záchrana už by měla být definitivní:“ potvrdil David slova svých spoluhráčů.

Třebíčští měli velmi dobrý vstup do druhé třetiny, když dvěma brankami utekli soupeři až na rozdíl tří gólů.

„Myslím, že tam se zápas lámal. Stav 3:0 a pak 4:1 byl hodně důležitý. Nenechali jsme soupeře dotáhnout na rozdíl jedné branky. Pořád jsme si drželi odstup alespoň dvou branek, což bylo pro vývoj zápasu velmi důležité.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Ladislav Bittner : Odehráli jsme velice slušný a organizovaný zápas, obrana dnes fungovala výborně

před 2 dny
Ohlasy po utkání

Matouš Hrubec: Třebíč si nemůžu vynachválit, škoda, že jsme nezvládli třetí třetinu

25.11.2020
Ohlasy po utkání

Podle mě si odvážíme zasloužené tři body, raduje se fenomenální Pavel Jekel

21.11.2020