Menu +

Martin Bouz byl proti svému bývalému týmu pořádně nabuzený

Ohlasy po utkání
Jedním z nejviditelnějších mužů v sobotním zápase v Písku byl mohutný útočník Martin Bouz. Hráč Písku, který hraje v Třebíči výměnou za Martina Fryaufa, na sebe strhával pozornost hlavně v prvních dvou třetinách, kdy se bezhlavě rval se svými bývalými spoluhráči o každý puk. V třetí třetině jako by mu již došel dech, upozornil na sebe jen zbytečným faulem na Hřebejka. V utkání zaznamenal jeden gól a šest trestných minut. Martin se předvedl píseckým divákům přesně takový, jaký býval, vůbec se nezměnil. Nesmlouvavý bojovník, střelec, ale i hráč, který důraz občas přežene.
Sdílejte článek
 
Hráč typu Martina Bouze bývá často těžkým oříškem pro mnoho trenérů. Ale jak to vypadá, Ladislav Kolda, zkušený kouč Třebíče, má se svým svěřencem trpělivost. „Ano, Martin se nechá snadno vyprovokovat, ale pracovali jsme na tom, aby to zvládal lépe, dneska se mu to ale moc nepovedlo,“ konstatoval po utkání.

Sám útočník poté vysvětloval důvod častých vyloučení v sobotním utkání: „No tak bylo to, dost vyhecované z obou stran, na ledě to bylo znát. Písečtí se dneska pořád jenom váleli na ledě, trochu simulovali,“ říká statné levé křídlo na svoji omluvu.

Bouz však umí v případě potřeby zachovat chladnou hlavu. Když se dostane do šance, umí ji chladnokrevně proměnit. O tom se přesvědčil i extraligou prověřený brankář Šmíd, který poprvé nastoupil v písecké kleci. „Při tom mém gólu mě perfektně našel David Mazanec, dal mi to perfektně na hůl, já to trochu tečoval, puk se odrazil znovu ke mně a pak jsem to zasunul v podstatě do prázdné brány,“ popisuje svůj přesilovkový gól, kterým srovnal na 1:1. Byl to již jeho třetí gól v 8 zápasech za Třebíč.

Matin Bouz se do Třebíče dostal po příchodu nové trenérské dvojice Mazanec – Baďouček. Chtěl proto píseckým lodivodům i divákům ukázat, že jeho odchod byla velká chyba? „Jistě, do tohoto zápasu jsem přeci jenom nastupoval se zvláštní motivací, ale nic přehnaného to nebylo. Spíš postupem času začala být hra nervóznější.“ A hecování s kamarády z Písku? „Nějaké telefonáty proběhly, nějaké esemesky, ale jinak nic speciálního.“

A jak se sám hráč díval na náhlou změnu klubových barev? „Přijal jsem to, v podstatě jsem to i přivítal, ta změny mi mohla pomoct. A i teď si myslím, že mi docela prospěla, v Písku jsem byl už dost dlouho. V Třebíči se cítím lépe, než dříve v Písku,“ konstatuje na závěr Martin Bouz, a potvrzuje tak hlasy, že se jeho hostování na Vysočině asi prodlouží.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Jakub Malý: Celý zápas jsme byli lepší, kluci v lajně mi pomohli a souhra byla parádní

dnes
Ohlasy po utkání

Martin Šťovíček: První třetina byla z naší strany výborná a prakticky rozhodla o zápase

před 2 dny
Ohlasy po utkání

Zatím můj nejšťastnější den v roce 2021, směje se dvoubodový David Michálek

20.01.2021