Menu +

Martin Čech: Na Jihlavu jsme se dobře připravili, chtěli jsme vyhrát.

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Sobotní podvečer přinesl divákům, kterých se na třebíčském zimním stadionu sešlo tři a půl tisíce, velmi nadprůměrný hokejový zážitek. Hrálo se zde totiž už jedenatřicáté derby mezi Horáckou Slavií Třebíč a Duklou Jihlava. Natěšení diváci viděli rušné utkání, sedm branek a ve výborné hokejové atmosféře vítězství domácích. Co víc si hokejový příznivec může přát. Výraznými postavami zápasu se na straně domácích stali mladý brankář Martin Růžička, nováček v třebíčském dresu Lubor Dibelka, jeden z nejzkušenějších hráčů Třebíče a autor čtvrté branky Horácké Slavie Jiří Oliva a zapomenout nemůžeme ani na střelce dvou třebíčských branek Martina Čecha. Postřehy těchto hráčů a jejich hodnocení utkání vám přinášíme v následujících ohlasech.
V článku najdete i zvukový záznam tiskové konference.
Fotografie z utkání najdete TADY.
Sdílejte článek
 
Na pozápasové tiskové konferenci oba trenéři, jak třebíčský Jiří Otoupalík, tak hostující Petr Vlk nejen zhodnotili utkání (najdete ho v reportáži), ale vyjádřili se i k dalším okolnostem zápasu.

Diváci si snad ani nemohli nevšimnout bouřlivých reakcí kouče hostí Petra Vlka na některá rozhodnutí hlavního rozhodčího a poměrně ostré debaty mezi těmito dvěma muži. Jihlavský trenér se k tomu po utkání nechtěl příliš vyjadřovat, ale nakonec stručně řekl: „Nechci se k tomu vyjadřovat, ne že bych nemohl, ale v žádném případě nechci svalovat naši prohru na rozhodčí. To, že jsem měl k rozhodčímu nějaké výhrady je pravda, protože si myslím, že v určitých chvílích nebyl objektivní.“

„Určitě jsme se speciálně nepřipravovali na hlídání nejlepších hráčů soupeře, připravovali jsme se ale na to, že Dukla má velice dobré přesilovky. Jinak ta příprava byla stejná, jako na kterýkoli jiný zápas:“ přiblížil taktiku na toto důležité utkání Jiří Otoupalík.

„Nemohli jsme dnes použít hráče, kteří k nám dojíždí ze Zlína a Budějovic, ale už jsme bez nich hráli víckrát a odehráli jsme také velice dobrá utkání, stejně jako dnes. Lubor Dibelka dnes hrál velice dobře:“ uzavřel hodnocení zápasu spokojený trenér Horácké Slavie.

TRE-JIH

Martin Čech

Velmi dobré utkání odehrála třetí třebíčská formace, jejíž členové se třikrát zapsali do střelecké listiny. První brankou utkání to byl Petr Zahradník, druhý a třetí gól pak dal Martin Čech.
“Na Jihlavu jsme se dobře připravili, protože letos jsme s ní ještě neuhráli žádné body. Věděli jsme, že budou puky nastřelovat a budou do nás chodit. Bylo důležité, že jsme se dokázali udržet u nich ve třetině a dát pak i nějaké góly z přesilovek. Myslím, že jsme dnes vyhráli zaslouženě.
Naše lajna spolu hraje už delší dobu a trošku nám bylo vyčítáno, že nedáváme góly, takže jsme se snažili góly dát a jsme rádi, že to dnes vyšlo a dali jsme hned tři. Moc dobře víme, že největší síla Jihlavy je v přesilovkách a zkušených hráčích jakými jsou Oldřich Bakus a Petr Kaňkovský, kteří si umí puk dobře nahrát, ale že by je někdo speciálně hlídal, to ne. Každý kdo šel na led věděl, že jde hrát proti nim a dával si na ně pozor. Hlavně jsme nechtěli být často vylučovaní, což si myslím, že až na ten závěr, se nám povedlo. Je jen dobře, že jsme z těch přesilovek v závěru zápasu nedostali branku, protože to ještě mohlo být drama:“

TRE-JIH

Jiří Oliva

V nešťastně na nájezdy prohraném utkání s Havlíčkovým Brodem se v nájezdech dvakrát prosadil zkušený Jiří Oliva, v utkání s Jihlavou dal znovu gól, tentokrát ze hry.
„Začali jsme dnes dobře, vedli jsme 2:0. Důležité bylo, že když soupeř snížil, dokázali jsme vždycky odskočit o další branku až dvě. Důležité také byla ubráněná oslabení, kterých si myslím, že dnes bylo až zbytečně moc a rozhodčí dnes podle mě pískal až příliš úzkostlivě. Až na ten závěr, který se nám příliš nepovedl myslím, že jsme hráli dobře.
S těmi fauly je to opravdu těžké. Každý rozhodčí má jiný metr. Dnes rozhodčí pískal i to, když se někdo dotkl protihráčovy ruky hokejkou. Minule ten rozhodčí tak úzkostlivě nepískal. Vždy je potřeba zjistit jaký má rozhodčí metr a podle toho pak hrát. “

Zkušený forvard zažil všech jedenatřicet vzájemných utkání mezi Třebíčí a Jihlavou, proto jsme se ho zeptali, jestli je to pro něj stále alespoň trochu výjimečný zápas. „I když se říká, že je to derby, snažili jsme se to brát, jako každý jiný zápas, prostě jsme chtěli vyhrát. Možná k tomu zápasu přistupujeme s větším respektem, ale ten přístup nás hráčů by měl být stejný ke všem zápasům, do všech jít naplno.“

Jiří Oliva svojí brankou ze sedmatřicáté minuty zvyšoval už na 4:1 a rozjásal tak počtvrté tři a půl tisíce diváků.
“Bylo to v přesilovce. Dostali jsme se do třetiny, Lukáš Handlovský mi puk přistrčil před brankoviště a já už jsem to dával do prázdné branky:“ popsal Jiří Oliva asi nejhezčí branku domácích v tomto zápase.

TRE-JIH

Lubor Dibelka

Z druholigové Techniky Brno přijel Horácké Slavii pomoci Lubor Dibelka a naskočil rovnou do ostře sledovaného derby mezi Třebíčí a Jihlavou.
“Hlavně jsem nechtěl udělat nějakou chybu, abych to klukům nepokazil. Musím říct, že co se hokejové stránky týče, zahrál jsem si o hodně líp něž ve druhé lize. Věděl jsem, že se jedná o derby, takže jsem z toho nijak překvapený nebyl. Myslím, že souhra se spoluhráči byla dobrá. Rozdíl mezi první a druhou ligou je asi v rychlosti, tady se víc hraje hokej a každý hráč si víc hlídá své pozice. Určitě se tady také nefauluje tolik jako ve druhé lize.“ Statistiky Lubora Dibelky ze druhé ligy napovídají o tom, že se jedná o dobrého hokejistu, který by pro Horáckou Slavii mohl být přínosem avšak o tom, zda se bude v Třebíči objevovat i nadále není zcela jasno.
„Právě jsem mluvil s panem Šindelem. Říkal, že se pokusí domluvit ještě další zápasy, ale zatím to není jisté. První ligu bych si rád zahrál, protože už jsem ji hrával v Prostějově. Určitě je to přínosnější než nižší soutěž.“

TRE-JIH

Martin Růžička

Hrdinou Třebíčských fanoušků se stal mladý brankář Martin Růžička, kterého možná pro někoho poněkud překvapivě nominovali trenéři do zápasu jako jedničku. Martin Růžička však svoji roli zvládl na výtečnou, podal výborný výkon a značným dílem přispěl k vítězství nad nevyzpytatelnou Jihlavou.
Že budu chytat jsem se dozvěděl včera. Trenéři mi prostě řekli, že budu chytat, bral jsem to jako fakt a moc jsem se v tom nepitval. Vím o tom, že pro místní fanoušky je to vyhecovaný zápas a derby. Já jsem to však bral spíš jako takové osobní derby, protože v Jihlavě jsem v juniorských letech pár měsíců působil a tak jsem jí chtěl něco oplatit.

Jméno Martina Růžičky bylo domácími fanoušky po zápase ještě dlouho vyvoláváno, ale málokdo z nich asi tušil, že Martin do zápasu nastupoval po nemoci.
“ Chytalo se mi dobře, ale v rámci určitých možností. Ještě před dvěma dny jsem měl teploty. Byl jsem měsíc nemocný, pak už to vypadalo, že je to v pořádku, ale v úterý znovu přišla rýma a teploty a pořád jsem takový slabý. Po první třetině to ale opadlo a pak už se mi chytalo dobře. Kluci dneska dobře bránili, takže na mě nešlo zas tolik střel, čekal jsem co to se mnou udělá, ale bylo to v pohodě.“

Podobné články

Ohlasy po utkání

Ladislav Bittner : Odehráli jsme velice slušný a organizovaný zápas, obrana dnes fungovala výborně

před 2 dny
Ohlasy po utkání

Matouš Hrubec: Třebíč si nemůžu vynachválit, škoda, že jsme nezvládli třetí třetinu

25.11.2020
Ohlasy po utkání

Podle mě si odvážíme zasloužené tři body, raduje se fenomenální Pavel Jekel

21.11.2020