Menu +

Martin Dočekal korunován králem Chance ligy!

Aktuální zprávy
T ř e b í č - (AKTUALIZUJEME) Stránka Hokej.cz tradičně pořádá anketu, díky níž udílí podle hlasování sportovních manažerů všech klubů z české druhé nejvyšší soutěže individuální ceny v rámci Chance ligy. V pondělí se veřejnost dozvěděla držitele prvního ocenění, a to nejlepšího brankáře ligy. Třebíčský strážce klece Pavel Jekel obsadil druhé místo. Stejnou pozici obsadil Antonín Bořuta mezi beky. Martin Dočekal svoji kategorii dokonce ovládl! Poslední dva jmenovaní figurují i v all-star týmu sezony. Svým prvenstvím mezi trenéry se k němu přidal i Kamil Pokorný. MARTIN DOČEKAL byl dokonce vyhlášen NEJLEPŠÍM HRÁČEM SEZONY!
Sdílejte článek
 

Cena Tomáše Zelenky

V užším výběru Martinu Dočekalovi konkurovali zlínští Danielové Gazda s Hufem. Sportovní manažeři klubů z Chance ligy ale nejprestižnější individuální cenu v soutěži přisoudili třebíčskému útočníkovi. Ten ovládl kanadské bodování základní části a bod si zapsal u 41% všech branek Horácké Slavie. Svými vynikajícími výkony si tak vysloužil i jeden zápas v extraligovém semifinále play off v dresu Vítkovic. Stal se také vůbec prvním třebíčským hráčem, kterému byla udělena cena Tomáše Zelenky.

Tato individuální cena nese název po Tomáši Zelenkovi, jenž většinu své kariéry odehrál v Horácké Slavii. V únoru roku 2001 ho ale během zápasu potkalo tragické zranění, po kterém byl upoután na invalidní vozík. Na svoji hokejovou kariéru navázal pozicí trenéra u české sledge-hokejové reprezentace, se kterou zaznamenal mnoho úspěchů.

All-Star tým

Do nejlepší formace uplynulé sezony se dostal z třebíčských řad Antonín Bořuta s Martinem Dočekalem. Značnou část tvořilo zlínské trio Daniel Huf, Daniel Gazda a Denis Kindl. Tuto pětici doplnil v útoku Lukáš Žálčík ze Šumperka.

O povedeném ročníku obou našich hráčů si můžete přečíst níže v článku.

Cena Karla Metelky pro nejlepšího trenéra

Finální trojlístek pro tuto individuální cenu se skládal z trenérů třech nejlepších týmů ligy, tedy Miloš Říha, Jiří Weintritt a Kamil Pokorný. Na prvním místě se díky hlasování sportovních manažerů umístil třebíčský kouč.

Kamil Pokorný dokázal vybudovat téměř neporazitelný tým v domácím prostředí s nejsilnější defenzivou v lize. V Horácké Slavii působil už coby hráč, pak trenér mládeže, sportovní manažer a trenér týmu mužů. Poté odešel do Brna, kde s Kometou získal dva extraligové tituly. Po návratu do Třebíče se stal lodivodem našeho prvního týmu. V této sezóně dokázal Bílé hvězdy dovést k historickému úspěchu v podobě prvního místa po základní části a celkovému třetímu místo v celé soutěži.

Útočník sezony

V užším výběru o titul nejlepšího útočníka ligy se ocitl Martin Dočekal spolu s Lukášem Žálčíkem a Denisem Kindlem.

Třebíčský forvard v základní části zcela ovládl bodování celé soutěže s 58 body v 52 zápasech a ukázal tak svou extratřídu. Zaznamenal i nejvíce branek v oslabení či počet zápasů, ve kterých si připsal více přesných tref. V play off už ho dokázala zastavit jen nemoc.

Obránce sezony

V úterý večer Hokej.cz oznámil vítěze další individuální ceny za uplynulou sezonu, a to nejlepšího obránce. Vítězem se stal zlínský Daniel Gazda. Druhé místo obsadil opět jeden z třebíčských hráčů: 34letý Antonín Bořuta. Třetici doplnil Karel Klikorka.

Před sezonou přišel Bořuta do Horácké Slavie z rakouského Innsbrucku jako zkušený bek výborný na kotouči. Do týmu rychle zapadl a celý ročník předváděl skvělé výkony. Sezonu zakončil jako nejproduktivnější obránce celé ligy s 36 body v 47 zápasech, v play off za 9 zápasů přidal bodů pět. Ze všech beků v lize se umístil na prvním místě i ve statistice plus/mínus s +20 body.

Brankář sezony

Ve finálové trojce se objevil zlínský Daniel Huf, třebíčský Pavel Jekel a přerovský Michal Postava. V tomto pořadí nakonec soutěž i skončila.

Pavel Jekel jakožto dlouholetá jistota Horácké Slavie zaznamenal v základní části pět čistých kont s úspěšností zásahů 92,56%. V play off se mu toto číslo podařilo ještě vylepšit na 93,02%.

Individuální ceny v Chance lize za sezonu 2022/2023

Cena Tomáše Zelenky: MARTIN DOČEKAL
Nejlepší brankář: Daniel Huf
Cena Ondřeje Buchtely pro nejlepšího obránce: Daniel Gazda
Nejlepší útočník: Martin Dočekal
Nejlepší junior: Oskar Haas
Cena Karla Metelky pro nejlepšího trenéra: Kamil Pokorný
Hráč play off: Daniel Huf
All-Star tým: Daniel Huf - Antonín Bořuta, Daniel Gazda - Lukáš Žálčík, Denis Kindl, Martin Dočekal
Cena Radka Nováka za oddanost hokeji: Jan Novák

Podobné články

Aktuální zprávy

Známe rozpis Chance ligy, začínáme doma se Vsetínem

01.06.2023
Aktuální zprávy

HST se zúčastní charitativních akcí. Everesting v Třebíči a Happy run ve Valči

23.05.2023
Aktuální zprávy

Kvalita a zkušenosti do obrany, posílí ji Lukáš Kříž. Těším se na mančaft, říká

11.05.2023