Menu +

Martin Fryauf: Do Chomutova se nám už nechce

Ohlasy po utkání
V pořadí třetí utkání čtvrtfinálové série mezi Horáckou Slavií Třebíč a týmem KLH Chomutov vyznělo lépe pro domácí celek, který si připsal již druhou výhru za vítězství 4:2. Utkání se však začalo vyvíjet lépe pro Chomutov, který vedl 0:1. Domácí však zbraně nesložili a nasázeli hostům ze severu Čech do konce první třetiny tři branky, když se postupně trefili Kaňka, Mazanec a Černý. Hosté do konce první třetiny dokázali ještě odpovědět na 3:2. Na branku Fryaufa z druhé části zápasu však již reagovat nedokázali a protože ve třetí třetině již branka nepadla, skončilo utkání před výbornou diváckou kulisou výhrou Třebíče v poměru 4:2.
Sdílejte článek
 
"Do dnešního utkání jsme šli s tím, že hrajeme na domácím hřišti, a proto nám nezbývalo nic jiného, než dostat Chomutov pod tlak, což se nám až na tu první třetinu myslím docela dařilo. Postupně jsme je zatlačili do obranné třetiny, padly nám tam i nějaké branky a pro nás je tohle hodně důležité vítězství," spokojeně hodnotí zápas střelec čtvrtého gólu domácích Martin Fryauf.

Po třetí inkasované brance byl Chomutov téměř bezradný, ale trefa na 3:2 v závěru první třetiny ho znovu vrátila do hry. Třebíč však tato branka nerozhodila a do druhé třetiny vstoupila se stejnou taktikou a odhodláním zvítězit. "V Chomutově domácí také vedli 4:2 a v posledních čtyřech minutách na domácím hřišti s námi prohráli 6:4, takže za stavu 4:2 pět minut před koncem nebylo ještě vůbec nic rozhodnutého. Oni měli ještě i nějaké šance, ale Filip dnes zachytal opět perfektně a my jsme to dotáhli do vítězného konce. Myslím si tedy, že se nedá určit, kdy se zápas lámal, protože se hrálo až do posledních vteřin naplno."

Hodně důležitý byl určitě i čtvrtý gól právě Martina Fryaufa, který mužstvo Horácké Slavie uklidnil. "Ten gól byl zcela jistě hodně důležitý a také důležitý pro mě, protože jsem dostal jakousi jistotu do hokejky. Velikou zásluhu měl na něm určitě Jirka Oliva, který mi to nahrával skoro do prázdné brány a mně nezbývalo než to dát."

Martin Fryauf se však do sestavy Třebíče vrátil teprve nedávno. Jeho start v letošní sezoně byl po zranění téměř vyloučen. "Sám jsem byl z toho překvapený. Po vyšetřeních na začátku února a konzultaci s doktorem Madrým mi lékaři sdělili, že ledvina je v pořádku a že mohu začít znovu trénovat. Po dvou trénincích jsem znovu naskočil do zápasového kolotoče, ale já chtěl hlavně pomoct mančaftu psychicky." Ve třetí třetině však srdnatého útočníka vystřídal Lukáš Květoň."Tři týdny jsem ležel na lůžku, takže mi chyběla fyzická kondice."

Již dnes může Horácká Slavia rozhodnout o postupu do semifinále play off."Určitě na ně dnes nevlítneme, musíme od začátku a nesmíme se nechat vyhecovat diváky do bezhlavého útočení. Diváky ale musím pochválit, jsou super. Ale teď už rozhoduje každý gól a nyní se už musí tlačit Chomutov, oni musí vyhrát a nám nezbývá nic jiného než hrát ze zabezpečené obrany a spoléhat na brejky."

A jak vidí v dnešním zápase Martin Fryuaf šance obou soupeřů? "My dnes uděláme všechno proto, abychom už do Chomutova jet nemuseli," uzavírá s úsměvem hodnocení zápasu.

Nevesele se zápas hodnotil chomutovskému útočníkovi Ladislavu Bouškovi. "Dnešní utkání bylo pro nás hodně smolné. Po brzkém gólu, který nám tam padl, jsme úplně přestali hrát a soupeř toho využil. Bylo to hodně úmorné, stejně jako ty zápasy u nás, ale dnes měla Třebíč dvě branky navíc. My jsme však měli hodně šancí, myslím si, že i tlak, dnes nám tam bohužel branky nepadaly, a proto i Třebíč vyhrála."

Favorizovaný Chomutov již podruhé za sebou odešel poražen, v čem je hlavní důvod dvou porážek v řadě? "Právě o tomhle je play off. Tady může hrát první s osmým, druhý se sedmým, je to úpně jedno, záleží hlavně na momentální formě a jak říkám, my jsme podali dobrý výkon, ale soupeř dal o dvě branky navíc."

Boj o bytí či nebytí v play off dnes čeká především Chomutov, který pokud chce vrátit sérii na domácí stadion, musí dnes Třebíč porazit. "Začíná se zase od nuly, ale nám nezbývá nic jiného než dnes vyhrát a musíme hrát tak, jako Třebíč u nás. A pokud chceme uspět, tak musíme dát góly. Rozhodně to ale předem nevzdáme," vzkazuje tento rychlonohý útočník.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Byla to náročná série, za kterou se nemusíme stydět, shodují se Nedvídek s Psotou

18.03.2021
Ohlasy po utkání

Rozhodne to, kdo bude mít větší srdíčko. Jsem si jistý, že jsme to my, burcuje Michálek

16.03.2021
Ohlasy po utkání

Hrdina Jekel: Musím před klukama smeknout. Jaký zákrok byl nejtěžší?

14.03.2021