Menu +

Martin Sobotka: Zbraně neskládáme

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Začátek druhé čtvrtiny první ligy přisoudil hokejistům Horácké Slavie jednoho z nejtěžších soupeřů na jaké je v tomto ročníku v soutěži možno narazit. To co se v Třebíči nepovedlo Mladé Boleslavi a Jihlavě, dokázali Ústečtí Lvi. Jasně přehráli domácí, a přestože některé branky byly doslova kuriózní, zaslouženě si z Vysočiny odváží plný počet tří bodů. V pozápasových ohlasech jsme o několik postřehů požádali útočníka domácích Martina Sobotku.
Sdílejte článek
 
Ústečtí Lvi byli od začátku utkání aktivnějším mužstvem a již v průběhu první třetiny si vypracovali množství brankových příležitostí. Domácí však vzdorovali jejich tlaku úspěšně až do doslova poslední vteřiny první třetiny.
„Věděli jsme, že Ústí je favoritem, je to vlastně aspirant na účast v baráži o extraligu a proto jsme chtěli hrát ze zajištěné obrany velmi defenzivně, vlastně jak se říká takovou „holomajznu. Vyhazovat puky a zkusit nějaký brejk“, potvrdil Martin Sobotka taktické záměry, které měli na Lvy platit.
Tyto záměry však vzali za své v čase 20:00. Gól do domácí brány už nikdo, snad ani sám střelec, kterým byl Vítězslav Jankových, nečekal.
“Přestože Ústí je silným soupeřem tak ten gól v poslední sekundě první třetiny nás trochu zlomil. Škoda té branky. Neříkám, že kdyby se to nestalo, že bychom ten zápas určitě vyhráli, ale naše sebevědomí by bylo mnohem výš a zápas mohl být déle otevřený. Ústí když vede tak je opravdu hodně těžkým soupeřem a chvílemi si pak s námi dělali co chtěli“, je si Sobotka vědom možná rozhodujícího okamžiku utkání, alespoň co se taktických záměrů domácích týče.


Martin Sobotka při jednom z mnoha vhazování, zde proti Ladislavu Slížkovi

Že se utkání nehrálo v rukavičkách dokazuje i šrám na tváři třebíčského útočníka.
“ Byl to vyhozený puk, který mě trefil do obličeje. Naštěstí jen naplacato, takže nic zlomeného tam není“, oddechl si Martin Sobotka.
Snad nejkurióznějším okamžikem zápasu byl gól až ze soupeřovy poloviny hřiště, jímž šli Lvi do vedení na 3:0.
“Bohužel i to se v hokeji stává. Když my útočníci nedáme góly téměř do prázdné brány, tak i brankáři se může stát takováto špatná chvilka. Určitě gólmanovi nemůžeme nic vyčítat, protože v průběhu první a druhé třetiny vychytal spoustu šancí. Na chybu má každý právo. Když my v útoku dáme za dva zápasy jen jeden gól, tak to je strašně málo a na to se vyhrávat nedá“ je si pracovitý útočník vědom místa, kde třebíčský tým tlačí bota - nízké produktivity mužstva.
“Určitě ale neskládáme zbraně. Začíná teprve druhá čtvrtina soutěže, a kdyby se nám podařila nějaká vítězná šňůra, což bych si moc přál, mohli bychom se dostat na deváté, či desáté místo, kde bychom chtěli být“ uzavřel Martin Sobotka hodnocení utkání.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020