Menu +

Martin Sobotka - aspoň bod jsme si zaloužili

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Havířovští Panteři přijeli do Třebíče v roli favorita. Tuto roli však dlouho neplnili, přesto nakonec dokázali zvítězit a odvážejí si tři body za výhru 3:2. Domácí Horácká Slavia v utkání dvakrát vedla díky dvěma brankám výborně hrajícího bojovníka Martina Sobotky. Jeho první dvě branky v sezóně však k bodovému zisku nevedly a ztracené body Třebíčské ještě více přikovaly ke dnu prvoligové tabulky. Navíc poslední Jindřichův Hradec dokázal překvapivě zvítězit nad Chomutovem a zvolna se Horácké Slavii přibližuje.
Sdílejte článek
 
Z třebíčského týmu se doslova mužem zápasu stal útočník Martin Sobotka. Dvakrát se v průběhu zápasu mohl se svými spoluhráči radovat ze vstřeleného gólu, ale třikrát pak smutnil po brankách v síti svého týmu. Při hodnocení utkání Martinovi do smíchu nebylo a slova hledal jen těžko. Přesto nám popsal utkání i své dva zásahy do černého takto.
“První branka byla velmi dobře rozehraná situace v přesilovce s dobrou střelou na bránu od modré čáry. Byla v tom i trocha štěstí, protože puk se odrazil před branku a já jsem to jen dorazil.“
Na začátku druhé třetiny však Panteři dokázali v přesilovce srovnat skóre brankou z hole Petra Rozuma. Třebíčský tlak poté vyústil v sérii vyloučení na straně Havířova. Přesilovka pět na tři znamenala opět jednogólové vedení Třebíče, když šťastným střelcem byl opět Sobotka.
“Bylo to v té přesilovce pět na tři. Přihrávka od Bédi /Bedřich Ščerban – pozn. red./ na Maru Laše. Marek to z první nahrával na střed, já už jsem do toho jen plácl a spadlo to gólmanovi mezi betony,“ popsal spolupráci se svými spoluhráči jediný třebíčský střelec večera.
Martin Sobotka v tomto zápase protrhl střeleckou smůlu, jež ho od začátku sezóny provázela. Do zápasu s Havířovem měl totiž tento hráč s velkým a bojovným srdcem na svém kontě pouze pět asistencí.
“Je pravda, že dneska se ke mně přiklonilo štěstí, které jsem od začátku sezóny neměl. Bohužel se ale odvrátilo od nás jako mančaftu a to mě mrzí. Aspoň bod bychom si dneska zasloužili,“ myslí si Martin.
“ Ono je jedno kdo ty branky dá, my potřebujeme sbírat body. Velká škoda, že aspoň k remíze ty góly nepomohly,“ potvrdil smutně známou pravdu Sobotka.
Havířovu se vždy povedlo na Sobotkovy branky odpovědět a nakonec po individuální chybě strhli Panteři vedení na svou stranu. Domácí se pak dostali do křeče a k vyrovnání nevedla ani téměř dvě minuty trvající power-play.
“Oni hráli takový hokej, který se hrává venku. Dobře bránili a všechno tlačili na branku. Dojížděli před gólmana a všechno prali do brány, prostě nic nevymýšleli a dvakrát jim to vyšlo. Pro nás je to velká smůla. Na konci v power-play jsem měl ještě jednu šanci. Stačilo dát puk do prázdné brány. Brankář tam už jen strčil hokejku a myslím, že ještě teď ani neví jak to vyrazil,“ smutně uzavřel hodnocení utkání zklamaný útočník.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020