Menu +

Mazanec se raduje, Mikeska truchlí

Aktuální zprávy
Rozhodující sedmý zápas prvního kola play-off hokejové Tipsport Extraligy mezi Pardubicemi a Plzní přinesl nečekaný výsledek. Západočeši porazili lídra dlouhodobé části na jeho ledě 5:1 a probojovali se tak do semifinále vyřazovací části. Třebíčskému fanouškovi při tomto utkání vyvstal poměrně velký problém komu fandit – na straně Pardubic nastoupil odchovanec Horácké Slavie Michal Mikeska, za Plzeň na druhé straně bojoval nejlepší třebíčský obránce letošní prvoligové sezóny – David Mazanec.
Sdílejte článek
 
David Mazanec
David Mazanec slaví i přesto, že si pobyl na lavici hanby...
Zatímco Michal Mikeska je již ostříleným harcovníkem a oporou Pardubic, která navíc nahlédla i do reprezentačního týmu, David Mazanec, jehož kariéru v minulosti zbrzdilo zranění ramena, nastupoval zatím spíše v první lize, zejména ve svém rodném Písku anebo letos za Třebíč. Marodkou potýkající se Lasselsberger Plzeň jej však na rozhodující zápas opět povolal do svých řad a lze říct, že udělal jen dobře. Mazanec byl na ledě velmi vidět, aktivně napadal soupeře, ve třetí třetině navíc tvrdě prověřil domácího gólmana Adama Svobodu. Za svoji tvrdou hru si také vysloužil i dvouminutový trest, když krosčekem skolil jednoho z pardubických hráčů. Mimoto se do statistik zapsal jedním plusovým bodem v tabulce +/-.

Naproti tomu oči pro pláč zůstaly Michalu Mikeskovi, rodilému Třebíčanovi, který stál na opačné straně kluziště.
Michal Mikeska
...naproti tomu Michal Mikeska může soupeři pouze pogratulovat k postupu do semifinále.
(obě fotografie repro ČT)
I když hýřil pohybem a několikrát vystřelil na branku plzeňského fantoma Málka, chybělo mu štěstí. Zejména ve druhé dvacetiminutovce se musel chytat za hlavu, když nastřelil tyč plzeňské branky. Z hráčů Moelleru Pardubice navíc nebyl jediný, jehož střela skončila na konstrukci, Pardubičtí tyčku nastřelili asi třikrát či čtyřikrát, gól se jim však podařilo vsítit jen jeden.
Mikeska také zaměstnal delegáty ČSLH zodpovědné za statistiky – stejně jako Mazanec si na své konto připsal dvě trestné minuty, v tabulce +/- však má zaznamenán jeden minusový bod.

Po veliké bitvě hrané na sedm utkání se tak nakonec stal hokejový zázrak, v němž Plzeň, která se do play-off dostala na poslední chvíli, porazila favorizované Pardubice. A zatímco ve městě perníku se s vidinou extraligové trofeje musejí chtě nechtě rozloučit, ve městě piva vypukla euforie – sezóna nekončí, maličký, všemi podceňovaný David skolil obřího Goliáše.

(Reportáž z tohoto utkání si můžete přečíst zde.)

Podobné články

Aktuální zprávy

HST na rovinu k tématu rekonstrukce zimního stadionu

před 2 dny
Aktuální zprávy

VIDEO: Hráči znovu makali na ledě, jak trénink hodnotí trenéři a oslavenec Krliš?

08.06.2021
Aktuální zprávy

Ledy v Brně tentokrát pro dorost

07.06.2021