Měli jsme proměnit šance - říká Vladimír Škoda

T ř e b í č - Prohrou v utkání s Opavou zakončili hokejisté Horácké Slavie první čtvrtinu soutěže. Protože první domácí utkání pod vedením nové trenérské dvojice Josef Horešovský – Jiří Otoupalík nedopadlo vítězně, skončila Třebíč první čtvrtinu ligy s pouhými šesti body na kontě. Protože Písek porazil Havířov v prodloužení 6:5, klesla Horácká Slavia opět na poslední příčku prvoligové tabulky.

První třetina, v níž domácí jako by se hledali, skončila vítězstvím hostujícího Slezanu 2:0. Naději vrátil domácím ve druhé třetině kapitán Jakub Žiška, který po rozebrání hostující obrany zakončoval akci celého útoku a překonal brankáře hostí. Bohužel místo vyrovnání přišel třetí úder hostí, kteří odskočili opět na rozdíl dvou branek. Domácí dostal do hry brankou v oslabení Vladimír Škoda.

Vstřelil jste dnes krásnou branku, kterou jste ve vlastním oslabení snížil na 3:2. Můžete popsat tu gólovou situaci?
Hráli jsme oslabení. Jakub Žiška dostal puk k mantinelu, vybojoval ho a já jsem si najel mezi obránce, kam mi Jakub puk krásně poslal. Já už jsem pak jel sám. Viděl jsem, že gólman je hodně vyjetý, tak jsem zkusil blafák a vyšlo to.

V té době to vypadalo, že byste utkání mohli otočit, což se nakonec nepovedlo. Myslíte, že to bylo tím, že brankář hostů podal vynikající výkon, nebo spíš tím, že se Vám nedařilo proměňovat vyložené šance?
Brankář hostí sice podal dobrý výkon, ale ty šance, co jsme měli, jsme prostě měli proměnit. Dáváme málo gólů a máme s tím trošku problém. Nedaří se nám dát víc jak dva góly a na to se moc nevyhrává. Myslím, že hlavně ve druhé třetině se hrálo skoro jen na jednu branku. Bohužel se nám nepodařilo dát víc branek. Poslední gól Opavy už nic neřešil. To už byl gól v poslední vteřině a ten to utkání určitě nerozhodl. Přestože jsme hodně chtěli, utkání se nám vyhrát nepodařilo.

Je podle Vás nějaký recept jak se z téhle nepříjemné situace vyhrabat?
Já myslím, že s novým trenérem se dost zlepšily tréninky. Jsou svižnější a doufám, že se to projeví i na ledě a budeme rychlejší a lepší než naši soupeři. V přestávce musíme také zapracovat na koncovce.

Diváci čekali po vítězství v Berouně, že dojde ke zlomu a že se karta obrátí. Ale i přesto, že jste prohrávali, Vás neodepsali, a vytrpěli si to s Vámi až do konce.
Je to pravda. Diváci dneska byli suproví. Fandili nám i když jsme prohrávali, a hecovali nás k tomu, abychom získali alespoň bod. Musím před nimi smeknout.

První liga má před sebou týdenní přestávku. Pokračuje pak svým čtrnáctým kolem ve středu 20. října. Horácká Slavia v něm nastoupí opět doma, kdy přivítá Energetiky z Hradce Králové. S trochou nadsázky lze říci, že pro Horáckou Slavii bude čtrnácté kolo kolem „prvním“. Do další části soutěže vstoupí Třebíčští s novou trenérskou dvojicí Horešovský – Otoupalík, a se snahou zapomenout na předchozí nezdary. Jedině tvrdá práce, proměňování šancí a trpělivost může přinést tolik očekávané výsledky a posun v tabulce, který si hráči i diváci v Třebíči tolik přejí.