Menu +

Měsíční hostování: Kříže s Kaňkou střídají Meňhart s Dubou

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie se v poslední době sice zvedají, v tabulce už mají minimální odstup na 10. příčku, přesto se vedení klubu rozhodlo přikročit ke dvěma výměnám. Z Mladé Boleslavi přichází na měsíční hostování obránce Marian Meňhart, opačným směrem míří Pavel Kříž. Druhá transakce proběhla se Slezanem Opava, jehož dres bude oblékat v příštím měsíci útočník Michal Kaňka, v Třebíči bude nastupovat Lukáš Duba. "Trenéři udělali analýzu a jejím výsledkem bylo, že tito dva hráči by se mohli stát předmětem měsíční výměny. Od uvedeného kroku si slibují hlavně oživení a zlepšení výkonnosti mužstva," uvedl ředitel klubu dr. Karel Čapek.
Sdílejte článek
 
Šestadvacetiletý vsetínský odchovanec Lukáš Duba odehrál letos 13 utkání v dresu Slezanu, zaznamenal 2 góly a 2 asistence. Duba je pověstný svou dravostí a bojovností, často až na hranici pravidel. Na ledě horkokrevný hráč je však v soukromí daleko klidnější. Do Opavy zamířil před sezónou ze Vsetína, v jehož dresu odehrál v létě dvě utkání v Tipsport Cupu. Vsetín Dubu získal během loňské sezóny právě z Opavy. V minulosti působil v Šumperku a v Kometě Brno, kde odehrál vynikající sezónu 2000/01. Tam vytvořil s Dufkem a Duchoslavem obávanou řadu Du-Du-Du.

Obrovitý obránce Marian Meňhart odešel v juniorském věku do zámoří, kde nastupoval v juniorské Western Hockey League za Prince Albert Raiders. V sezóně 1997/98 si zahrál v CHL za Oklahoma City Blazers a v létě se pak vrátil domů. V sezóně 1998/99 prožil svou nejlepší sezónu, když nastupoval téměř pravidelně za extraligový Chemopetrol Litvínov. V Litvínově působil až do 23 let. I poté zůstal v severních Čechách. Nastupoval v Kadani a Chomutově, pak odešel do Mladé Boleslavi, aby jí pomohl z druhé ligy do první. Ve své druhé sezóně 2001/02 se to nakonec podařilo. Meňhart v Boleslavi působil až do současnosti.

Statistiky obou hráčů přineseme ve večerních hodinách.

Podobné články

Aktuální zprávy

Týden hokeje je za půlkou, sledujete témata?

před 2 dny
Aktuální zprávy

Rodinná brankářská tradice pokračuje

před 3 dny
Aktuální zprávy

Tým Horáků posílí dva hráči Znojma

24.11.2020