Michal Kaňka: Buďme rádi za ten bod

Horácká Slavia Třebíč balancující na rozhraní postupu do play-off potřebovala v dnešním utkání vyhrát. Navíc, kde jinde než na domácím ledě a s celkem ze dna tabulky by se měly sbírat body snadněji. Jejich dnešní soupeř, Berounští Medvědi, však nechtěl dát kůži na trh zadarmo a posílen několika bývalými hráči z extraligy, sebevědomým výkonem a dobře organizovaným defenzivním stylem o gól domácí v prodloužení přehrál.

Do dnešního zápasu už nenastoupil Rakek Kučera, který se na dalším působení v Třebíči nedohodl. Zato se na ledě opět objevil navrátilec Marek Dubec.

Slávisté museli opět dohánět soupeřův náskok, když v 26. minutě skóroval berounský Vlček.
"Ze začátku jsme měli několik šancí. Kdyby se nám podařilo dát gól, mohli jsme mít víc a bylo by to jiné. Takhle jsme museli zase dotahovat". Řekl po utkání Michal Kaňka.
Po druhé třetině se trenér Čada rozhodl sáhnout i do složení sestav a na řadu přišla i osvědčená první lajna. "S tím mužstvem bylo potřeba něco udělat. Změna se osvědčila v tom, že jsem dosáhli trochu většího tlaku a následně z toho vyrovnávacího gólu," řekl na pozápasové tiskové konferenci trenér Rostislav Čada. Vyrovnávací gól se podařilo vsítit ve 38. minutě, když Žiška zpoza branky ideálně přihrál najíždějícímu Kališovi a ten rozvlnil síť jinak jistého Ježe. To však bylo od Třebíčských na delší dobu vše. Když se znovu do vedení dostali hosté brankou Michaloviče v 43. minutě a domácí nevyužili ani nabídnutou přesilovku 5:3 v polovině třetí třetiny vypadalo to s nimi zle. Až minutu před koncem si vyžádali domácí oddechový čas, ale přesto, že se vhazovalo v útočném pásmu soupeře, Kučírek zůstával v brance. Při jednom z posledních ataků, kterého mohla Horácká Slavia využít se k puku dostal Kříž a do odkryté branky skóroval Kaňka. Tim posunul svůj tým do prodloužení. Sám autor popsal gól takto: "Nebyla to ani příliš moje zásluha. Kluci tam dobře doráželi, až to zůstalo ležet před brankovou čarou a já jsem to tam jenom doklepl".
V nastavené části se však už po 35 vteřinách nechal vyloučit Jiří Beroun a HS byla odsouzena na 2+2 minuty hry v oslabení 4 proti 3. Držela se dlouho a vydatně jí k tomu pomohlo několik bravurních zásahů brankáře Kučírka, ale i ten, pouhých 16 vteřin před koncem přesilovky kapituloval po střele agilního exextraligisty Václava Eiselta. Beroun si odváží z Třebíče dva body.

Ještě před utkáním málokdo z místních pochyboval o tom, že v Třebíči zůstanou všechny tři body, ale ještě minutu před hvizdem rozhodčího, který měl ukončit třetí třetinu by jistě všichni brali alespoň bod. Tak se také nakonec stalo, i když teoreticky ve vzduchu visely body dva. "Buďme rádi za ten bod" shrnul pocity z nevydařeného utkání Michal Kaňka.

Situace se Horácké Slavii na cestě za play-off čím dál více komplikuje. Dva ztracené body na vlastním ledě s papírově slabším soupeřem můžou při konečném účtování nadstavbové části hodně chybět. Navíc další zaškobrtnutí tuto sobotu na horkém ledě "rozjetého" Písku by nebylo zcela neočekávané a mohlo by způsobit ztrátu kontaktu s celky, které do play-off míří. Poté následují dva zápasy, jež odehraje Horácká Slavia na domácí půdě. Zde se nepředpokládá nic jiného než plný bodový zisk, ten může opět postrčit Třebíčské blíže k vysněnému play-off. Karty jsou rozdány. Nic neni definitivně ztraceno, ani vyhráno. Do konce nadstavbové části zbývá odehrát ještě osm utkání. Ve hře je stále ještě 24 bodů, které můžou pořadím notně zamíchat.