Menu +

Michal Vodný: Nic tam nespadlo. Obránce? Nemáš fleka, hraješ beka! vtipkuje

Ohlasy po utkání
V s e t í n - Po reprezentační pauze zavítali Horáci na Valašsko, jenže ze Vsetína se vrátili s prázdnou po porážce 0:3. Šancí přitom měla Třebíč mnoho – soupeře i přestřílela. „Je to velká škoda,“ mrzí Michala Vodného, který hraje kvůli marodce na pozici beka.
Sdílejte článek
 

Michale, na Vsetíně jste neodehráli špatný zápas, ale bez branky se asi vyhrát nedá.
Přesně tak. Bez gólu se vyhrát nedá, ale tohle je velká škoda. Po těch předchozích zápasech, kdy jsme nehráli zas tak dobře, tak proti Vsetínu nám to jezdilo – byli jsme silní na puku… Chyběly tomu branky.

Například ve druhé třetině jste Vsetín několikrát mačkali v jejich pásmu, že?
Mně přišlo, že jsme měli hodně šancí i v první či ve třetí. Létalo to tam kolem brankoviště, ale nemohlo nám to tam padnout. Buď jsme asi byli špatně postavení nebo jsme to netrefovali. Měli jsme tam i pár přečíslení dva na jednoho. Nespadlo tam vůbec nic…

Mně přišlo, že žádný velký souvislý tlak neměli

Možná byl rozdíl v důrazu. Domácí se prosadili po brance z dorážky.
To je to nejhorší… Mně přišlo, že oni neměli v podstatě nic. Poprvé střela od modré a rychlá dorážka – takové branky prostě padají. Podruhé nám dali branku z toho, že nás snad poprvé přečíslili… Mně přišlo, že žádný velký souvislý tlak neměli, i proto to je velká škoda, že nemáme ani bod.

Byl to pro tebe letos třetí zápas na pozici obránce. Tuhle pozici sis ale dříve už zkusil, ne?
Loni jsem jen zaskakoval, když se někdo zranil v průběhu zápasu. Hrál jsem tam třeba jen třetinu nebo třetinu a půl za celou sezonu. To je klasické, nemáš fleka, hraješ beka. (směje se)

A co k tomu říkáš?
Je to velmi zajímavé. Celý život hrajete v útoku a máte třeba určité výtky k bekům, že například brzo pouští útočnou čáru nebo brzo couvají na obranné čáře… Z opačného pohledu ale vidím, že to tak jednoduché někdy není.

Jak ti ta pozice sedla?
Za mě první zápas byl nic moc. Od půlky druhého jsem se chytil a nyní si myslím, že jakž takž vím, kde se pohybovat a co zhruba dělat.

Dokážeš si představit takhle ještě několik zápasů?
Několik zápasů asi jo, ale zbytek kariéry určitě ne. (směje se) Neříkám, že mě to nebaví, ale přeci jen moje choutky mě táhnou více do útoku.

Neříkám, že mě to nebaví, ale přeci jen moje choutky mě táhnou více do útoku

Byla i jiná možnost, že by šel do obrany někdo jiný?
Podle mě ne. Asi se trenérům nedivím, že jsem tam já. (usmívá se) Zeptali se mě, zda to zvládnu. Já to odkýval, že ano. Nějak to tedy zkouším.

Co jste stihli během reprezentační pauzy? Máte i velkou marodku.
Byla to taková klasické repre pauza před koncem sezony. Pár dní jsme potrénovali a směřovali jsme to spíše do závěru sezony ohledně taktických věcí.

Vršek tabulky je hodně vyrovnaný. V podstatě několik týmů bojuje o první čtyřku.
Moc nevím, kolik ztrácíme… Každopádně divácky to je hodně zajímavé, škoda, že tady nejsou. Je ve hře ještě šest zápasů, což je osmnáct bodů. Může se stát cokoliv.

Sleduješ průběh tabulky?
Nesleduji vůbec nic. Raději se na to nedívám. Mrknu na to až po konci základní části. (usmívá se)

Podobné články

Ohlasy po utkání

Pavel Jekel: Do pondělí musíme pořádně zregenerovat a vyčistit si hlavy

před 2 dny
Ohlasy po utkání

Ve druhé třetině jsme úplně vypadli ze hry, štve Furcha

03.03.2021
Ohlasy po utkání

Radim Ferda: Byl to hodně těžký zápas, výsledek nás hrozně mrzí

28.02.2021