Mise První liga pokračuje již v pondělí v Mostě, v pátek přijede do Třebíče Ústí

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Již v pondělí 10.2.2014 pokračuje první hokejová liga. Třebíčští hokejisté zajíždějí na půdu posledního týmu tabulky - týmu HC Most. Tento zápas nebude určitě nic jednoduchého, protože hosté pilují sestavu na boje o záchranu soutěže. I tentokrát pro Vás bude připraven online přenos.

HC Most patří mezi tři tradiční severočeské kluby 1. hokejové ligy. Mostečtí mají velkou konkurenci regionálních rivalů – Ústí nad Labem a Kadaně. Před začátkem sezóny však dlouho nebylo jasné, zda se vůbec naše druhá nejvyšší hokejové soutěž bude v Mostě i nadále hrát. Vedení klubu vážně jednalo s Českými Budějovicemi o postoupení licence. Nakonec se ale vedení klubu dohodlo s extraligovým Litvínovem na spolupráci a prvoligový hokej v Mostě byl zachráněn. Tým HC Most je tak oficiální farmou extraligového Litvínova.

Hokejisté Mostu podávají i v posledních zápasech nevýrazné výkony a nedaří se jim pravidelně bodovat. Severočeši tak stále uzavírají prvoligovou tabulku. V brance Mostu dostává příležitost mladý Lukáš Horák a Miroslav Hanuljak. Severočechy co do produktivity zatím táhne především trojice útočníků Pavel Smolka, Pavel Písařík a Jan Bojer. Mezi beky je aktuálně nejproduktivnější dvojice Tomáš Pavelka a Václav Čížek. Před koncem minulého roku byl odvolán Leo Gudas. Novým hlavním trenérem se stal bývalý extraligový obránce Radek Mrázek, který byl v této sezóně koučem úspěšné litivínovské juniorky. Jeho asistentem byl jmenován Viktor Lukeš, bývalý brankář Litvínova. Cílem nového trenéra je připravit mužstvo na nejdůležitější část sezóny, tzn. boje o záchranu.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Mostu:

Havl. Brod - Most 7:1 (2:0, 4:0, 1:1), branka MST: Strejček .

Most - České Budějovice 1:3 (0:1,0:2,1:0), branka MST: Čížek .

Olomouc - Most 3:2sn (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0), branky MST: Smolka, Tauš.

Vzájemné zápasy obou týmů odehrané v této sezóně:

11. kolo: Třebíč – Most 1:2 (1:1, 0:1, 0:0), branky: Hruška – Písařík, Andres.

Hosté přijeli s defenzivní taktikou, kterou měl podpořit brankář Horák. Horácká Slavia byla střelecky velice aktivní, vyslala na mosteckou brankou neuvěřitelných 61 střel, ale ani to jí nepomohlo k výhře. Jediným úspěšným střelcem byl Milan Hruška. Horáci měli ve třetí třetině místy drtivý tlak, který nevedl alespoň ke kýženému vyrovnání.

24. kolo: Most – Třebíč 3:5 (1:2, 1:2, 1:1), branky: Nedrda, Kafan, Pšurný - Křivohlávek 3, Mikeska, Laš.

V rámci čtyřiadvacátého kola zajížděla Horácká Slavia do severočeského Mostu, kde se ujala v čase 7:09 zásluhou Jana Křivohlávka vedení. Domácím se podařilo vyrovnat za pouhých sedm vteřin. Ve dvanácté minutě poslal Bílé hvězdy znovu do vedení v utkání produktivní Křivohlávek. Ten pak přidal i třetí branku Třebíče a završil tak hattrick. Na 4:1 zvyšoval svou první brankou po návratu do mateřského klubu Michal Mikeska. Po osmnácti vteřinách už to bylo znovu jen o dvě branky. Na začátku třetí třetiny domácí snížili na rozdíl jediného gólu. Poslední branku v utkání vstřelil Laš, jenž pečetil vítězství Bílých hvězd.

37. kolo: Třebíč - Most 2:4 (0:2, 2:0, 0:2), branky: Vondráček, Mrázek – Szabo, Smolka, Bojer, Písařík.

V první dvacetiminutovce hráli více s pukem domácí hráči, ale branky stříleli pouze hosté. Nejprve se ve 3. minutě trefil Szabo, aby v 10. minutě krásnou střelou pod "víko" zvýšil na rozdíl dvou branek Smolka. Ve druhé třetině šla Třebíč za vyrovnáním. Ve 27. minutě snížil v přesilovce Vondráček. Za minutu na to Mrázek dotlačil puk do branky a bylo vyrovnáno. Na začátku třetí části propadla domácí obrana a hosté se znovu ujali vedení, které potvrdili až v power-play domácího týmu.

Sestavy obou týmů z posledních zápasů

HC Most: Horák – Strejček, K. Charousek, Hora, Čížek, Simon, Kasal – Tauš, Smolka, Bojer, Nedrda, Písařík, Kafan, Palaščák, Slavíček, Andres, Homer.

SK Horácká Slavia Třebíč: Novotný – Malena, Bilčík, Čejka, Dietz, Peroutka, Přibyl, Šidák – Laš, Dolníček, Dočekal – Fořt, Nahodil, Čuřík – Křivohlávek, Kaut, Moučka – Čech, Kadela.

Utkání HC Most - SK Horácká Slavia Třebíč začíná v pondělí 10. února 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadiónu v Mostě. A jako tradičně pro Vás bude připraven online přenos, který připraví mostecká redakce.

5 góly v oslabení 0

Po bravurně zvládnutém restartu sezony přivítá Horácká Slavia vedoucí Benátky nad Jizerou

včera

Kolotoč Chance ligy se po nucené odmlce opět rozjíždí! Prvním soupeřem bílých hvězd bude Sokolov

20.11.2020

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou