Mise První liga pokračuje již v pondělí v Mostě, v pátek přijede do Třebíče Ústí

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Již v pondělí 10.2.2014 pokračuje první hokejová liga. Třebíčští hokejisté zajíždějí na půdu posledního týmu tabulky - týmu HC Most. Tento zápas nebude určitě nic jednoduchého, protože hosté pilují sestavu na boje o záchranu soutěže. I tentokrát pro Vás bude připraven online přenos.

HC Most patří mezi tři tradiční severočeské kluby 1. hokejové ligy. Mostečtí mají velkou konkurenci regionálních rivalů – Ústí nad Labem a Kadaně. Před začátkem sezóny však dlouho nebylo jasné, zda se vůbec naše druhá nejvyšší hokejové soutěž bude v Mostě i nadále hrát. Vedení klubu vážně jednalo s Českými Budějovicemi o postoupení licence. Nakonec se ale vedení klubu dohodlo s extraligovým Litvínovem na spolupráci a prvoligový hokej v Mostě byl zachráněn. Tým HC Most je tak oficiální farmou extraligového Litvínova.

Hokejisté Mostu podávají i v posledních zápasech nevýrazné výkony a nedaří se jim pravidelně bodovat. Severočeši tak stále uzavírají prvoligovou tabulku. V brance Mostu dostává příležitost mladý Lukáš Horák a Miroslav Hanuljak. Severočechy co do produktivity zatím táhne především trojice útočníků Pavel Smolka, Pavel Písařík a Jan Bojer. Mezi beky je aktuálně nejproduktivnější dvojice Tomáš Pavelka a Václav Čížek. Před koncem minulého roku byl odvolán Leo Gudas. Novým hlavním trenérem se stal bývalý extraligový obránce Radek Mrázek, který byl v této sezóně koučem úspěšné litivínovské juniorky. Jeho asistentem byl jmenován Viktor Lukeš, bývalý brankář Litvínova. Cílem nového trenéra je připravit mužstvo na nejdůležitější část sezóny, tzn. boje o záchranu.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Mostu:

Havl. Brod - Most 7:1 (2:0, 4:0, 1:1), branka MST: Strejček .

Most - České Budějovice 1:3 (0:1,0:2,1:0), branka MST: Čížek .

Olomouc - Most 3:2sn (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0), branky MST: Smolka, Tauš.

Vzájemné zápasy obou týmů odehrané v této sezóně:

11. kolo: Třebíč – Most 1:2 (1:1, 0:1, 0:0), branky: Hruška – Písařík, Andres.

Hosté přijeli s defenzivní taktikou, kterou měl podpořit brankář Horák. Horácká Slavia byla střelecky velice aktivní, vyslala na mosteckou brankou neuvěřitelných 61 střel, ale ani to jí nepomohlo k výhře. Jediným úspěšným střelcem byl Milan Hruška. Horáci měli ve třetí třetině místy drtivý tlak, který nevedl alespoň ke kýženému vyrovnání.

24. kolo: Most – Třebíč 3:5 (1:2, 1:2, 1:1), branky: Nedrda, Kafan, Pšurný - Křivohlávek 3, Mikeska, Laš.

V rámci čtyřiadvacátého kola zajížděla Horácká Slavia do severočeského Mostu, kde se ujala v čase 7:09 zásluhou Jana Křivohlávka vedení. Domácím se podařilo vyrovnat za pouhých sedm vteřin. Ve dvanácté minutě poslal Bílé hvězdy znovu do vedení v utkání produktivní Křivohlávek. Ten pak přidal i třetí branku Třebíče a završil tak hattrick. Na 4:1 zvyšoval svou první brankou po návratu do mateřského klubu Michal Mikeska. Po osmnácti vteřinách už to bylo znovu jen o dvě branky. Na začátku třetí třetiny domácí snížili na rozdíl jediného gólu. Poslední branku v utkání vstřelil Laš, jenž pečetil vítězství Bílých hvězd.

37. kolo: Třebíč - Most 2:4 (0:2, 2:0, 0:2), branky: Vondráček, Mrázek – Szabo, Smolka, Bojer, Písařík.

V první dvacetiminutovce hráli více s pukem domácí hráči, ale branky stříleli pouze hosté. Nejprve se ve 3. minutě trefil Szabo, aby v 10. minutě krásnou střelou pod "víko" zvýšil na rozdíl dvou branek Smolka. Ve druhé třetině šla Třebíč za vyrovnáním. Ve 27. minutě snížil v přesilovce Vondráček. Za minutu na to Mrázek dotlačil puk do branky a bylo vyrovnáno. Na začátku třetí části propadla domácí obrana a hosté se znovu ujali vedení, které potvrdili až v power-play domácího týmu.

Sestavy obou týmů z posledních zápasů

HC Most: Horák – Strejček, K. Charousek, Hora, Čížek, Simon, Kasal – Tauš, Smolka, Bojer, Nedrda, Písařík, Kafan, Palaščák, Slavíček, Andres, Homer.

SK Horácká Slavia Třebíč: Novotný – Malena, Bilčík, Čejka, Dietz, Peroutka, Přibyl, Šidák – Laš, Dolníček, Dočekal – Fořt, Nahodil, Čuřík – Křivohlávek, Kaut, Moučka – Čech, Kadela.

Utkání HC Most - SK Horácká Slavia Třebíč začíná v pondělí 10. února 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadiónu v Mostě. A jako tradičně pro Vás bude připraven online přenos, který připraví mostecká redakce.