Mladší žáci obsadili vynikající 3. místo na mezinárodním turnaji, Šabatka oceněn

Mládežnický hokej
T ř e b í č - Ve dnech 21. - 23. srpna 2015 přijali naši mladí hokejisté pozvání na prestižní mezinárodní turnaj Wallachian Puck 2015 do Vsetína. Jednalo se o jubilejní pátý ročník a už obsazení týmů slibovalo zajímavou podívanou. Kromě našeho a domácího týmu se turnaje zúčastnila družstva Přerova, Poruby, Opavy, ze Slovenska přijel HK Ružinov Bratislava, Dukla Trenčín a nejdelší cestu měl lotyšský tým Dynamo Riga. Zápasy se hrály 2x 15 minut čistého času na celé hřiště systémem "každý s každým". Naše Bílé hvězdy odjížděly na turnaj s cílem poměřit své síly se soupeři, se kterými se běžně v soutěži nepotkávají.

FOTOGRAFIE Z TURNAJE NAJDETE ZDE

V pátek čekaly na naše hráče 2 zápasy se zástupci našich východních sousedů ze Slovenska. V sobotu jsme pověřili síly s týmy východní a severní Moravy. V neděli ráno čekal na naše hráče domácí výběr a závěr turnaje jsme uzavřeli se zástupcem mladých nadějí KHL - Dynamem Riga.

Barvy Horácké Slavie reprezentovali tito hráči: Jan Trvaj - Štěpán Šabatka, Radek Němec, Adam Topol, Marcel Hrbáček, Svatoslav Outulný, Tomáš Jaša - David Krotký, Tadeáš Kuba, Adam Svoboda, Miroslav Mašíček, Adam Horký, Tomáš Staněk, Martin Oliva, Filip Svoboda, Alex Daňhel.

HK Ružinov Bratislava - HS Třebíč 1:1 (0:0)

Branky a asistence: 25. Strapek (Baran) - 23. Kuba (A. Svoboda).
Počet střel soupeře: 17

V úvodním zápase se naši hráči utkali s týmem ze slovenské metropole. K vidění bylo vyrovnané utkání, ve kterém jsme se ujali vedení, ovšem soupeř o dvě minuty v přesilovce vyrovnal na konečných 1:1. Přes snahu zvrátit vítězství na svou stranu se nám žádný střelecký pokus neujal.

HS Třebíč - HK Dukla Trenčín 5:1 (4:0)

Branky a asistence: 1. Kuba (A. Svoboda), 3. Kuba (Šabatka), 8. Horký, 12. Horký (Jaša), 29. A. Svoboda- 25. Honzek (Olle).

Ve druhém utkání jsme si brzo vytvořili náskok, který jsme v průběhu zápasu již kontrolovali. Soupeři se podařilo snížit až za stavu 4:0, když využil jednu ze svých přesilovek. Nutno podotknout, že Dukla Trenčín hrála turnaj s mladšími hráči kategorie ročníku 2005.

HC Zubr Přerov - HS Třebíč 2:3 (2:3)

Branky a asistence: 3. Hlávka (Buršík), 15. Hlávka (Buršík, Tomeček) – 3. Horký, 6. Krotký, 7. Oliva.
Počet střel soupeře: 16

V zápase s Přerovem jsme byli vždy o gól napřed, soupeř snížil v poslední minutě první půle na 3:2. Druhá část hry se nesla ve znamení obran, a i když byly vidět zajímavé situace před oběma brankami, žádný gól jsme již neviděli.

HS Třebíč – RT Torax Poruba 3:2 (2:1)

Branky a asistence: 11. Kuba, 15. Horký (Topol), 25. Topol (Krotký) – 10. Macius (Kural), 18. Skála.
Počet střel soupeře: 20

V zápase s Porubou se soupeř ujal vedení v přesilové hře. Nám se podařilo za minutu vyrovnat. Se sirénou, která ukončila první část hry, vsítil naši druhou branku Horký. V úvodu druhé části soupeř vyrovnal, poslední slovo jsme však měli my, kdy vítěznou branku vstřelil Topol. Toto utkání bylo velmi kvalitní a v závěru hracího dne jej domácí pořadatelé na svém webu označili za nejhezčí utkání dne.

HC Slezan Opava – HS Třebíč 1:0 (1:0)

Branky a asistence: 3. Hradil (Kosina).
Počet střel soupeře: 30

V tomto zápase se Slezané ujali v úvodu zápasu šťastnou brankou vedení. Poté bylo v zápase rušno před oběma brankami, ale žádný puk již v síti neskončil, tím si naše Bílé hvězdy připsaly svou první porážku v turnaji.

VHK Vsetín - SK Horácká Slavia Třebíč 7:2 (3:1)

Branky a asistence: 5. Mošnička (Kovář), 12. Turek (Dědek, Machů), 13. Mošnička (Kovář), 17. Stodůlka (Turek, Dědek), 21. Dědek, 25. Mošnička, 26. Stodůlka (Turek, Machů) - 9. Outulný, 19. Kuba.
Počet střel soupeře: 22

Ranní zápas našim hráčům s domácím týmem vůbec nevyšel. Se soupeřem jsme drželi krok jen v úvodu zápasu. Byli jsme pomalejší v bruslení, vytvářeli jsme spoustu chyb v obraně, které soupeř se štěstím trestal a vyražené puky uklízel do branky brankaře Trvaje, který neměl zrovna povedený zápas. Výsledkem byla krutá zasloužená porážka.

SK Horácká Slavia Třebíč – HS Dinamo Riga 0:0

V posledním zápase musely naše Bílé hvězdy bodovat, pokud si chtěly odvézt medaile z tohoto turnaje. V zápase měl navrch soupeř z Pobaltí, mačkal naši obranu a vytvářel si zajímavé brankové příležitosti. Nám se dařilo podnikat kontry do obrany soupeře, ale neměli jsme štěstí a klid v koncovce. Zápas tak skončil málo vídaným výsledkem - bezbrankovou remízou. Tento zápas vyšel našemu brankaři Trvajovi, který si poradil ve spolupráci s obranou se všemi 26 střeleckými pokusy soupeře. Výsledkem tak bylo zasloužené 3. místo na tomto velmi kvalitně obsazeném turnaji.