Morávky viděly kanonádu, Třebíčští nasázeli Jestřábům šest branek

Moravské Budějovice - Už druhý přípravný zápas před MAXA LIGOU viděla KHNP ARENA v Moravských Budějovicích. Zatímco v úterý viděli diváci jak prodloužení, tak i nájezdy, tentokrát bylo jasno po šedesáti minutách. Třebíčští totiž nasázeli silnému soupeři z Prostějova hned šest branek, jednu hezčí, než druhou. Ale pojďme postupně. Jestřábi šli do vedení Karabáčkem už v páté minutě, odpověď našel v minutě patnácté muž večera Martin Dočekal. Ve dvaadvacáté minutě poslal domácí do vedení střelecky disponovaný Tomáš Svoboda, když využil parádní přesilovkovou kombinaci. Hosté otočili skóre dvěma slepenými brankami v minutě třiatřicáté, trefili se Michal Tomeček a Jan Ekrt. A tak se šlo do kabin po druhé třetině za stavu 2:3 pro Prostějov. Třetí část zápasu ale patřila jednoznačně domácímu celku Horácké Slavie. Na 3:3 vyrovnal hned zkraje třetiny lišáckým objetím brány Radim Ferda. Potom napřáhl od modré Antonín Bořuta a Třebíč opět vedla. Další dvě trefy si pro sebe uzmul Martin Dočekal a v čase 46:13 završil hattrick - 6:4. Hosté po šestém gólu vystřídali brankáře, v této fázi zápasu nejistého Jirgla vystřídal Štipčák. Hráči Prostějova se s tak výrazným brankovým rozdílem nechtěli smířit a dokázali ještě korigovat na 6:4, když se v padesáté páté minutě prosadil Antonín Honejsek. Diváky zápas bavil a na další si teď musí počkat až do 5. září, kdy do Moravských Budějovic dorazí ke generálce před startem MAXA LIGY slovesnký tým HK Skalica.

, čtvrtek 22.8.2024
6:41:1, 1:2, 4:1
PRO PRO
Branky a nahrávky: 15. Dočekal (T. Svoboda, Bořuta), 22. T. Svoboda, 42. Ferda, 43. Bořuta (Psota, Bittner), 44. Dočekal, 47. Dočekal (Stehlík) – 5. Karabáček, 33. Tomeček (Honejsek, Illéš), 33. Ekrt (Jenyš), 55. Honejsek (Karabáček). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 223. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 6:3, 6:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Bizoň – Bořuta, Mareš, Kroupa, Stehlík, Böhm, Vodička, Svoboda A., Furch – Lichanec, Bittner, Psota – Dočekal, Vodný, Svoboda Tomáš - Ferda, Michálek, Brož – Svoboda Matyáš, Malý, Michalčuk – Kuba.
LHK Jestřábi Prostějov: Jirgl (46. Štipčák) – Studený, Zdráhal, Kubeš, Krejčí, Poledna, Babka – Veselý, Kindl, Karabáček – Tomeček, Honejsek, Pilař – Jenyš, Ekrt, Kučera – Korčák, Skuhrovec, Jenčovský.

V rámci dalšího přípravného utkání před startem Maxa ligy dorazil do Moravských Budějovic ambiciózní Prostějov. Jestřábi naznačili svou sílu už v 5. minutě, kdy pohotovou střelu z kruhu zatloukl přesně k tyči Bizoňovy svatyně Václav Karabáček. Horáci kontrovali o deset minut později. V 15. minutě dostal třebíčský soubor k dispozici přesilovou hru a zkušení borci naznačili potenciál vzájemné spolupráce. Antonín Bořuta s Tomášem Svobodou přehráli prostějovskou defenzivu, druhý jmenovaný našel přesným pasem Martina Dočekala, jenž neměl problém zakončit. 1:1.

Úvod druhé periody vyšel bílým hvězdám na jedničku. Roli střelce na sebe ve 22. minutě vzal Tomáš Svoboda a v Moravských Budějovicích bylo veselo. 2:1. K další změně skóre došlo ve 33. minutě a byla to změna hned dvojnásobná. V čase 32:07 zamířil do černého Michal Tomeček, jehož o třiatřicet vteřin později napodobil Jan Ekrt. Jestřábi v tu chvíli vedli 3:2.

Třetí třetina byla ale jednoznačně v režii HST. Smršť čtyř branek vměstnaných do pěti minut odstartoval v čase 41:15 Radim Ferda. 3:3. V čase 42:41 už Horáci vedli, když gólmana hostí Irgla propálil Antonín Bořuta. 4:3. Nutno říct, že po Bořutově pumelici patrně moc pavouků v prostějovské svatyni nezůstalo. Na rozdíl dvou branek zvyšoval v čase 43:13 Martin Dočekal. Ten zaskočil Irgla střelou po zemi. 5:3. O další tři minuty později - v čase 46:13 - se Martin Dočekal dostal do samostatného úniku a nekompromisní bombou k tyči poslal Irgla na střídačku. 6:3. Do prostějovské svatyně putoval Marek Štipčák, který další góly třebíčským střelcům nepovolil. Závěrečnou korekci skóre obstarali Jestřábi, když Antonín Honejsek zužitkoval pas Václava Karabáčka a snížil na 6:4. Právě tímto skóre zápas také skončil.

David Dolníček - SK Horácká Slavia Třebíč: Vezmu to po jednotlivých třetinách. Myslím, že v první třetině jsme předvedli dobrý nástup. Trošku jsme se museli srovnat s přechodem soupeře do protiútoku, který má výborný. K tomu jsme si něco museli říct. Paradoxně si myslím, že druhou třetinu, kterou jsme prohráli, jsme byli lepší. Jen jsme začali do hry dávat zbytečně složité věci a byli jsme za to rychle potrestaní dvěma góly v jedné minutě. Před třetí třetinou jsme hráčům řekli, aby zjednodušili hru a začali víc střílet. To se nám vyplatilo, ale šance měl i soupeř, protože dopředu je hodně dobrý. Měl jsem velkou radost, že jsem z týmu cítil, že chce zápas vyhrát, ani ten závěr nebyl vypuštěný. Za vítězstvím si hráči šli a ve hře byla i obětavost, s tímto přístupem k zápasu jsme spokojeni. Zápas hodnotím z obou stran jako velmi dobrý na to, v jaké fázi přípravy se nacházíme.

Martin Janeček – LHK Jestřábi Prostějov: Troufnu si říct, že to pro nás byl zápas blbec. Kluci na ledě první dvě třetiny tvrdě pracovali a myslím si, že po tento časový úsek jsme byli lepším týmem. Nicméně jsme si vybrali špatnou chvíli v prvních minutách poslední třetiny, což byla fáze utkání, která nás stála výhru. Do dalších zápasů ale jdeme s hlavou nahoře a podobné nezdary se pokusíme eliminovat.