Moravskobudějovický led pokřtěn výhoru proti Pardubicím

Moravské Budějovice - Už třetí přípravný duel mají v nohách hokejisté Horácké Slavie, nicméně to byl první domácí a vůbec první v moravskobudějovickém azylu. Hrálo se na těžkém ledě, který ale i přes vysoké teploty vydržel až do konce zápasu. Trenéři Dolníček s Eratem opět testovali složení různých formací a některé hráče nechali odpočívat. I přesto diváci viděli velmi svižný hokej se šťastným koncem pro Třebíčské. Ti rychle vedli 2:0 po brankách Michala Vodného a Martina Dočekala z páté, respektive šestnácté minuty. Hosté snížili ve druhé třetině, která byla z jejich strany nejlepší, a to v čase 35:21, když se prosadil dorážkou Lukáš Žálčík. Stejný hráč srovnal skóre v čase 55:59 a muselo se do prodloužení. V něm branka nepadla a tak hned první zápas v KHNP ARENĚ Moravské Budějovice došel až do nájezdů. V nich postavil Honza Mičán ve své brance doslova zeď, nepustil ani jeden puk za svá záda. Za bílé hvězdy se prosadil novic Vítězslav Brož a určil tak vítěze zápasu.

, úterý 20.8.2024
3:2sn2:0, 0:1, 0:1 - 0:0
PAB PAB
Branky a nahrávky: 5. Vodný, 16. Dočekal (Vodný), rozhodující samostaný nájezd Brož – 36. Žálčík (Kalužík, Koudelka), 56. Žálčík. Vyloučení: 3:3, navíc Hrádek (PCE) 5 + 2 minuty za hrubost, Mareš (TRE) 5 minut za hrubost. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 343. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Bořuta, Mareš, Kroupa, Stehlík, Böhm, Furch, Svoboda Adam - Bittner, Psota, Dočekal, Vodný, Svoboda Tomáš, Ferda, Lichanec, Brož, Svoboda Matyáš, Kuba, Michalčuk, Jaša, Malý.
Pardubice B: Vondraš – Kolář, Chabada, Hebek, Nedelka, Kubíček, Hrádek, Koudelka – Pavlata, Rákos, Pochobraský, Kalužík, Fiala, Žalčík, Lichtag, Kaut, Formánek, Rouha, Helikar.

První zápas v moravskobudějovické KHNP ARÉNĚ odstartovaly bílé hvězdy ve velkém stylu. Úvodní třetina přípravného střetnutí s Pardubicemi B byla totiž zcela jasně v režii našeho týmu. Svěřenci Davida Dolníčka a Romana Erata byli za svou aktivitu odměněni brzkým úvodním gólem - již v čase 04:06 předvedl pohotovou reakci Michal Vodný a dorazil puk do odkryté branky. 1:0. Tlak Horáků pokračoval, ránu Matyáše Svobody vyrazil pardubický gólman Vondraš betonem. I tak se borci v modrém dočkali ještě během první periody druhého gólu. V čase 15:18 předvedl skrytou a milimetrově přesnou střelu Martin Dočekal. 2:0.

Od druhého dějství se začal osmělovat také soupeř a Jan Mičán měl při střežení své svatyně poměrně dost práce. Bez ohledu na to pardubickým střelcům dlouho odolával - lapil pokusy Pavlaty, Rouhy či Rákose. Následně to zkusil od modré Hrádek, ale ani on Mičána prostřelit nedokázal, třebíčský maskovaný muž nastavil Hrádkově pumelici pohotovou lapačku. Jenže hosté dál svírali pomyslné kleště, díky čemuž mohli nakonec oslavit snížení. V čase 35:21 neomylně dorazil puk za Mičánova záda Lukáš Žálčik. 1:2.

Třetí dvacetiminutovka nabídla vyrovnaný průběh, přesto to byli hosté, kdo měl více střeleckých pokusů. Mičán však pokračoval ve spolehlivém výkonu a puk za svá záda dlouhou dobu nepustil. Až v čase 55:59 byla nad jeho síly další střela Lukáše Žálčika. 2:2. V závěru základní hrací doby dostala Třebíč k dispozici přesilovku, kterou mohl v čase 59:59 přetavit ve vítězný gól jeden z útočníků, který pálil z pravého kruhu - neuspěl. A protože rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy. Ty měly jediného úspěšného exekutora. Byl jím třebíčský Vítězslav Brož, jenž prostřelil Vondraše a rozhodl tak o triumfu HST v poměru 3:2 po samostatných nájezdech.

Roman Erat - SK Horácká Slavia Třebíč: Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu, vedli jsme 2:0. V této fázi zápasu si myslím, že jsme byli lepší. Od druhé třetiny začal soupeř líp bruslit a hodně nás napadal, což nám dělalo problémy. Díky našemu horšímu pohybu ta třetina nebyla z naší strany dobrá. Ve třetí části se hra vyrovnala, i přesto jsme bohužel dostali vyrovnávací gól a byla z toho po šedesáti minutách remíza. V prodloužení byly šance na obou stranách, ale gól už ze hry nepadl. Ve druhé třetině nás podržel brankář Honza Mičán a výborný byl i na nájezdy. Co se týče Mihy Štebiha, tak léčí zranění v dolní čísti těla. Peter Lichanec se k nám připojil v minulém týdnu, dnes jsme ho nasadili i do zápasu. Více informací k jeho působení v našem klubu poskytneme v příštích dnech. Na závěr bych chtěl poděkovat divákům za to, že jich přišlo hodně a povzbuzovali nás. Děkujeme.